Bu Bahçe Tasarımlarıyla 2024 Yılında Balkonunuzu Süsleyin

2024’te ferahlatıcı bir görünüm için balkonunuzu çiçekler, yeşillikler ve daha fazlasıyla süsleyin.

Balkon bahçeleri, balkonunuzu güzelleştirmenin basit, kolay ve uygun maliyetli bir yoludur. Daha da önemlisi, bizi maddi olmayan şeylere ve günlük manzaraların ve yeşilin hayatımıza nasıl bu kadar çok mutluluk getirebileceğine inandırırlar. Bahçeler her zaman evin dışında inşa edilmiştir. Mekanın havasını yükseltir, aydınlatır ve çeşitli bitki ve sebzeleri yetiştirmek için geniş bir tuval sağlarlar. Yer sıkıntısı nedeniyle bahçeler evin içine, pencere kenarlarına, güneşin içeri girdiği noktalara ve hatta yatak odalarına ve misafir alanlarına taşınmaya başladı.

Balkon bahçeleri çok yeni bir trend. Tuğla ve betonla birleşen eski zamanlara geri dönme ihtiyacı, birçok şehirli insanı küçük bir alanda bile olsa bu bahçeleri geliştirmeye itiyor. Apartman dairelerinde yaşayan ve yaratıcılıklarını denemek isteyen pek çok kişi balkon bahçelerini tuval olarak kullanıyor.

Bir balkon bahçesi hayal etmek eğlencelidir, ancak başlamak oldukça çaba gerektirebilir. Çok fazla tasarım var, ancak küçük bir balkonda işe yarayabilecek bir şey daha büyük bir alanda işe yaramayabilir. Pencere pervazları için tasarlanan bitkiler, zemine yerleştirildiğinde çok iyi yetişmeyebilir. Bir fikirle başlamak ve bu fikir etrafında planlama yapmak size hem güzel, hem akıllı hem de sizin ve eviniz için kişiselleştirilmiş bir balkon bahçesi sağlayacaktır.

Her ne kadar çok yönlü ve trend olsalar da, 2024’te fırtına gibi esecek birkaç balkon bahçesi fikri ve tasarımı var. Gelin neler varmış bir göz atalım, ne dersiniz?

Balkon Bahçe Tasarımınıza Güneş Işını Ekleyin

Gölgeli balkonların aksine, güneşli balkonlar tüm gün boyunca ve hatta yılın daha iyi bir bölümünde üzerlerine düşen güneşin şiddetli ışınlarına sahiptir. Genellikle yüksek apartmanların üst kısımlarında, diğer binaların ışığı engellemediği yerlerde bulunurlar. Güneşli balkonlar meyve ve çiçek yetiştirmek için harikadır. Parlak renkli saksılar monotonluğu kırarken, sert güneş gerektiğinde şemsiye ile korunabilir. Güneşli balkon bahçeleri sahip olmak için rüya gibi bir alandır. Doğal ışıkla iyi uyum sağlarlar ve etrafta oynayan çocuklar, piknik öğle yemeği veya temelde aile ile yetişmek için tasarlanabilirler.

Small beautiful garden with pots and inspires for balcony garden design for homeSmall beautiful garden with pots and inspires for balcony garden design for home
Güneşli bir gün için güneş alan küçük balkon bahçesi

Sert, Sinirli Bir Dekor İçin Hurda Ahşap Mobilya

Hurda ahşap bahçeler geri dönüştürülmüş ve yeniden kullanılmış ahşaptan bir araya getirilir ve kendilerine has bir çekiciliğe sahiptir. Parlak renkli çiçekler ve yeşil ile güzel bir kontrast oluşturan damarları sergilemek için akıllıca tasarlanabilirler. Hafif bir aydınlatma yaratın, hasır saksılar ve sepetler asın ve bu kabaca yontulmuş alan arkadaşlar için bir bar köşesi olarak harika veya festivaller için mükemmel bir zemin sağlar.

Furniture made up of scrap recycled wood which is a perfect to design small balcony garden ideasFurniture made up of scrap recycled wood which is a perfect to design small balcony garden ideas
Hurda ahşap ve paletlerden yapılmış balkon bahçe mobilyaları balkonunuza sinirli bir görünüm kazandırır
Eyeing budget friendly interior solutions?

Mikro Park Balkon Bahçeleri

Mahalle parkınızdaki tüm güzel çiçekleri, otları, sarmaşıkları ve bitkileri hayal edin ve hepsini küçük bahçenize getirin. Bu oldukça mümkün ve önümüzdeki yıl birçok evde görülecek. Işığın düştüğü yerlere ya da biraz gölgeye yerleştirilen farklı ton ve çeşitlerdeki bitkilerden oluşan bir demet, kendi evinize cennetten bir dilim getirmek gibidir. Bunun için çok fazla planlama ya da tasarım değil, özen ve kişisel hoşgörü gerekir.

Balcony garden design with lots of greenery and hanging plants everywhere which can be used as balcony garden designs indiaBalcony garden design with lots of greenery and hanging plants everywhere which can be used as balcony garden designs india
Cennetten bir dilim için saksılar ve yeşilliklerle çevrili balkon oturma alanı

Balkonda Dikey Asma Bahçeler

Balkonlar küçüldükçe dikey balkon bahçeleri mümkün hale geldi ve 2024 yılında Hindistan’daki evlerde bunlardan bolca görülecek. Metal ızgaralara asılan saksılar ve ekiciler, geri dönüştürülmüş plastik şişe saksıları ile ayakta duran bir bambu ve hatta duvar bitkileri evlerde tekrar eden bir özellik olmuştur. Asılı sepet ve saksılarda basit delikli kancalar, metal ayaklar ve cıvatalar kullanılıyor. Saksıları kademelendirmek ve bitkileri karıştırmak görsel ilgi katar. Dikey bahçeleri sulamak ve güneş ışığını bitkilere dağıtmak da daha kolaydır.

Plants and pots hanging in the balcony in a vertical design which is a good idea for vertical garden balconyPlants and pots hanging in the balcony in a vertical design which is a good idea for vertical garden balcony
Renkli duvar dekoru için dikey bahçeye asılan çilek saksıları

Modern Balkon Bahçeleri

Modern minimal yaşamı çiçek ve bitkilerle birleştiren modern balkon bahçeleri, görünüm ve konforu zahmetsizce bir araya getiriyor. Cam masalı sade kamış mobilyalar, ince gizli aydınlatma ve ahşap panelli duvarlar ile narin porselen saksılar ve saksılar bu görünümü zahmetsizce bir araya getiriyor. Modern balkonlar minimalizmi, sadeliği ve temaya uygun bitkileri vurgular.

A small balcony design with a modern design with pots of cactus which shows balcony garden ideas indiaA small balcony design with a modern design with pots of cactus which shows balcony garden ideas india
Çeşitli bitkilerin yer aldığı narin porselen saksılar çağdaş dekoru kucaklıyor

Mutfak Otlarını Yetiştirin

İster pencere pervazında yetiştirmeye karar verin, ister balkonunuzun tamamını buna ayırın, ot ve bazı sebzeleri yetiştirmek burada kendi yiyeceğinizi yetiştirmenin uygun bir yoludur. Maydanoz, kekik, zencefil, nane ve taze soğan fazla yer kaplamaz, dikey ahşap paletler üzerinde yetiştirilebilir ve minimum sulama gerektirir. Dikey bahçeler uygun drenaj için deliklere ihtiyaç duyar ancak daha az çabayla daha fazla ürün sağlar.

Get greenery with these styles of plants growing in your balcony which is great for balcony garden decorationGet greenery with these styles of plants growing in your balcony which is great for balcony garden decoration
Bir mutfak balkonunda kendi çeşitli bitkilerinizi yetiştirin ve biraz yeşillik getirin

Renklendirin

Çiçeklerin kendileri renkli balkon bahçeleri oluştursa da, hepsi tüm yıl boyunca yetişmez. Farklı çiçek ve bitki türlerini değiştirin, her yere zıt renkler yerleştirin, güneş ışığı gerektiren veya gölgeyle idare edebilecek bitki türlerine bakın. Bitkileri ve saksıları döndürmek balkon bahçenizi daha canlı, ilginç ve dokulu hale getirecektir. Eşleşen bitki işaretleri, oksitlenmiş kırmızı zemin, parlak mobilyalar ve süslenmiş balkon duvarları mekanın görünümünü yükseltir.

Balcony garden plants with colorful varieties of flowers flowing everywhere which can be a balcony vegetable gardenBalcony garden plants with colorful varieties of flowers flowing everywhere which can be a balcony vegetable garden
Farklı renklerde çiçek çeşitleriyle dolu bir balkon bahçesi
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Ev Genişletme Bahçeleri

Bazen daireler gerçekten küçük, kısıtlayıcı ve sıkışık olabilir, bu da içinde yaşayan insanların sağlığı ve ruhsal huzuru için iyi değildir. Bir yaşam alanını daha büyük göstermenin harika bir yolu, balkon ve evi bir araya getirmektir. Bahçeye uzanan cam cepheli bir sürgülü kapı, her tarafa serpiştirilmiş bitki ve saksılar ve iç ve dış mekanları bir araya getiren mobilyalar bu ayrımı ortadan kaldırır. Sabahları kahvaltı etmek ya da hafta sonları piknik yapmak için bir araya gelmek için bu tür balkon bahçeleri harika bir açık alan oluşturur.

Balcony garden ideas for extending balcony for living rooms with hanging balcony chairsBalcony garden ideas for extending balcony for living rooms with hanging balcony chairs
Oturma odalarının bir uzantısı olarak banklı balkon bahçeleri

Avrupai Her Şeyin Zarafetini Getirin

Avrupalılar minimal bir tasarım estetiğine sahiptir ancak mekanlarını çiçek ve bitkilerle donatırlar. Onların pencere bahçeleri, Hint evlerinde drama ve daha fazla baharat katmak için çoğaltılabilir. Bir buket petunya veya gül, dışarıya asılmış sarmaşıklarla pencere kutuları, basit ama güzel dekor ve mobilyalarla dengelenmiş kaktüslü küçük saksılar herhangi bir evin balkonunun görünümünü değiştirir.

European style balcony design with flowers and plants which is an idea for balcony garden ideas indiaEuropean style balcony design with flowers and plants which is an idea for balcony garden ideas india
Balkonunuzdaki Avrupai tasarımlar zarif ve hoştur

Hindistan’da balkon bahçeleri oluşturmak o kadar da zor değildir ancak yeterli özen ve dikkat gerektirir. Yılın hangi zamanı olursa olsun parlak, renkli ve üretken görünmeleri için onlara azami özen göstermek üzere değişen mevsimlerimizin hesaba katılması gerekir. Bu trendler 2024’ün büyük bir kısmını kapladığından, birçoğu 2024’e taşınacak ve aynı veya daha fazla ilgi toplayacaktır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir