9 Değerli Bir Yatırım İçin Tasarımcı Onaylı Makyaj Masası Fikirleri

Yatak odanız için bu ilham verici makyaj masası tasarımlarıyla moda ve güzellik oyununuzu geliştirin.

Her sabah onun önünde durur, işe gitmek için hazırlanırken kendinizi hazırlarsınız. Döndüğünüzde, uyguladığınız tüm makyajı onun önünde yıkıyorsunuz. Her gün kendinize bakım yapar, bedeninizi ve zihninizi beslersiniz – bu mobilya parçası her yatak odasının vazgeçilmezidir. Tahmin etmiş olabilirsiniz – makyaj masası olarak da bilinen bir makyaj masasından bahsediyoruz.

Bu sevilen mobilya parçası günlük hayatımızın o kadar ayrılmaz bir parçası haline geldi ki, bu mobilyanın tarihinin Mısır dönemine kadar uzandığını bilmek şok edici! Bizim makyaj masası olarak bildiğimiz şey, yüzyıllar boyunca çeşitli kültürlerde farklı şekillerde adlandırılmıştır. Bazıları buna ‘Toylet Table’, ‘Lowboy’, ‘boudoirs’ ve hatta ‘dutchess’ demiştir.

Farklı isimlere rağmen çoğumuz makyaj masasını şifonyer ile karıştırırız. Öyleyse, hazır başlamışken bu karışıklığa bir son verelim, olur mu?

‘Vanity’ veya ‘Vanity Table’ makyaj yapmak, saçları hazırlamak ve şekillendirmek için kullanılan bir tuvalet masasıdır. Genellikle oldukça alçaktır ve bir masa gibi görünür. Üzerinde çekmeceler ve bir ya da birden fazla ayna bulunur. Önünde bir sandalye veya bank bulunur. ‘Şifonyer’ ise yatak odası mobilyasıdır ve çekmeceli sandığa oldukça benzer. Genellikle üzerinde bir ayna ile birlikte gelir.

Eviniz için bir makyaj masası alışverişi yapıyorsanız, olasılıklar ve çeşitler sonsuzdur. İster sade bir tarz arıyor olun, ister aynalı bir makyaj masası, ister

Film setlerinde sıkça görülenler gibi ışıklı makyaj masası veya yerden tasarruf sağlayan bir stil – sizi teminat altına aldık. İşte eviniz için mükemmel olacak en iyi makyaj masası tasarımları.

Duvara Monte Dekoratif Aynalı Şık Makyaj Masası

Her şehir yatak odası için zemin alanı çok önemlidir. Bu duvara monte makyaj masası, aşağıdaki resimde gösterilen yatak odasında çok iyi çalışıyor. Çok amaçlı kitaplık ve çalışma masası ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Dekoratif ayna, duvar dekoru ve işlevsel bir parça olarak her iki şekilde de çalışıyor. Puf, makyaj masasının görünümünü tamamlıyor. Makyaj masasının altına kolayca yerleştirilebildiği için ek bir zemin alanı kaplamıyor.

Wall-mounted vanity table with a mirror works so well in the bedroomWall-mounted vanity table with a mirror works so well in the bedroom
Dekoratif aynalı basit modüler makyaj masası

Art Deco Vanity Tuvalet Masasına Modern Bir Dokunuş

Makyaj tasarımları için art deco tarzı zamansızdır. Ancak günümüzün modern evlerinde pek işe yaramayabilir. Biz de bu zamansız stile çağdaş bir dokunuş kattık. Aşağıdaki resimde makyaj masasını ve sandalyeyi odanın köşesine doğru ittik. Şık yuvarlak ayna ve kaplama makyaj masası, yatak odasının genel estetiğiyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu tasarımı beğendiyseniz daha fazla zarif köşe tuvalet masası tasarımına göz atın.

Vanity dressing table with round mirror and veneer finish for modern bedroomVanity dressing table with round mirror and veneer finish for modern bedroom
Modern bir yatak odası için şık makyaj masası
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Çekmeceli Küçük Makyaj Masası

Makyaj masası olmayan bir yatak odası eksiktir. Yeriniz dar ise endişelenmeyin. Odanızın köşesine küçük bir makyaj masası yerleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimden ilham alın. Yan sehpa ve gardıropla uyumlu beyaz ve açık renk kaplamalı küçük bir makyaj masasını kolayca yerleştirebildik. Makyaj malzemelerini ve çeşitli eşyaları düzenli bir şekilde saklamak için bir çekmece de ekledik. Ancak bu makyaj masasının en önemli özelliği karmaşık tasarımlı aynasıdır. Zeminden tavana kadar uzanan arka ahşap panelin içine yerleştirilmiş gibi görünüyor.

Vanity table with drawers with white and light veneer finishVanity table with drawers with white and light veneer finish
Küçük alanlar için çekmeceli köşe makyaj masası

Yerden Tasarruf Sağlayan Modern Makyaj Masası Seti

Yatak odanızda yeterli alanınız varsa, bu tür çok amaçlı makyaj masası tasarımını düşünebilirsiniz. Görsellerde de görebileceğiniz gibi makyaj masası iki parçadan ve çoklu depolama seçeneklerinden oluşuyor. Üç çekmece, çift aynanın arkasında ecza dolabı tarzı gizli saklama alanı ve kayarak açılan tam boy bir arka panel vardır. Beş ek rafı ve yerleşik bir kumaş ütü standı vardır. Ayrıca, tüm makyaj masası ile sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan bir osmanlı vardır. Ekstra depolama alanını seven biri için bu parça mükemmel olacaktır.

Modern vanity table set with drawers and multiple storage is ultimate space-saving
Modern vanity table with a full-size back panel that slides open storage is perfect for small space
yer tasarrufu i̇çi̇n modern-vanity-table
yerden tasarruf sağlayan-modern-vanity-table
previous arrow
next arrow

Ayrıca, Yatak Odası İçin Modern Tuvalet Masası Tasarımları Hakkında Okuyun

Makyaj Masalı L Şeklinde Makyaj Masası

Bu L şeklindeki makyaj masası ile odanızın her köşesini optimize edin. Hem boy aynası hem de makyaj masası kullanmanın harika bir yoludur. Ayrıca, boy aynası yansıma yoluyla oda boyutunu iki katına çıkarır. Kapalı dolap alanı, makyaj ve cilt bakım malzemelerini saklamak için kullanışlıdır. Şimdi, ofise veya herhangi bir özel güne şık bir şekilde hazırlanın.

L-shaped vanity with makeup table optimises the corner space in the bedroomL-shaped vanity with makeup table optimises the corner space in the bedroom
L şeklinde bir makyaj masası ile köşeleri optimize edin

Alanı Maksimize Eden Gardırop ve Makyaj Ünitesi Tasarımı

Yatak odanızda ayrı bir makyaj masası için ek alanınız yok mu? Endişelenmeyin; artık gardırobunuzu bir makyaj masası içerecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterdiğimiz stile benzer. Aynanın arkasında gizli saklama alanı ile birlikte gelir. Birden fazla raf ile makyaj malzemelerinizi, cilt bakım malzemelerinizi, takılarınızı ve diğer aksesuarlarınızı kategorik olarak kolayca saklayabilir ve gözlerden uzak tutabilirsiniz. Osmanlı, ek alan kaplamadığı ve makyaj masasının altındaki boşluğun altında kolayca tutulabildiği için sandalyelere alternatif olarak iyi çalışır. Gizli saklama alanı eklemek için pufu daha da özelleştirebilirsiniz.

Wardrobe cum vanity dressing table unit with hidden storage behind the mirrorWardrobe cum vanity dressing table unit with hidden storage behind the mirror
Alanı maksimize eden gardıroplu makyaj masası tasarımı

Study-cum-Flip Top Makyaj Masası Tasarımı

Hem çalışma masası hem de makyaj masası olarak kullanabileceğiniz bir mobilya parçası hayal edin! Flip-top tarzı bir makyaj masası ile bunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimden ilham alın. Sarı laminat makyaj masası, yerleşik bir aynaya sahip açılır kapanır bir üst kısımla birlikte gelir. Makyaj malzemeleriniz, aksesuarlarınız vb. içinde saklanabilir. Kapatıldığında, makyaj masası bir çalışma masası olarak kullanılabilir.

Study cum-flip top vanity table in yellow laminate with a built-in mirrorStudy cum-flip top vanity table in yellow laminate with a built-in mirror
Akıllı ve çok amaçlı açılır kapanır makyaj masası tasarımı

Lüks Bir Görünüm İçin Işıklı Makyaj Masası

Filmlerde ve moda şovlarında gördüğünüz profesyonel görünümlü makyaj masalarından hoşlanıyorsanız, bu ışıklı makyaj masası mükemmel bir seçim olacaktır. Parlak ışıklarla çevrili boy aynasının yanı sıra makyaj masasında iki çekmece ve küçük bir makyaj taburesi de bulunuyor. Artık makyajınızı ışıklı aynası ve çekmeceleri olan bu makyaj masasında kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Vanity table with lights and comes with two drawersVanity table with lights and comes with two drawers
Yatak odanız için profesyonel görünümlü bir makyaj ünitesi
Want a dressing room that makes yoru feel gorgeous every day

Gömme Dolapta Tam Boy Giyinme Aynası

Yeterli alanınız varsa, küçük bir ayna pek yeterli olmaz. Tam boy bir ayna olmazsa olmazdır! Önden ve yandan görünüm için akıllıca yerleştirilmiş tam boy aynalara sahip gömme dolap yatak odasını tamamlar. Köşeye yerleştirilen bir çekmece dolabı ve iki duvar rafı, tüm makyaj malzemeleriniz, aksesuarlarınız ve hatta mücevherleriniz için özel bir alana sahip olmanın harika bir yoludur.

Vanity table with full-length mirror and drawers in the walk-in closet smartly placedVanity table with full-length mirror and drawers in the walk-in closet smartly placed
Çağdaş makyaj masası ile gömme dolap

Bizim için hepsi bu kadar. Umarız makyaj masanızı tasarlamak için ilham verici fikirler edinmişsinizdir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa veya kendi fikirleriniz varsa ve bunları hayata geçirmenize yardımcı olmamızı istiyorsanız, uzman tasarımcılarımıza ulaşın. Size her adımda rehberlik edeceklerdir. Daha fazla iç tasarım fikri için blog bölümümüze göz atmayı unutmayın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir