8 Güzel Tavan Arası Ev Tasarım Fikri

Tavan araları çalışma alanları, aktivite odaları veya evinizde ekstra bir yatak odası olarak kullanılabilir. İşte sizin için tavan arası ev tasarım fikirleri.

Tavan aralarının en iyi depolama için kullanılan garip şekilli alanlar olduğunu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Çoğumuz, eşsiz bir cazibe ve sıcaklıkla dolu bu özel mekânı görmezden geldiğimiz için suçluyuz. Gelişmiş inşaat teknolojisi sayesinde, günümüzün tavan araları geniş ve eski tavan aralarının dağınık görünümünden uzaktır.

Doğru bir şekilde yeniden modellendiğinde, tavan aranız özel bir şeye dönüştürülme potansiyeline sahiptir. Bir genç odasından özel bir ev ofisine, tam teşekküllü bir stüdyodan çocukların aktivite odasına kadar, tavan aranızı kullanışlı bir şeye dönüştürme seçenekleriniz sonsuzdur.

Biraz ilham almak için DesignCafe’den bu güzel tavan arası tasarım fikirlerine göz atın.

Kendinize Özel Bir Stüdyo Hediye Edin

Tavan arası ev tasarımınızı planlarken hiç özel bir stüdyo hayal ettiniz mi? Bu özel stüdyo, sessiz ve güzel bir cennetten bir dilim. Genel tema gri, nötr bir ton ve daha küçük bir alanın daha büyük görünmesine ve hissedilmesine yardımcı olan rahatlatıcı bir ton. Ayrıca, yeterli alanınız varsa, stüdyonuza bir mini mutfak ekleyin.

Attic home design with a private studio
Tavan pencereleri stüdyoyu daha aydınlık ve canlı hissettiriyor

Gençlerin Takılabileceği Bir Alan Tasarlayın

Tavan aranızı gençleriniz için kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir mekân alanına dönüştürmek size kesinlikle ‘Yılın Ebeveyni’ ödülünü kazandırabilir. Birden fazla oturma düzeni ve elbette bir televizyonun yanı sıra partinin gece boyunca devam etmesi için bir müzik sistemi ekleyin! Evet, mükemmel çünkü ergenlik çağındaki çocuklarınızın çıkaracağı gürültü ve gevezelikten uzak olacaksınız.

Attic area design into a personalised and unique hangout area for your teensAttic area design into a personalised and unique hangout area for your teens
Tuğla duvar ve renkli halı bu tavan arasına gençlik hissi veriyor

Yalıtılmış ve İşlevsel Bir Ev Ofis Kurun

Evden çalışmak için özel bir alan mı istiyorsunuz? Tavan aranızı dönüştürebilir ve ilginç bir ev ofis tasarlayabilirsiniz. Rahat ve işlevsel bir çalışma alanına sahip olmak için parlak renkler ve detaylar seçin. Alanı bir masa, sandalye ve çok sayıda raf ve çekmece ile tamamlayın.

Create an isolated and functional home office is an attic home design ideasCreate an isolated and functional home office is an attic home design ideas
Detaylandırmayı tamamlamak için bazı motivasyon posterleri ve bir beyaz tahta ekleyin

Tavan Arası Yatak Odası Tercih Edin

Bir yatak odası için özel, rahat ve romantik bir çatı katından daha ideal ne olabilir? Bu çatı katı yatak odası özellikle ortak bir ailede yaşayanlar için bir nimettir. Mobilyaları hafif tutun ve yatak odasını daha geniş ve ferah göstermek için köşeleri boş bırakın.

Attic bedroom design ideas to make a private, cosy, and romanticAttic bedroom design ideas to make a private, cosy, and romantic
Güzel bir manzara sabahları özel kılar ve baş başa kalmak için idealdir.
End-to-end home interior solutions by india's most loved brand

Çocuk Odası Oluşturun

Çocuklar şekilleri ve desenleri sever ve evinizdeki tavan arası size her ikisini de odalarına dahil etme fırsatı sunar. Çatı katındaki canlı duvar kağıdı bu yatak odasının rengarenk görünmesini sağlıyor. Bu yatak odasını süper işlevsel hale getirmek için odanın her köşesinin ne kadar şaşırtıcı bir şekilde kullanıldığına bir bakın.

Childrens bedroom design in attic area, wallpaper in attic roof makes this kids bedroom look colourfulChildrens bedroom design in attic area, wallpaper in attic roof makes this kids bedroom look colourful
Ahşap zemin ve uyumlu halı her şeyi birbirine bağlıyor

Ayrıca, DesignCafe’den Çocuk Yatak Odası Tasarımlarına göz atın

Tavan Arası Ev Spor Salonu ile Formda Kalın

Sevdiğiniz özel bir spor salonu alanı ile formda kalmak bir hobiye dönüşecek. Çatı katınızı açık, havadar bir ev spor salonu ve yoga stüdyosuna dönüştürün. Bu alan, egzersiz yaparken yüksek sesle müzik dinleyebileceğiniz veya rahatlatıcı bir yoga rutinine girebileceğiniz evin geri kalanından sessiz bir kaçış noktasıdır.

Transform your attic into an open, airy home gym cum yoga studioTransform your attic into an open, airy home gym cum yoga studio
Dramatik bir renk düzeni motivasyonunuzu her zaman yüksek tutar

Ayrıca, Ev Spor Salonu Fikirleri yazımıza da göz atın

Bir Sanat Stüdyosuna Ne Dersiniz?

Düşüncelerinizi toplamak ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için özel bir alana ihtiyaç duyan sanatsal tiplerden biri misiniz? Cevabınız evet ise, bol miktarda doğal ışık alan bir tavan arası, ev sanat stüdyosu tasarımınız için mükemmeldir. Odanızı düzenli ve dağınıklıktan uzak tutmak için biraz depolama alanı eklediğinizden emin olun.

Home art studio design in attic with lots of natural light perfect for art studioHome art studio design in attic with lots of natural light perfect for art studio
Mekana havadar bir his vermek için renk paletini nötr tutun

Bir Aile Salonu Tasarlayın

Tavan arası ev tasarımı sınırsız olanaklara sahiptir. Rahat bir kanepe ve büyük bir kitaplık ekleyin ve özel aile salonunuz hazır. Büyük pencereler ve ev bitkisi odaya rahat bir his verir.

Design a family lounge in attic to play games with your kidsDesign a family lounge in attic to play games with your kids
Çocuklarınızla oyun oynayın veya en sevdiğiniz kitabı okuyarak vakit geçirin

Çatı katınızı kullanılabilir bir alana dönüştürmek, özellikle küçük boyutlu evler için harika bir fikirdir. Buradaki alan bir bonus ve herhangi bir şeye dönüştürmekte özgürsünüz. Sadece yaratıcı şapkanızı takın ve başlayın.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Ev Ofis Tasarım Fikirleri
  • Ev Sineması Odası Tasarım Fikirleri
  • Kreş Tasarım Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir