8 Kuyumcu Taylor Swift’in Travis Kelce’den Alacağı Nişan Yüzüğünün Neye Benzeyeceğini Tahmin Ediyor

Taylor Swift ve Travis Kelce neredeyse bir yıldır çıkıyorlar ve ne yıldı ama. Taylor’ın Travis’in Super Bowl galibiyetinden sonra sahaya koşmasından Travis’in kız arkadaşının konserlerine katılmasına ve ikilinin Coachella’yı kendi kişisel randevu gecelerine dönüştürmesine kadar, bu ikili ilişkilerini kamuoyuna açıkladıkları günden beri ayrılmaz bir ikili oldular. Ancak ikilinin henüz listelerinden çıkardıkları bir kilometre taşı var: Nişan.

Belki içimizdeki Swiftie’den kaynaklanıyor olabilir ama elimizde olmadan ufukta bir evlenme teklifi olup olmadığını merak ediyoruz ve Taylor’ın gelecekte alabileceği yüzük konusunda daha da meraklıyız. Travis ona pop yıldızı statüsüne yakışır çok elmaslı (13 taşlı!) bir ışıltı mı sunacak? Yoksa, klasik, çok karatlı bir taşla işleri daha sade mi tutacak? Daha da iyisi, Travis futboldan ilham alan bir tasarımla kariyerine saygı duruşunda mı bulunacak? Elbette, soruyu gerçekten sorana kadar emin olamayacağız, ancak bu birkaç fikir ve tahmin hayal edemeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Taylor’ın Travis’ten alacağı nişan yüzüğünün neye benzeyeceği konusundaki düşünceleri için nişan yüzükleri konusunda uzman sekiz önemli kuyumcuya başvurduk. Vintage esintili parçalardan Taylor’ın uğurlu sayısı 13’e atıfta bulunan takılara ve çok daha fazlasına kadar, işte tahminlerine eşlik eden orijinal eskizleri de dahil olmak üzere söyleyecekleri.

Susie Saltzman Ring DesignSusie Saltzman Ring Design

Susie Saltzman’ın izniyle / Brides

Antika Fantezi Kesim Pırlanta

Susie Saltzman, New York’ta yaşayan ve mücevher tasarımında 20 yılı aşkın deneyime sahip bir özel nişan yüzüğü tasarımcısı. Kendisini sıkı bir Swiftie olarak görüyor ve yıldızın en sevdiği şarkılarının “Cruel Summer”, “August” ve “Lover” olduğunu söylüyor. Taylor’ın kişisel tarzını nasıl tanımlayacağı sorulduğunda, “özgün, etkileyici ve benzersiz” olarak gördüğünü söyledi; tüm bu özellikler antika, süslü kesim pırlanta bir nişan yüzüğü tahmininde rol oynuyor.

“Taylor’ı antika, fantezi kesim (yuvarlak parlak kesim değil) bir pırlanta takarken hayal ediyorum çünkü antikaların çoğu şekil ve parlaklık açısından gerçekten türünün tek örneğidir. Yüzüğünün zamansız ama benzersiz ve tamamen ayrıntılarla ilgili olması gerektiğini hissediyorum” diye paylaşıyor. “Beş ila sekiz karat aralığında abartılı derecede ince oval veya armut biçimli bir antika pırlantaya aşık olduğunu görebiliyorum. Antika pırlantasını, merkez pırlantasını sergileyen bir tür abartısız lüks detay olan gizli mikro serme çatallara yerleştirirdim. Nişan yüzüğünün sapı (bandı) 18 ayar sarı altın olacak ve yine nadir bulunan antika pırlantaya odaklanmayı sağlayacak şekilde narin olacaktı.”

Ruben Luna Ring DesignRuben Luna Ring Design

Ruben Luna’nın izniyle / Brides

Zümrüt Kesim Pırlanta (13 Taşlı)

Güzel mücevher markası Workshop Underground’un kurucusu ve kreatif direktörü Ruben Luna, Taylor ve Travis’in gerçek olduğuna yürekten inandığını söylüyor (kendisini gizli bir Swiftie olarak adlandırıyor). Swift’in klasikleşmiş “Love Story” şarkısını dinlemeye doyamıyor ve Swift’in takı stilini zamansız ve zarif olarak tanımlıyor. Travis-Taylor nişan yüzüğü tahmini sorulduğunda, diğer muhteşem unsurların yanı sıra 13 sayısını ve TNT’yi (Travis ve Taylor’ın zaten sahip olduğu eşleşen bilezikler) içereceğine inanıyor.

Luna, “Taylor Swift’in yaklaşık sekiz karat ağırlığında zümrüt basamaklı pırlantalı bir nişan yüzüğüne sahip olacağını kesinlikle hayal ediyorum,” diye açıklıyor. “Taylor vintage stile ilgi duyduğundan, pırlanta platinden yapılmış Art Deco esintili pençe çatallara yerleştirilirken, bant 18 ayar sarı altın olacak (ağırlıklı olarak sarı altın takılarını tamamlamak için) ve daha sonra vintage milgrain boncuklu detaylara sahip 13 (şanslı numarası) yuvarlak pırlanta ile vurgulanacak. Ve elbette, kordonun içine kazınmış gizli bir yazı olacak ve üzerinde ‘TNT’ yazacaktı.”

Akshie Jhaveri Ring DesignAkshie Jhaveri Ring Design

Akshie Jhaveri’nin izniyle / Brides

Markiz Şeklinde Bir Pırlanta

Grown Brilliance’dan Akshie Jhaveri, müşterilerine etik ve güzel mücevher parçaları sunmak için laboratuvarda yetiştirilen elmaslarla çalışarak sürdürülebilirlik konusunda uzmanlaşıyor. O da bir Swiftie, bize kendini tekrar tekrar “Love Story” dinlerken bulduğunu söylüyor. Nişan yüzüğü tahmini? Üç taşlı bir markiz pırlanta.

“Bence Taylor nişan yüzüğü olarak markiz şeklinde büyük bir pırlanta ve onun yanında iki güzel kesilmiş baget pırlanta ister. Futbol topu şeklindeki markiz pırlanta hassasiyeti ve zarafeti simgeliyor, bu da onu nişanı için mükemmel, göz alıcı bir seçim haline getiriyor ve sofistike kişiliğini cesur kişiliğiyle harmanlıyor,” diye paylaşıyor Jhaveri. “Üç taşlı ayarı, bir şampiyonluk maçındaki spot ışığına benzer şekilde parlaklığı artırıyor. Laboratuvarda yetiştirilen pırlantalar Taylor’ın sürdürülebilirlik ve modern değerlere olan bağlılığını yansıtıyor ve bu yüzüğü zarif bir seçim haline getiriyor. Yüzüğün merkezinde [yedi] karatlık markiz pırlanta ve yanlarında [bir karatın biraz altında] baget pırlanta bulunuyor.”

Olivia Laundau Ring DesignOlivia Laundau Ring Design

Olivia Laundau’nun izniyle / Brides

Sarı Altın Antika Pırlanta

Kendimizi sosyal medyada gezinirken bulduğumuzda, çoğu zaman Olivia Landau’nun videolarını yutuyoruz. The Clear Cut’ın kurucusu, nişan yüzükleri konusunda keskin bir göze sahip ve aynı zamanda büyük bir Taylor hayranı olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyduk (şarkıcının hit şarkısı “Bejeweled “e bayılıyor – bir mücevher tasarımcısına yakışır!) Landau pop ikonunun mücevher tarzını duygusal ve vintage esintili olarak tanımlıyor ve Travis’in soruyu sorarken sarı altın antika bir pırlanta tercih edeceğini tahmin ediyor.

“Bence Taylor eski bir Avrupa kesimi ya da eski bir maden kesimi gibi antika bir pırlanta seçecek ve bu pırlanta sarı altın olacak. Yüzük vintage bir cazibeye sahip ama aynı zamanda zamansız olan türünün tek örneği olacak. Çok duygusal olduğu ve hikaye anlatmayı sevdiği için yüzüğünde çok sayıda kişiselleştirilmiş ayrıntı olacak” diyor Landau. “Örneğin, 13 rakamını çok sevdiği için yüzük bandının her iki yanında ya da gizli bir halede toplam 13 pırlantaya ulaşan altı adet pırlantaya yer verebilir. O ve Travis kesinlikle kordonun içine bir şarkı sözü, bir espri, sevdikleri bir söz veya önemli bir tarih gibi kişiselleştirilmiş bir gravür ekleyecektir. Ayrıca, benzersizliğine katkıda bulunmak için çiçek detayları veya diğer sanatsal yönleri de eklemek istediğini görebiliyorum.”

Dana Gordon Ring DesignDana Gordon Ring Design

Dana Gordon’un izniyle / Brides

Uzun Yastık Kesimli Pırlanta

Dana Rebecca Designs’ın kurucusu Dana Gordon, markasını 2007 yılında kurdu ve o zamandan beri özel elmas parçalar üretiyor. Kuyumcu, Swift ve Kelce arasında bir nişanın ufukta göründüğüne inanıyor ve pop yıldızının aşk şarkılarına olan tutkusunun (Gordon’un favorisi “Betty”) Travis’i klasik ve romantik bir yastık kesim pırlanta nişan yüzüğü almaya sevk edeceğini tahmin ediyor.

“Hepimiz Taylor’ın özünde romantik ve klasik olduğunu biliyoruz. Yüzüğünü düşünmeyi çok seviyoruz ve uzun bir yastık kesim taşı çevreleyen yan taşlardan oluşan romantik bir ayrıntı hayal ettik,” diye paylaşıyor Gordon. “Taylor’ın kedilerine olan sevgisi Travis’in gözünden kaçmayacak ve yüzüğün iç kısmına üç kedisini kazıdık.”

Sarah Ortega Ring DesignSarah Ortega Ring Design

Sarah Ortega’nın izniyle / Brides

Eşsiz Bir Armut Pırlanta

Sarah O. Jewelry’nin kurucusu ve gururlu bir Swiftie olan Sarah Ortega, Taylor ve Travis’in her zaman birbirleri için ortaya çıktıkları için evlenmeleri gerektiğini düşünüyor. Ayrıca, tüm spot ışıklarından ve başarıdan korkmuyorlar ki bu da Ortega’nın sanatçının en sevdiği şarkı “Fearless” olduğu için uygun. Nişan yüzüğü tahminine gelince? Kuyumcunun birkaç fikri var ama ana taşın eşsiz bir armut pırlanta olacağına inanıyor.

“Taylor vintage tarzı seviyor, bu yüzden narin detayları birleştirmek bir zorunluluktu. Bununla birlikte, ‘Reputation dönemi’ ve zaman zaman kırmızı halı görünümünde parlayan inkar edilemez bir modern yeteneğe de sahip,” diye açıklıyor Ortega. “Yarattığım tasarım, Taylor büyüsünün bir dokunuşuyla bu iki tarzın mükemmel bir dengesi. Yüzüğün merkez taşı armut pırlanta çünkü bu zamansız bir şekil ama şu anda trend olan oval veya her zaman klasik olan yuvarlaktan daha eşsiz. Merkez taş, daha fazla güvenlik için yarım bir çerçeve içine yerleştirilmiştir – bu, tüm uzun performansları ve dünya seyahatleri sırasında yüzüğünü güvende tutacaktır. Son olarak, armut merkez taşın ucunu çevreleyen küçük yuvarlak pırlantalardan oluşan yarım bir hale ve tabana tünemiş zarif bir opal vardır. Taylor ve Travis’in doğdukları yıl olan 1989’u simgelemek üzere dokuz adet pırlanta bulunuyor. Küçük opal detayı ise Taylor’ın en sevdiği değerli taşa bir övgü niteliğinde çünkü opal mücevherlerin ona her zaman mutluluk getirdiğini paylaşmıştı.”

Inna Kushnirski Ring DesignInna Kushnirski Ring Design

Inna Kushnirski’nin izniyle / Brides

Zümrüt Kesimli Salkım Pırlanta

Inna Kushnirski, Gabriel & Co. firmasının gelinlik ürünleri sorumlusu ve 10 yılı aşkın bir süredir gelinlik sektöründe. En sevdiği Swift şarkısı sorulduğunda, şüphesiz “Bejeweled” olduğunu çünkü “engellerin üstesinden gelmek ve en özgün benliğiniz olmak” hakkında olduğunu paylaşıyor. O da Tray-vis’e katılıyor ve futbol yıldızının ikilinin yaklaşan nişanı için alacağı şeyin zümrüt kesim bir salkım pırlanta olduğuna inanıyor.

“Taylor’ın kendine özgü bir tarzı var ve onun tüm dönemlerinde dönüşüm geçirdiğini gördük. Zümrüt kesimi gibi süslü bir pırlanta kesimi, hatta belki de uzun bir yastık ya da parlak kesim tahmin ediyorum. Kushnirski asla trendleri takip eden biri değildir – trendleri o belirler – ve bu şekiller zamansız, klasik ama yine de moderndir” diye paylaşıyor. “Bu şekillerde eski Hollywood ihtişamını anımsatan çok romantik bir şey var. Klasik bir şekil olan zümrüt kesimini aldık ve yanlara kümeler halinde asimetrik süslü kesim pırlantalar ekledik (çok flörtöz, eğlenceli ve tuhaf). Bu, klasik üç taşlı siluetin Taylor’laştırılmış benzersiz bir yorumudur. Turnede olduğu zamanlarda optimum koruma için platin bir ayar seçtik ve toplam 13 karat ağırlığında – şanslı sayısına bir övgü olarak – her açıdan ışıltı veriyor.”

Zaven Ghanimian Ring DesignZaven Ghanimian Ring Design

Zaven Ghanimian’ın izniyle / Brides

Vintage Esintili Bir Pırlanta

Simon G. Jewelry’nin CEO’su ve mücevher tasarımcısı Zaven Ghanimian ile de favori Taylor şarkısını ve nişan yüzüğü tahminini öğrenmek için konuştuk. Müzik cephesinde, sadece gerçek Swiftie’lerin aşina olduğu bir parça olan “The Lakes” ile gitti. “Bunlar onun çok sevdiği romantizm fikriyle bağ kuran en zekice yazılmış sözlerinden bazıları” diye açıklıyor. Yüzük seçimi? Vintage esintili bir elmas ışıltı.

Ghanimian, “Bence yüzüğünü sade, zarif, romantik ve vintage esintili tutardı,” diye belirtiyor. “Tasarım aynı zamanda Taylor’ın şu anda dünyanın en büyük yıldızlarından biri olmasından ilham alıyor ve kendi dışında parlayan parlak bir merkez taşı gösteriyor.”

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir