alyans ve tektaş uyumu, alyans ve tektaş

Alyans ve Tektaş Uyumu

Evlilik yoluna giren gelinleri ufak bir korku kaplar. “Acaba tektaşım, alyansım ile uyumlu olacak mı?” Beklediğiniz evlenme teklifini sonunda almışsınızdır, fakat tektaşın yanına sonuçta bir de alyans alınması gerek ve parmağınızda bir uyum yakalamak istemeniz gayet doğal. Gerek rengi, gerekse boyutu ile tutturmaya çalıştığınız bu uyumda, alyans ile tektaş bir bütün olmalıdır. Bu bağlamda tektaş ve alyans uyumu nasıl yakalanır sorusunu birlikte irdeleyelim istedik.

Alyans ve Tektaş Uyumu Nasıl Yakalanır?

Alyans ve Tektaş Seçerken Önce Renk Uyumu!

Tektaş ve alyans uyumu söz konusu olunca ilk olarak renge bakılması gerek. Tektaşınız ne renk ise alyansınızın da o renkte olması, parmağınızda bir bütünlük olmasına yardımcı olur. Örneğin sarı altından üretilmiş bir tektaş ile evlilik teklifi aldıysanız, alyansınızın da buna eş olarak sarı altından olması daha iyi bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra beyaz altın tektaşın yanına beyaz ya da çok fazla sarı olmayan bir alyans seçebilirsiniz. Veya sarı tabanlı olmasına rağmen üzerinde sıra sıra pırlantaların bulunduğu bir alyans, her renk tektaş ile uyumlu olacaktır.

Boyutu İyi Ayarlamak Gerek

Tektaşınızın taşının büyüklüğü oldukça önemlidir. Taş ne kadar büyük olursa alyansınız da o kadar küçük olmalıdır. Kalın bir alyans takmak isteyenler, tektaşlarının taşının büyüklüğüne göre bir model seçebilir. Eğer tektaşınız zarif ve orta bir boyuttaysa, alyansınız ile şık bir görünüm sağlayabilmesi için daha ince olması gerekmektedir. Bu taktik ile parmağınızın daha zarif durmasını sağlayabilirsiniz.

Alyansı Biraz Süslesek mi?

Tektaşınız hayalinizdeki gibi şatafatlı gelmemiş olabilir, fakat unutmayın ki bu dünyanın sonu değil! Eğer yüzüklerinizin parlamasını ve her yerden fark edilmesini istiyorsanız, alyansınızı daha ön plana çıkartabilirsiniz. Bunun için üzerinde pırlantalar bulunan, işlemeli alyanslardan tercih edebilir ya da alyans yerine bir tamtur alabilirsiniz. Sonuç olarak tek başına sönük kalan tektaşınıza bir destekçi geldiği için parmağınızdaki yüzükler ışıl ışıl parlayacaktır.

Klasik Her Zaman İyidir

Gösterişli bir tektaş yüzük ile evlenme teklifi aldığınız zaman yanına alacağınız alyansınızı daha az gösterişli edinmek şık bir görünüm kazanmanıza sebep olur. Zaten tek başına başrolü kapmış olan tektaşın yanına bu gibi durumlarda genellikle klasik model alyans alınmaktadır. Tabii alyansın rengini tektaşın rengi ile eş olarak ayarlayabilirsiniz. Burada önemli olan tektaşın büyüklüğünün önüne geçmemek ve çok fazla abartıdan kaçınmak!

Alyans ve Tektaş Uyumu İçin Ölçüler Birbirini Tutmalı

Eğer tektaşınız parmağınıza bol oluyor fakat alyansınız tam oturuyorsa, tektaşınızı değiştirmenizde fayda var. Tektaş, alyanstan önce takıldığı için eğer bol gelirse alyansın üzerine çıkabilir ve iki yüzükte hasar alabilir. Bu yüzden iki yüzüğünde boyutunun aynı olmasına dikkat edin. Bunun için bir kuyumcudan yardım alabilirsiniz. Pırlanta yüzük ve alyans ölçüleri genellikle 1-2 numara farklı olmaktadır. Bu sebeple satın alırken dikkat etmelisiniz. Satın alım esnasında eliniz terli ya da çok soğuk olabilir ve yüzük dar ya da çok bol gelebilir. Bu yüzden muhakkak garanti belgesi veren bir yerden alışveriş yapmalısınız.

Günlük Kullanım İçin Sade Modeller

Alyansınızı, tektaşınızı görmeden seçmek tabi ki güç olacaktır. Bu yüzden eğer yoğun bir iş temposuna sahipseniz, müstakbel eş adayınıza daha gündelik, ağırlığı olmayan fakat şık bir tektaş alabileceğini çıtlatabilirsiniz. Böylelikle günlük hayatta daha rahat kullanabileceğiniz ufak ama zarif bir alyans ve tektaş uyumu yakalayabilirsiniz. Özellikle alyansı sade ya da küçük pırlantalardan oluşan bir tamtur olarak tercih edebilirsiniz. (Bu yüzük kombini genellikle yoğun iş temposu olan ve sadelikten hoşlanan kişilerin tercihi oluyor.)

Yazımızı daha fazla dallandırıp budaklandırmadan bitiriyoruz. Umarız gelin adaylarının aklına takılan alyans ve tektaş uyumu nasıl yakalanır sorusuna tam anlamıyla cevap verebilmişizdir. Sorularınızı bize iletmekten lütfen çekinmeyin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Alyans ve tektaş uyumu üzerine yazılmış en detaylı makale. Ayrıca düğün üzerine açılmış en güzel site. Tebrik ederim

  • Eşim minimal bir tektaş istediği için alyansınıda yine minimal aldık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir