Bir İç Mimara Sorulacak 5 Soru: Ev Tasarımı İçin Bir Rehber

Evinizin iç tasarımına karar verirken her şeyi gözden geçirdiniz mi? Bu sorularla tekrar kontrol edin.

Ev iç mekanları ciddi bir iştir. Doğrudan içine dalmadan önce ev ödevinizi yapın. Temel endişelerinizi belirleyin, bunları giderin ve tüm sürecin ne kadar sorunsuz hale geldiğini izleyin.

Birkaç on yıl önce restorana gitmek farklıydı. Dışarıda yemek yemek ne kadar nadirse, ziyaret edecek iyi restoranlar bulmak da o kadar nadirdi. Yolculuklar da sadece özel günler için yapılırdı; biri için sınavlarda iyi bir derece, diğeri için babanın terfisi ya da ara sıra ailelerin bir araya gelmesi gibi.

Nostalji, aramaktan asla vazgeçmediğimiz bir şeydir. Ama aynı zamanda eskiden her şeyin ne kadar basit olduğunu da gösterir. Evlerde de tasarım ve dekor daha basitti. Tasarım kavramı, ne tür mobilyalar satın alınması gerektiği ya da duvara ne tür tablolar asılması gerektiği ile sınırlıydı. Bırakın iç mekan tasarımının düşünülmesini ve uygulanmasını, bundan bahsedilmesi ya da tartışılması bile pek olası değildi. Eskiden evler zevkli bir şekilde dekore edilirdi, ancak iç mekanlar bir ailenin istek ve ihtiyaçlarına göre yönlendirilir, özenle toplanan antika eşyalar ve yadigâr mobilyalar eklektik bir zevki yansıtacak şekilde bir araya getirilirdi. Profesyonel tasarımcılar yoktu. Sade bir dekor ve faydacı mobilyalar bir aile cenneti yaratmak için yeterliydi. Kısacası, alışılmadık eklektikler yerine tanıdık konfor aranırdı.

Bunu bugünle karşılaştırdığımızda, iç tasarımın her yerde ev sahipleri tarafından en çok aranan ve imrenilen uzmanlık olduğunu görüyoruz. Egzotik mutfaklar sunan restoranlar gibi, iç tasarım da herkes tarafından anlaşılıyor ve özümseniyor. Bilim ve sanatın bir araya gelişi, ergonomi ve estetiğin uyumuyla biçim ve işlevselliği bir araya getiren iç tasarım, bir ev alanını önemli ölçüde yükseltiyor. Yine de bir ev sahibi olarak bu alanda acemiyseniz, yalnız değilsiniz. DesignCafe, iç mimar arayışında sıkça sorulan sorulara yanıt bulmanıza yardımcı oluyor. Aşağıda bir iç mimara sormanız gereken sorular yer alıyor:

Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Tasarımcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Interior questions before choosing interior designer, what should you must consider?Interior questions before choosing interior designer, what should you must consider?
Tasarımcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Ailenizi şımartmak için bir restoran ararken, yapacağınız ilk şey her yer hakkında bilgi edinmek ve birkaçını kısa listeye almaktır. Onları çevrimiçi olarak araştırın ve hangi mutfağı servis ettiklerini öğrenin. Tasarımcılar söz konusu olduğunda da, uzmanı, geçmişini anlayın ve profesyonel portföylerine bir göz atın. Tarzlarını ve yaklaşımlarını anlamak için geçmiş projelerin öncesi ve sonrası fotoğraflarına göz atın ve karşılaştırın. Onlara estetik anlayışları hakkında sorular sorun. Çağdaş tasarımlarla çalışırken rahatlar mı yoksa geleneksel estetik onların uzmanlık alanı mı? Bütçelerin tasarımcı için bir ölçüt olup olmadığını kontrol edin, bu başlangıçta bazılarının elenmesine yardımcı olur. Sorular sorun, cevaplar arayın, geri bildirime açık olup olmadıklarını veya fikirlerinizi buldozerle ezip geçmeyeceklerini ölçün. Bir iç mimarla etkileşim bir süre devam edecektir, bu nedenle bu ilişkiyi kalıcı kılmak için sizinle uyumlu bir tasarımcı aramak çok önemlidir.

Evimin İç Mimarından Hangi Hizmetleri Bekleyebilirim?

Interior designer questions, what services you can expect from them?Interior designer questions, what services you can expect from them?
Evimin İç Tasarımcısından Ne Gibi Hizmetler Bekleyebilirim?

Dışarıda yemek yemek istediğinizde, başlangıçlar sunan bir restorandan ana yemekler sunan başka bir restorana ve üçüncü tatlılara atlamak istemezsiniz. Bu imkansızdır, zahmetlidir ve damak tadınızı bozacaktır. Bu nedenle, bir iç mimarın evinizin tasarımında baştan sona sizinle birlikte olmasını beklemek, bu kararlı anlaşmanın bir parçası olmalıdır. Uygulamadan önce olası tasarımları ve düzenleri, renk şemalarını, aydınlatma tasarımlarını ve eviniz için olası bir görsel görünümü tartışın. Birlikte çalışmaya başladığınızda, iç mimarınız ihtiyaç duyulan ürünler konusunda söz sahibi olacak, mobilya alımları, pencere ve duvar düzenlemeleri, zemin planlaması ve mekanınızı süslemeniz için gerekli aksesuarlar konusunda sizi de dahil edecektir. İşe başlamadan önce katılımınızın derecesini tartışın. Eğer çok ilgiliyseniz, katılımınız bir müdahale gibi görünebilir. Alternatif olarak, sürecin tamamen dışında kalmak istiyorsanız, tasarımcınızın bu önemli kararları verirken özerkliğe sahip olması için uygun şekilde tartışın.

How much does an interior designer cost in india?

Bir İç Mimarı Karşılayabilir miyim?

Interior design questions on budget/affordableInterior design questions on budget/affordable
Bir İç Mimarı Karşılayabilir miyim

Bütçe, ne tür bir restoranda yemek yemek isteyeceğinize karar veren başlıca kriterdir. Bu, bir iç mimar işe alırken de geçerlidir. Bunu söyledikten sonra, birini işe almak büyük bir harcama olarak görülmemelidir. Ancak hiç şüphesiz bu, potansiyel bir iç mimara soracağınız bir sorudur. Ev tasarım profesyonelleri uzmanlardır ve genel harcamalarınızı ve işinizi önemli ölçüde optimize edebilirler. Ayrıca mimarlar, üreticiler ve tedarikçilerle iyi bağlantıları vardır. Ayrıca ürünlerde ticari indirimlere de erişimleri vardır. Ayrıca evinizin bir uzman tarafından tasarlanması, daha sonra onarılması veya yenilenmesi pahalı olabilecek büyük hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Küçük Bir Ev İçin İç Mimar Tutmak İyi Bir Fikir mi?

Hire interior designer for small home, is it a good idea to hire?Hire interior designer for small home, is it a good idea to hire?
Küçük Evler İçin İç Mimar Çalıştırmak İyi Bir Fikir mi?

Büyük alanlarla karşılaştırıldığında, küçük alanlar daha fazla girdiye ve değer ilavesine ihtiyaç duyar. Tıpkı yemeklerin niş ve eklektik olduğu küçük bir kafe veya bistroda olduğu gibi, küçük ev alanları da özel ilgiye ve biraz daha fazla sevgiye ihtiyaç duyar. Bir iç mimar renk, dekor ve mobilyalar konusunda büyük değer ve ilham sunabilir; akıllıca yerleştirilmiş aynalardan, sessiz aydınlatmaya, bölgelere ayrılmış düzenlere ve mobilyaların akıllıca yerleştirilmesine kadar. Popüler bir deyişin de dediği gibi, küçük olan her zaman güzel ve biraz da benzersizdir.

Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Birçok İç Tasarım Stili Arasından Nasıl Seçim Yapabilirim?

Questions to ask interior designer around styles selections among the manyQuestions to ask interior designer around styles selections among the many
Birçok İç Tasarım Stili Arasından Nasıl Seçim Yapabilirim?

Hiç milyonlarca yemek seçeneğinden, mutfak çeşitliliğinden ve mevcut seçeneklerden bunaldığınızı ve ne seçeceğinizi bilemediğinizi hissettiniz mi? Tabii ki hayır! Bunun nedeni muhtemelen bir restorana girmeden çok önce mutfağınıza karar vermeniz ve hazırlığı sorumlu şefe bırakmanızdır Ev tasarımınızı yaparken, eviniz için en ince ayrıntıları daha iyi değerlendirecek olan iç tasarımcıyla ayrıntıları tartışmak en iyisidir. Tasarımcınızla açık fikirli ve ham bir şekilde tanışın. Fikirlerinizi ve konseptlerinizi bir kutuyla kısıtlamayın. Keşfetmek ve sınırları zorlamak için kendinize izin verin. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri, görsel estetiğinizi ve beklentilerinizi paylaşın ve tüm bunları iç tasarım danışmanlığı anketinizin bir parçası haline getirin. Ne kadar etkileyici olursanız, tasarımcınızın beğenilerinize göre daha iyi bir estetik örmesine o kadar yardımcı olursunuz.

Göz atın: Bir İç Tasarımcıya Sorulacak En İyi 10 Soru

Sizce bu iç tasarım anketi yeterli mi yoksa paylaşmak istediğiniz daha fazla şey var mı? Bir ev iç tasarımcısı seçme sürecinden geçtiyseniz, kaçırmış olabileceğimiz soruları bize bildirin!

Ayrıca Okuyun:

  • Eviniz İçin Merdiven Tasarımları
  • Mermer Merdiven Tasarımı
  • Çelik Merdiven Tasarımı
  • Teras Bahçe Tasarımı
  • Teras Aydınlatma Fikirleri
  • Eviniz İçin Mükemmel Ev Renkleri
  • Trend Koltuk Tasarımları
  • Lavabo Altı Depolama Fikirleri
  • Sevgililer Günü Dekor Fikirleri
  • Makyaj Masası Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir