Alçak Tavan Aydınlatma Fikirleri: Uzmanlar Bu Aydınlatma Armatürlerini Öneriyor

Bu alçak tavan aydınlatma armatürü fikirleri, büyük bir tadilata gerek kalmadan evinizi aydınlatmanıza yardımcı olur.

Alçak tavanlı odaları tasarlamak zor olabilir. Alçak bir tavan odanızın daha küçük görünmesine neden olabilir. Akıllı ev iç mekanları ve yerden tasarruf sağlayan mobilyaların yanı sıra, akıllı aydınlatma da evinizin görünümünü iyileştirmede önemli bir rol oynar. Ev aydınlatmasının yalnızca saray gibi binalarda bulunabilen özenli avizelerden ya da çok genel ve sıkıcı görünen basit ampuller ve tüp ışıklardan ibaret olduğu günler geride kaldı. Artık iç tasarım stilinize uyan ve alçak tavanlı odalara sığabilecek bir dizi seçeneğiniz var. Alçak tavanlı odalar için en iyi aydınlatma seçenekleri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Alçak Tavanlı Odanızı Ferah Göstermek İçin Duvar Aplik

Alçak tavanlı oturma odanızı vurgulamak için harika bir numara, duvar aplikleri eklemektir. Bunlar duvarlarınızı aydınlatır ve rahat bir yaşam alanının mükemmel ambiyansını yaratır. Tavanınızı ve zemininizi aynı anda aydınlatmak için resimde gösterildiği gibi çift taraflı duvar aplikleri kullanabilirsiniz. Son derece havalı bir görünüm için duvarda pastel renkleri tercih edin. Topraksı bir hava katmak için dolap için ahşap kaplama laminatlar seçtik. Yan tarafında açık raflar bulunan uzun dolap, kitap ve eserlerin sergilenmesi için geniş bir alan sağlayarak bu odanın estetik güzelliğine katkıda bulunuyor.

Low ceiling wall sconce lighting to make your room look spacious
İki taraflı armatürler zemini ve tavanı vurguluyor

Alçak Tavanlı Bir Oturma Odası İçin Işık Fikstürlü Fan

Aydınlatma armatürlü bir vantilatör, özellikle küçük odalar için en iyi aydınlatma fikirlerinden biridir. Bu ışık odanızı aydınlatır ve duvarınızda veya tavanınızda fazladan yer kaplamaz. Burada köşe alanınızı kullanmak için bir seksiyonel kanepe ekledik, böylece serbest akışın keyfini çıkarabilirsiniz. Duvara monte TV ünitesi ve yüzer dolaplar odanın ferah ve daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Kutu raflı çalışma masası odanızı çok işlevli hale getirir ve iş görüşmelerinizi yapmak ve ofis işlerinizi huzur içinde halletmek için size rahat bir alan sağlar. Ayrıca odanıza ekstra parlaklık katmak için bazı zemin lambaları da ekleyebilirsiniz.

Low ceiling living room lighting fixture with fan for a small roomLow ceiling living room lighting fixture with fan for a small room
Küçük oturma odaları için alçak tavan aydınlatma fikirleri
Complete home interiors with beautiful false ceiling designs

Yatak Odanızı Aydınlatmak İçin Sarkıt Işıklar

Alçak tavanlı bir yatak odanız varsa, odanızı aydınlatmak için tavanı saran ışıklar veya spotlar kullanın. Resimde gösterildiği gibi evinizi aydınlatmak için duvarları da kullanabilirsiniz. Vurgulu duvardaki hafif paneller rahat bir ambiyans yaratır ve uyku zamanınızı huzurlu hale getirmek için mükemmeldir. Yatmadan önce kitap okuma alışkanlığınız varsa veya odanızda ekstra ışık istiyorsanız yatağınızın yanına birkaç lamba veya sarkıt lamba da ekleyebilirsiniz.

Low-ceiling pendant lights to brighten up the bedroomLow-ceiling pendant lights to brighten up the bedroom
Alçak tavanlı bir yatak odasını duvar panelleriyle aydınlatın

Alçak Tavanlar İçin Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Modüler mutfak üniteleri mutfağınızı işlevsel ve erişimi kolay hale getirir, ancak pişirme cennetinize ekstra caz katan şey aydınlatmadır. Karanlık bir mutfak hoş görünmeyebilir ve yemek pişirme ya da yemek pişirme cennetinizde vakit geçirme ruh halinizi bozabilir. Bu nedenle, alçak tavanlı bir mutfağınız varsa, üstte bazı gömme ışıklar seçin. Bu, yükseklikten ödün vermeden mutfağınızı canlandıracaktır. Bir ada tezgahınız veya kahvaltı tezgahınız varsa, sarkıt lambaları tercih edebilirsiniz. Mutfağınızdaki yemek alanını vurgulamak için mükemmeldirler.

Low ceiling kitchen lighting which add extra jazz to your cooking havenLow ceiling kitchen lighting which add extra jazz to your cooking haven
Sıcak bir alan yaratan mutfak aydınlatma fikirleri

Alçak Tavan İçin Koridor Aydınlatma Fikirleri

Kasvetli ve karanlık bir giriş, evinizin donuk ve davetkar görünmemesine neden olabilir. En yaygın yol çarpıcı bir ilk izlenim için gösterişli bir avize eklemek olsa da, işin zor kısmı alçak tavanlı bir girişe sahip olmanızdır. Ağır bir avize, alçak tavanlı fuayenizi daha da küçük ve dağınık hale getirebilir. Bu nedenle, asılı parçadan kurtulun ve girişteki dolap ünitesi üzerinde spot ışıkları tercih edin. Bu, dolabınızı vurgulayacak ve alanınızı da aydınlatacaktır. Ekstra aydınlatma ve ayakkabı koleksiyonunuzu vurgulamak için yüzer bankın altına bazı LED şerit ışıkları da ekleyebilirsiniz. Bu aydınlatma fikirleri inceliklidir ancak amaca zahmetsizce hizmet eder.

Low ceiling hallway lighting to brighten up the spaceLow ceiling hallway lighting to brighten up the space
Alçak tavanlar için çarpıcı bir koridor aydınlatma fikri

Artık alçak tavanlı eviniz için bazı aydınlatma fikirlerinden haberdar olduğunuza göre, evinizin estetiğini yükseltecek bu ahşap asma tavan tasarımlarına göz atın. Uzman tasarımcıların evinizin iç mekanlarını akıllı ve yerden tasarruf sağlayan tasarımlarla dekore etmesini istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin! Kişiselleştirilmiş ev iç mekanlarımız, bütçenize ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde hassas bir şekilde düzenlenmiştir. Size %20’ye kadar depolama alanı ve 10 yıl garanti veriyoruz. En yeni tasarım konseptlerimizi incelemek ve tasarımcılarımızla doğrudan konuşmak için size en yakın DesignCafe Deneyim Merkezini de ziyaret edebilirsiniz. Öyleyse, bugün ücretsiz bir danışma randevusu alın ve hayalinizdeki ev iç mekanlarını birlikte planlayalım!

Ayrıca, Yatak Odası Duvar Işık Fikirlerine göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir