Balkon Dekorasyon Fikirleri: Yeni Favori Noktanıza Merhaba Deyin

Evinizdeki o küçük dış mekanı cazipbir konforalanına dönüştürmek ister misiniz ? Küçük balkonunuzu dekore etmenin bu eğlenceli yollarına göz atın!

Birçoğumuz için balkonlar, güne bir fincan çay ya da kahve ile başladığımız ya da yoğun bir günün sonunda gevşediğimiz alanlardır. Güneşin doğuşunu veya batışını yakalamak, hatta balkonunuzun rahat köşesinde günü geçirmek asla sıkıcı olamaz. Bu alanı daha da davetkar hale getirmek için balkon dekorasyon fikirlerimize göz atın!

Kendin Yap Balkon Dekoru İçin Bir Sehpa Kullanın

Bazen en küçük değişiklikler bile balkon dekorunuzu bir üst seviyeye taşıyabilir. Bir sehpa ve rahat bir oturma grubu eklemek, bütçenize uygun en iyi balkon dekorasyon fikirlerinden biridir. Sadece temel unsurları kullanarak balkonunuzu sabah çayınızın veya kahvenizin tadını çıkarabileceğiniz huzurlu bir yere dönüştürebilirsiniz. Rahat bir okuma köşesi oluşturmak için bir kitaplık da ekleyebilirsiniz.

A wooden coffee table is a balcony decoration surrounded by a blue cushion sofa and plants
Balkonunuza cazibe katacak ahşap bir sehpa

Ayrıca, DIY Balkon Dekoru Fikirlerine de göz atın

Ev Balkon Dekorasyonu İçin Çok Amaçlı Bir Bank

Küçük balkon dekorasyonu fikirleri arıyorsanız, banklar balkonunuzu güzelleştirmek için harika bir seçenektir. Örneğin bu balkon bankını ele alalım. Oturma düzenini sağlamak ve ekstra depolama alanı sunmak gibi ikili bir amaca hizmet ediyor. Tuğla duvar rustik bir görünüm yaratırken, saksı bitkileri doğal bir dokunuş katıyor. Birlikte rahat ve dünyevi bir atmosfer yaratıyorlar.

Multipurpose bench small balcony decoration India offers seating and extra storage spaceMultipurpose bench small balcony decoration India offers seating and extra storage space
Küçük bir balkonda çok işlevli bir depolama bankı

Basit Balkon Dekorasyonu İçin Zeminden Yararlanın

Oturma düzenleri her zaman masa ve sandalyelerden ibaret olmak zorunda değildir. Puflar veya büyük minderler yardımıyla zeminde bir oturma düzeni balkonunuzu dinlenmek için mükemmel bir yer haline getirebilir. Rahat bir oturma alanı için bir halı ve balkonun daha geniş görünmesini sağlamak için uzun bir ayna ekleyin. Balkonunuz harika bir manzaraya açılıyorsa, aynayı manzarayı yansıtacak ve balkonunuzun güzelliğini artıracak şekilde yerleştirin.

Small balcony decored with floor seating with the help of poufs or large cushionsSmall balcony decored with floor seating with the help of poufs or large cushions
Boho havasına sahip bir balkon için canlı zemin oturma grubu
Make way for high end balcony design trends

Salıncaklar Balkon Dekoru İçin Popüler Bir Seçimdir

İtiraf edelim, kişisel bir salıncak ya da hamak hepimizin sahip olması gerekenler listesinde! Yetişkinler de en az çocuklar kadar salıncakları sever. Bu yüzden balkonunuza tatil havası katmak için bir tane edinin. İster alçakta ister yüksekte sallanın, her iki durumda da haftanın yorgunluğunu atmak, rahatlamak ve ailenizle vakit geçirmek için harika bir yol!

Balcony decoration ideas in India with a personal swing make a fun placeBalcony decoration ideas in India with a personal swing make a fun place
Sağlam bir salıncakla balkonunuzu eğlenceli bir yer haline getirin

Evinizin Balkon Dekorasyonu İçin Basit Katlanır Mobilyalar

Küçük bir balkon için uygun olan katlanır mobilyalar, ihtiyaç duyduğunuzda size ekstra alan sağlar. Üstelik normal mobilyalardan daha hafiftirler ve daha az bakım gerektirirler. Bu katlanır masada kahvaltı edebilir ve daha sonra daha fazla yer istediğinizde duvara asabilirsiniz. Küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için balkonunuzu dönüştürülebilir mobilyalarla dekore edin.

Home balcony decoration where folding furniture can free up extra spaceHome balcony decoration where folding furniture can free up extra space
Balkon alanını maksimize etmek için şık katlanabilir mobilyalar

Renkli Saksılardaki Bitkiler Harika Balkon Dekor Öğeleridir

Bütçeniz kısıtlıyken balkon dekorasyonu mu yapıyorsunuz? Anında eğlenceli ve canlı bir görünüm yaratmak için balkon alanınızı parlak ve renkli dekor öğeleriyle doldurun. Bu alanı evinizin neşeli bir köşesine dönüştürmek için mevcut mobilyalarınıza parlak kilimler ve minderler ekleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda gösterildiği gibi saksılar ve asma saksılarla da renk katabilirsiniz.

Balcony decoration with plants in colorful pots hanging on the wall creates a vibrant lookBalcony decoration with plants in colorful pots hanging on the wall creates a vibrant look
Balkonunuzu renklerle bütçenizi aşmadan dönüştürün

Basit Balkon Dekorasyonu İçin Bir Okuma Köşesi Oluşturun

Bu fikir ateşli okuyucular için. Balkon dekorasyonu için harika bir fikir, alanı belirlenmiş bir okuma köşesine dönüştürmektir. Bu rustik tarzdaki balkon, uzun bir kitaplık ve bitişik küçük bir bank içeren gri tuğla bir duvara sahiptir. Her ikisi de kapalı dolaplar aracılığıyla ekstra depolama alanı sunuyor. Neşeli bir hava yaratmak için birkaç asılı çiçek saksısı ve minder ekleyebilirsiniz. Bir kitap alın, ayaklarınızı uzatın ve kendinizi en sevdiğiniz kurguya bırakın.

Balcony decoration ideas with a designated reading cornerBalcony decoration ideas with a designated reading corner
Kitap tutkunları için sakin bir okuma noktası

Sade Bir Balkon Dekorasyonu İçin Kanepe Yerleştirin

Kim demiş kanepeler sadece oturma odası içindir diye? Evinizin balkon dekorasyonu için daha ayrıntılı bir şeyler arıyorsanız, bir kanepe eklemek harika bir seçenektir. Üzerinde dinlenebileceğiniz güzel bir kanepe ve muhteşem bir manzara, daha ne olsun? Yeriniz kısıtlıysa, arkanıza yaslanıp dinlenebileceğiniz küçük ve rahat bir kanepe küçük balkonlarda iyi sonuç verir. Eserleri veya sukulentleri sergilemek için birkaç duvar rafı eklemek de popüler bir balkon duvar dekoru fikridir.

Simple balcony decoration with a cozy couch to sit back, unwind and enjoy the viewSimple balcony decoration with a cozy couch to sit back, unwind and enjoy the view
Kanepenizde uzanırken manzaranın tadını çıkarın
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Peri Işıkları En Uygun Bütçeli Balkon Dekorasyonudur

Eğer ışıklı bir balkon dekorasyonu arıyorsanız, peri ışıkları tam size göre. Balkonunuzu süslemenin güvenli bir yoludur ve balkona göz alıcı bir hava katacaktır. Bir örtü oluşturmak için bunları dikey olarak kullanın veya korkulukların etrafına dolayın – her iki şekilde de dış mekanınıza sıcak bir ışıltı verir.

Balcony decoration lights with fairy lights are the way to goBalcony decoration lights with fairy lights are the way to go
Festivaller için her şeyi yapın ve balkonunuzu süsleyin

Açık Alanınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Balkon Yenileme Fikirleri

Yukarıdaki balkon dekorasyon fikirlerini uygulamak kolaydır ve fazla çaba gerektirmez. Ancak tam bir makyaj arıyorsanız, işte size şık bir dış mekana dönüştürecek bazı balkon makyaj fikirleri.

Bitkilerle Balkon Dekorasyonu

Küçük balkonunuza yeşil bir hava katmak istiyorsanız, dikey bir bahçe oluşturun. Balkonunuzdaki zemin alanı sınırlı olduğunda yeşil bir duvar en iyi seçeneğinizdir. Dikey bahçeler, evinizde sakin bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. Görsel olarak çekicidirler ve gözleri ve ruhu da memnun ederler!

Balcony decoration ideas with plants place vertically on a wall to create a tranquil atmosphereBalcony decoration ideas with plants place vertically on a wall to create a tranquil atmosphere
Minimalist kamış mobilyalarla biyofilik bir balkon

Duvar Rafları ile Basit Balkon Makyajı

Boş bir duvara mı sıkıştınız? Boş bir duvar, boş bir tuval ve daha fazla depolama alanı demektir. Balkon duvarınızı, dekor öğelerini veya küçük bitkileri sergilemek için kullanılabilecek şık asma raflarla dekore edin. Balkonunuzda bu resimdeki gibi bir ev çalışma masanız varsa, duvar raflarını kitaplar ve kırtasiye malzemeleri için kullanabilirsiniz.

Balcony wall decor with shelvesBalcony wall decor with shelves
Boş bir duvarı süsleyin ve raflarla depolama alanı ekleyin

Apartman Balkonunun Rahat Bir Yemek Alanına Dönüştürülmesi

İster küçük ister gösterişli bir dış mekanınız olsun, burayı kolayca bir açık hava yemek alanına dönüştürebilirsiniz. Balkonda bir yemek masası kurmak sadece günlük yemeklerin her zamankinden daha fazla iple çekilmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha büyük balkonlar söz konusu olduğunda, bazı misafirleri ağırlamak için de harika bir düzenlemedir.

Set up a dining table as your apartment balcony decorating ideas for fun family gatheringsSet up a dining table as your apartment balcony decorating ideas for fun family gatherings
Eğlenceli aile toplantıları için renkli bir yemek masası

Bir Çiçek Bahçesi, Bütçeye Uygun Küçük Bir Balkon Makyajı İçin İdealdir

En küçük balkonlar bile küçük ve güzel bir çiçek bahçesine ev sahipliği yapabilir. Korkulukları boyunca çok sayıda çiçekli bitki bulunan bu küçük balkon, dış mekanınızın her zaman şehrin koşuşturmasından uzak bir sığınak gibi hissettirmesini sağlar. Katlanabilir mobilyalar, küçük alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Havalı saksılara yatırım yapın ve balkon bahçenizin çiçek açmasına izin verin!

Small balcony decoration ideas with multiple flowering plantsSmall balcony decoration ideas with multiple flowering plants
Bir çiçek bahçesi ile balkonunuza güzellik katın
Looking for affordable designer home interiors on EMI

Sebze Bahçesi ile Ekonomik Balkon Makyajı

Balkonunuzda kendi küçük sebze tarlanızı yetiştirmek şimdiye kadarki en tatmin edici deneyimlerden biridir. Kendi sebze bahçenizi yetiştirmek için bu açık alanı kullanın ve sebze satın alırken tasarruf edin. Küçük bir sebze bahçesi için dikey alanı kullanan bu balkondan ilham alın. Saksılar, bahçe malzemelerini saklamak için kullanışlı olan mavi bir dolabın üzerine özenle yerleştirilmiş.

Budget balcony decoration where you can cultivate your little vegetable patchBudget balcony decoration where you can cultivate your little vegetable patch
Balkonda düzenli ve özel bir sebze bahçesi

Cam Korkuluklar ile Balkonunuzdan Manzarayı İyileştirin

Balkon makyajları her zaman alanı mobilya veya dekor öğeleriyle doldurmayı içermez. Balkonunuz harika bir şehir manzarasına açılıyorsa, bu alanı cam korkuluklarla dekore ederek güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Bu balkon dekorasyonu, dışarıdaki muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için en uygun ortamı yaratıyor. Lambader ve sarkıt lamba mekâna ışıltılı bir etki katarak burayı akşamları dinlenmek için mükemmel bir nokta haline getiriyor.

Home balcony decoration with glass railing enhances the viewHome balcony decoration with glass railing enhances the view
Balkondaki cam korkuluklar lüks görünüyor

Dairenizin Balkonunu Yenilemek İçin Desenli Fayanslar Kullanın

Eşsiz yer karolarının yardımıyla balkonunuza yeni bir görünüm kazandırın. Örneğin bu balkonu ele alalım. Siyah ve beyaz kareli yer karoları mekana ilgi katarken, minimal mobilyaların kullanımı da dikkat çekmelerini sağlıyor. Gri çekmeceli dolap ve yüzer raflar kitaplar, mumlar, dekor ürünleri, bahçe malzemeleri ve diğer ıvır zıvırlar için depolama alanı sunuyor. En sevdiğiniz sandalyenizi çıkarın ve sabah çayınızın tadını bu balkondan çıkarın!

Apartment balcony decor floor with patterned tiles to create a lasting impressionApartment balcony decor floor with patterned tiles to create a lasting impression
Kalıcı bir etki yaratan yer karoları

Balkonunuza Yeşil Bir Makyaj Yapın

Yemyeşil çimenlerin üzerinde çıplak ayakla yürümek kadar mutluluk veren çok az şey vardır. Peki bahçe çimi hissini bir balkona nasıl getirebilirsiniz? Balkon zemininde suni çim kullanarak. Bu apartman balkonunda suni çim zemin ve ahşap karo duvar bir arada kullanılarak kendinizi doğaya yakın hissetmenizi sağlıyor.

A balcony decoration floor with artificial turf and a wooden tile wall together makes it feel close to natureA balcony decoration floor with artificial turf and a wooden tile wall together makes it feel close to nature
Bu balkon yenileme fikri ile doğaya yakın hissedin

Balkonunuzu Bir Çalışma İstasyonuna Dönüştürün

Evden çalışıyorsanız, neden rutine biraz temiz hava katmıyorsunuz? Modüler bir çalışma masası kurun, kitapları ve eserleri saklamak için birkaç açık kutu raf ekleyin ve biraz yeşillik katın. Balkonunuz, çalışmanız için mükemmel bir sahne değişikliği olacak! Bu balkon makyajında, ekstra oturma ve depolama alanı için çalışma istasyonuna ekstra bir bank ekledik.

How to decorate balcony with workstationHow to decorate balcony with workstation
Balkon kompakt bir ev ofisine dönüştü
Get a free design consultation from design cafe

Balkonun Parti Mekanına Dönüştürülmesi

Eğlenceli Cuma geceleri için arkadaşlarınızı ağırlamak, harika bir açık hava düzeniyle ilginç hale gelecektir. İdeal bir ev partisi mekanı yaratmak için bu apartman balkonuna göz atın. Kitaplık, şarap koleksiyonunuzu saklamak için gizli bir rafa sahip. Asılı bir bardak rafı, eşyaların düzenli tutulmasına yardımcı olur. Tabureli bar tezgahı, kanepe ve diğer birçok oturma seçeneği, çok sayıda misafiri kolayca ağırlayarak partinizi büyük bir hit haline getirir!

Make your balcony makeover into a party spot with a bar setupMake your balcony makeover into a party spot with a bar setup
Balkon bar düzeneği ile hafta sonlarını evde eğlenceli hale getirin

Umarız bu balkon yenileme fikirlerini okumaktan keyif almışsınızdır. Balkon alanınızı nasıl dekore etmek istersiniz? Bizimle iletişime geçin ve bize bildirin!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir