Alyansınızı mı Kaybettiniz? İşte En Kısa Zamanda Yapmanız Gereken 6 Şey

Bu, kimsenin kendini içinde bulmak istemeyeceği bir senaryodur: Sol elinize bakıyorsunuz ve alyansınızın olmadığını fark ediyorsunuz. Onu en son ne zaman gördünüz? Evden çıkarken elinizde miydi, yoksa evde yatağınızın yanındaki yüzük kutusunda mı bıraktınız? Ne yazık ki, alyansların (ve nişan yüzüklerinin!) kaybolması şaşırtıcı derecede yaygındır. Kimse bu önemli mücevher parçasını kaybetmek istemese de, hayat böyle. Belki de bir egzersiz dersi için çıkardınız, yüzmeden önce biraz bol geldiğini fark etmediniz veya ellerinizi yıkamak için banyo tezgahında bıraktınız ve yerine koymayı unuttunuz. Sevgili yüzüğünüzün kaybolmasına neden olan olay her ne olursa olsun, kaybolduğunu fark ettiğiniz anda atmanız gereken adımlar aynıdır.

İlk ve en önemlisi, tam panik moduna girmekten kaçının. Ne olursa olsun, önemli olanın ilişkinizi sembolize eden mücevherler değil, evliliğiniz olduğunu unutmamak önemlidir. Yüzükler her zaman değiştirilebilir.

Kendinizi doğru kafa yapısına yerleştirdikten sonra, harekete geçme zamanı. Burada, alyansınızın kaybolduğunu fark ettiğiniz anda yapmanız gereken altı şeyi paylaşıyoruz.

Kayıp Yüzüğü Bulmaya Odaklanın

Derin bir nefes alın ve dikkatinizi kayıp düğün veya nişan yüzüğünü bulmaya odaklayın. Yüzüğün yaklaşık olarak ne zaman ve nerede kaybolduğunu veya en son nerede görüldüğünü belirlemek size aramaya başlamak için bir yer verecektir. Ayrıca yüzüğü bulma ihtimalinizi de artıracaktır.

Adımlarınızı Yeniden İzleyin

Yüzüğü en son ne zaman taktığınızı (ya da en azından en son gördüğünüzü hatırladığınız yeri) hatırladıktan sonra, adımlarınızı takip etme zamanı gelmiştir. Sadık arkadaşlarınızdan bazılarının ekstra göz için sizinle gelmesini sağlamak iyi bir fikirdir.

Uzmanları çağırın

Eğer yüzük kanalizasyona düştüyse, hemen tesisatçınızı arayın. Balayınız sırasında yüzüğünüz kazara kuma düştüyse, otel personeli veya elinde metal dedektörü olan yerel halk size yardımcı olabilir. Ne yaparsanız yapın, bu tür senaryolarda meseleyi kendi ellerinize almayın, çünkü sonuçta daha fazla hasara neden olabilirsiniz.

Sevgiliniz de dahil olmak üzere durumunuza yardımcı olabilecek herkesi uyardığınızdan emin olun. Kendini işine adamış yardımseverlerden oluşan bir ekibin yüzüğü bulması, tek başınıza bulmanızdan daha olasıdır.

Sigorta Talebinde Bulunun

Yüzüğünüz için sigorta yaptırdıysanız (ki kesinlikle yaptırmalısınız), derhal bir sigorta talebinde bulunun. Bu adım, hala kayıp yüzüğü arıyor olsanız bile önemlidir: Sigorta şirketinize yüzüğün kaybolduğunu mümkün olan en kısa sürede, ideal olarak kaybolduktan sonraki 24 saat içinde bildirmek en iyisidir. Eğer sonunda yüzüğü bulursanız, tazminat talebini iptal edebilir ve sigorta şirketinize bilgi verebilirsiniz. Güvende olmak üzülmekten her zaman daha iyidir.

Kuyumcunuzla Konuşun

Mümkün olan en kısa sürede yüzüğü aldığınız kuyumcuyu arayın. Ellerinde aynı tarzda başka bir yüzük olması mümkündür. Eğer yoksa, sizin için benzer bir yüzüğü yeniden yaratabilirler.

Geçici Bir Yüzük Alın

İster nişan ister evlilik yüzüğünüzü (ya da her ikisini de!) kaybetmiş olun, sol elinizde o özel takı olmadan kendinizi çıplak hissedebilirsiniz. Tamamen bir şeysiz kalmak yerine, aşkınızı ve bağlılığınızı sembolize etmek için geçici bir yüzük takmayı tercih edin. Çoğu kuyumcuda makul fiyatlara basit altın yüzükler bulunur, bu nedenle yeni bir şey satın alabilirsiniz, ancak kendi mücevher kutunuzdan alışveriş yapmaktan da çekinmeyin. Sevdiğiniz başka bir yüzüğünüz varsa, onu şimdilik o önemli parmağınıza takın.

Başka bir seçenek mi? İnternetten sahte bir yüzük satın alın. Yeni şekilleri ve tarzları denemek için eğlenceli bir fırsat olabilir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir