Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Saçı » A Kesim Gelinlikler ile Uyumlu Gelin Saçı
a kesim gelinlikler ile uyumlu gelin saçı

A Kesim Gelinlikler ile Uyumlu Gelin Saçı

Düğün gününüzde uyumlu ve ışıklar saçan bir gelin olmanız için yapmanız gereken şey oldukça kolay. Vücudunuz ile yüz hatlarınızı biliyor olmanız ve tercihlerinizi size uygun olanlardan yana yapmanız yeterlidir. Genellikle her vücut tipine uygun olan a kesim gelinlik giymeyi planlıyorsanız, gelinliğiniz ile nasıl bir gelin saçı modeli kullanmanız gerektiğini merak ediyor olmalısınız. O halde sizi merakta bırakmadan detayları ile aktaralım; a kesim gelinlikler ile uyumlu gelin saçı modelleri…

A Kesim Gelinlik Modelleri

  • Straplez A Kesim Gelinlik: A kesim gelinliklerde yaka tercihiniz straplez ise saçlarınızı hem açık bırakarak hem de topuz yaptırarak kullanabilirsiniz. Özellikle kumsal veya kır düğünü konsepti için duvak yerine gelin tacı veya alın aksesuarı tercih edecekseniz; saçlarınızı açık bırakmanız hoş olacaktır. Yüz şeklinize göre dalgalı veya dümdüz bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizi duvağı ile kullandığınızda ise ense topuzu, dağınık topuz straplez a kesim gelinlik için son derece uygun olacaktır. Ayrıca yüz şeklinize göre size uygun gelin saçı modelleri hakkında ….Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri…. yazımızdan da fikir edinebilirsiniz.
  • V Yaka A Kesim Gelinlik: V yaka a kesim gelinlikler de saçlarınızı hem toplu hem de açık kullanabileceğiniz gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Eğer gelinliğinizde aynı zamanda sırt dekoltesi de varsa saçlarınızı topuz yaptırmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu modeller için at kuyruğu da hoş bir alternatif. Duvak ile saç aksesuarı kullanımı veya hiçbir aksesuar olmaksızın saçlarınızın doğal dalgalarla şekillendirildiği gelin saçı modelleri de V yaka a kesim gelinlik modelleri için alternatifleriniz arasında yer alıyor.
  • Kayık Yaka A Kesim Gelinlik: Kayık yaka a kesim gelinlik modeli tercih ettiyseniz; vurgulamak istediğiniz bölgenizin omuzlarınız olduğunu belirtebiliriz. Bu model için gelin saçı tercihlerinizde, mümkün olduğunca saçlarınızın omuzlarınızı kapatmaması gerekir. Saçlarınızın yarım toplandığı modeller, at kuyruğu modelleri ve topuz modelleri kayık yaka a kesim gelinlik için tercih edebileceğiniz gelin saçı modellerinden.
  • Halter Yaka A Kesim Gelinlik: Halter yaka a kesim gelinliğinizin en temel özelliği boyun bölgenizin kapalı ve omuzlarınızın dikkatleri üzerinde topluyor olmasıdır. Bu nedenle gelinliğiniz halter yaka ise saçlarınızı açık bırakacağınız gelin saçı modelleri yanlış bir tercih olacaktır. Saçlarınızı at kuyruğu veya topuz yaptıracağınız gelin saçı modelleri ile gayet uyumlu ve alımlı bir görünüm kazanabilirsiniz.
  • Hâkim Yaka A Kesim Gelinlik: Gelinliğinizi hâkim yaka ve a kesim bir model tercih ediyorsanız; saçlarınızı açık bırakacağınız gelin saçı modellerinden uzak durmalısınız. Gelinliğinizin boyun ve omuz bölgesi kapalı olacağından, açık bırakacağınız saçlarınızın da omuzlarınıza dökülmesi size hoş olmayan bir görünüm verecektir. Hâkim yaka a kesim gelinlikler ile uyumlu gelin saçı topuz ya da at kuyruğu yaptırabileceğiniz modellerini tercih etmelisiniz.

 

 

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir