Asma Tavan Duvar Kağıdı Tasarımları: Her Odaya Karakter Katın

Evinizin iç mekanları için benzersiz bir şey istediğinizde, odanın asma tavanı için bir duvar kağıdına ne dersiniz? Modaya uygun fikir ve tasarımlarımıza göz atın.

Duvar kağıtları, iç tasarım dünyasında çok beklenen dirilişi için gecikmiş durumda. Bu, kalıcı bir trend. Son birkaç yıldır, insanlar evlerine boyut ve doku katmak için duvarlarını duvar kağıdıyla kaplamaya giderek daha fazla yöneliyor. Bu nedenle, eviniz için duvar kağıdı tasarımlarına göz atarken, bir değişiklik yaparak tavanı da duvar kağıdı ile kaplamayı düşünebilirsiniz. Doğru okudunuz! Asma tavan duvar kağıdı tasarımları için tonlarca seçenek var. Nötr duvarların aksine cesur bir tavan şu anda çok trend. Duvar kağıdına sahip olmanın en büyük avantajı, uygulanması ve çıkarılmasının kolay olmasıdır. Evinizin asma tavanı için duvar kağıtları hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Asma tavan duvar kağıdını seçerken çeşitli türlerle karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte, iç mimarlar ve ev sahipleri arasında en popüler olan üç temel tür vardır: önceden yapıştırılmış, duvara yapıştırılmış ve soyulup yapıştırılmış duvar kağıtları.

Önceden yapıştırılmış duvar kağıtlarının arkasında yapışkan vardır. Yüzeye yapıştırmak için, yapıştırıcıyı etkinleştirmek üzere ıslak bir süngerle nemlendirmeniz yeterlidir. Duvara yapıştırılan duvar kağıtları, duvar veya tavan yüzeyine yapıştırıcı uygulamanızı gerektirir. Birçok kişi bu duvar kağıdını tercih eder çünkü ıslak tutkal macunu duvar kağıdını son konumuna yapıştırmayı kolaylaştırır.

Soy ve yapıştır duvar kağıtları çoğu iç mimar ve DIY meraklıları arasında son derece popülerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu duvar kağıdı türü yapıştırıcıyı örten bir kağıt desteğiyle birlikte gelir. Tek yapmanız gereken, duvar kağıdını yerine yerleştirirken kağıt desteğini çıkarmaktır. Çıkarmak ve başka bir yerde yeniden kullanmak istiyorsanız, duvar kağıdının arkalığını kaydetmeyi unutmayın.

Çocuk Yatak Odası İçin 3D Asma Tavan Duvar Kağıdı

Çoğu ebeveyn çocuklarının yatak odasının tavanını duvar kağıdı ile kaplamayı tercih etmektedir. En yaygın kullanılan desen, karanlıkta parlayan yıldız ve ay yapışkanlı gece gökyüzüdür. 3D duvar kağıtlarını öneriyoruz. Neredeyse gerçek gibi görünen bir derinliğe sahipler. Çocuklarınızın yatak odasını yenilemeyi düşünüyorsanız, tuhaf desenlere sahip 3D duvar kağıtları arayın.

False ceiling wallpaper 3d for kids' bedroom with whimsical patternsFalse ceiling wallpaper 3d for kids' bedroom with whimsical patterns
Çocuk odası için bulutlu 3D asma tavan duvar kağıdı

Ayrıca, Çocuk Yatak Odası Asma Tavan Tasarımları Hakkında Okuyun

Ahşap Görünümlü Dokuya Sahip Asma Tavan Duvar Kağıdı Tasarımı

Ahşap tavanlı komple bir tadilat, üstlenilmesi pahalı bir projedir. Ancak asma tavan duvar kağıtları ile bankanızı bozmadan bu görünümü elde edebilirsiniz. Ahşap panel tasarımlı bir duvar kağıdı, değerlendirebileceğiniz harika bir seçenektir. Örneğin, resimde gösterilen yemek odasında, duvardaki koyu yeşil desenli duvar kağıdıyla güzel bir kontrast oluşturan asma tavanı kaplamak için soluk sarı ahşap desenli duvar kağıdı kullandık.

False ceiling wallpaper with wooden panels creates a beautiful contrastFalse ceiling wallpaper with wooden panels creates a beautiful contrast
Ahşap panelli asma tavan duvar kağıdı tasarımı
Complete home interiors with beautiful false ceiling designs

Duvar Kağıdı Mutfak İçin Asma Tavan Fikirleri

Duvar kağıdı kaplı bir tavan ile mutfağınıza yenilenmiş bir görünüm kazandırın. Resimdeki mutfak gibi, geometrik desenli bir duvar kağıdı ile kişilik katın. Düzenli temizlik ve bakımı kolaylaştırmak için mutfak asma tavan duvar kağıdı için yıkanabilir bir malzeme seçmenizi öneririz. Adaçayı yeşili duvar kağıdı, beyaz ve şeftali rengi mutfak ile mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Büyük cumbalı pencere mutfağa doğal ışık girmesini sağlayarak mekanın aydınlık ve havadar görünmesini sağlıyor.

Wallpaper on false ceiling for kitchen add personality with geometric patternWallpaper on false ceiling for kitchen add personality with geometric pattern
Aydınlık bir mutfak için geometrik asma tavan duvar kağıdı

Yatak Odasında Cesur Siyah Beyaz Asma Tavan Duvar Kağıdı

Yatak odanıza dikkat çekici bir tavan yapmaktan korkmayın. Yatak odanızın asma tavanını cesur desenlerle duvar kağıdı yaparak bunu başarabilirsiniz. Bu siyah, beyaz ve gri temalı yatak odasında kullandığımız gibi. Duvar kağıdı mekana boyut ve drama katıyor. Yatak odası asma tavan duvar kağıdı ile her şeyi yapın. Böylece sınırlı bir alanda dramatik bir görünüm yaratabilirsiniz. İç mekan bitkileri ve perde ile renk sıçramaları ekleyebilirsiniz.

Bedroom false ceiling wallpaper in bold black and white gives an attention-grabbing lookBedroom false ceiling wallpaper in bold black and white gives an attention-grabbing look
Yatak odası için cesur bir asma tavan duvar kağıdı

Resmi Bir Oturma Odası İçin Renkli Asma Tavan Duvar Kağıdı

Oturma odanız, aileniz ve arkadaşlarınızla çok zaman geçirdiğiniz yerdir. Dolayısıyla, etkileyici bir dekora sahip olmalıdır. Mobilyalardan çarpıcı duvar kağıtlı tavanlara kadar bu açık konsept oturma odası, nasıl yaratıcı olabileceğinizi ve aynı zamanda bütçenizi koruyabileceğinizi gösteren mükemmel bir örnektir. Renkleri seviyorsanız, cesur olun ve tavanınızda yoğun desenler kullanırken duvarınızı parlak tonlarla boyayın.

False ceiling wallpaper for living room with colourful patterns lends depthFalse ceiling wallpaper for living room with colourful patterns lends depth
Köşeli desenli asma tavan duvar kağıdı derinlik katar
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Bu güzel ve uygun fiyatlı asma tavan duvar kağıdı tasarımlarından en çok hangisini beğendiniz? Evinizin biraz canlanmaya ihtiyacı varsa, duvarlarınızı boyamanın ötesini düşünün. Belki de tavanı değiştirmenin zamanı gelmiştir! Çeşitli bloglarımızdan ev içi projeleriniz için daha fazla ilham ve eğlenceli fikirler edinin. Evinizin tasarımını yeniden şekillendirmek ve göz alıcı bir ambiyans yaratmak için bugün tasarımcılarımızla iletişime geçin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir