Bu Zarif Ahşap Fayans Tasarımları ile Ayaklarınız yere bassın

Evinize topraksı bir hava getirebilecek ahşap karolardan oluşan bir tasarım mı arıyorsunuz? Bunların tadını çıkarın!

Ahşap karolar günümüzde yaygın olarak kullanılan bir tasarımdır. Doğal çevre ile bağlantıyı güçlendiren uzun ömürlü bir biyofilik tasarım uygulamanın en basit yollarından biridir. Çeşitli stillerde mevcut olan toprak yüzeyli ahşap karolar, farklı alanlar için farklı tasarımlar seçme esnekliği sunar. Örneğin, yer karolarının boyutları, vurgulu bir duvarın veya asma tavanınkinden farklı olabilir. Benzer şekilde, mutfak zemininin dokusu da yatak odası zemini veya duvarından farklı olabilir. Dolayısıyla, evinizi tasarlarken, her alanda yaratmak istediğiniz havaya bağlı olarak estetik ahşap karolar seçin. Buradaki tasarım fikirlerimiz size bir başlangıç sağlayacaktır. Keşfetmenin tadını çıkarın:

Rustik Bir Yatak Odası İçin Ahşap Fayans Tasarımı

Farklı dokulara ve ahşap tonlarına sahip bir odaya girdiğinizi hayal edin! Bu yatak odasının sevdiğimiz yanı da bu. Döşeme ahşap tabanlı olsa da, yatak odası duvarındaki ahşap karoların tasarımını seviyoruz. Duvar karolarını tek bir duvarla sınırlamak, köşedeki panel gibi diğer ahşap unsurların da odakta kalmasını sağlar. Ayrıca, alana zarif bir dokunuş katmak için sputnik avize gibi bir dekor eklemeyi unutmayın.

Wooden tiles design for bedroom floor and a wall enhances the place
Yatak odasını güzelleştiren ahşap fayans tasarımı

Ayrıca, Yatak Odası Ahşap Döşeme Tasarımları Hakkında Okuyun

Mutfak İçin Ahşap Yer Karoları

Bu alan optimizasyonlu modüler mutfak, yer karoları, depolama düzenleyicileri ve tuğla tarzı backsplash ile her yerde topraksı bir görünüm kazanıyor. Birçok Hint mutfağı, mutfağa şık bir görünüm kazandırdığı ve günlük kullanım için dayanıklı olduğu için doğal görünümlü ahşap dokulu karoları tercih ediyor. Dökülmeler beyaz zeminde olduğu gibi görünümü bozmayabilir ve bakımı nispeten daha kolay hale getirir.

Wooden floor tiles design in parallel kitchen gives a stylish lookWooden floor tiles design in parallel kitchen gives a stylish look
Mutfak için doğal görünümlü ahşap yer karoları
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Oturma Odası İçin Mermerli Ahşap Duvar Karosu Tasarımı

Ahşap duvar karolarının monokrom görünümünü bu muhteşem tasarımla canlandırın! Duvarlardan bahsetmeden önce, odada asma tavan, arkalıklı TV ünitesi ve orta sehpa gibi başka şekillerde de bol miktarda ahşap kullanılmış. Yine de duvardaki mermer ve ahşap karoların karışımı herkesin dikkatini çekiyor ve ambiyansı muhteşem hale getiriyor. İşte oturma odasında gösterişli bir vurgu duvarı için ahşap karoları diğer malzemelerle birlikte kullanmanın yolu!

Wooden wall tiles design for living room with marble lend elegant contrastWooden wall tiles design for living room with marble lend elegant contrast
Zarif bir kontrast için mermer ile ahşap duvar karoları

Ahşap Fayanslarla Zeminden Tavana Rustik Olun

Eviniz açık alan konseptini benimsiyorsa, burada görüldüğü gibi ahşap unsurları bir araya getirerek genel bir rustik hava katın. Tahtalı ahşap tavan ve zemin için ahşap karolar birlikte sıcak bir kırsal havayı çağrıştırıyor. Cam kapılarla kontrast oluşturun ve alanı daha da davetkar hale getirin. Özenle tasarlanmış bu alanın vintage ve modern arasında gidip gelmesini çok seviyoruz. Spot ışıklar ve deri koltuk, ahşap karolarla döşenmiş zemini zarif bir sahneye dönüştürüyor. İşte ahşap yer karoları için daha fazla fikir.

Wood tiles design for ceiling and floor evoke a warm countryside vibeWood tiles design for ceiling and floor evoke a warm countryside vibe
Zemin ve tavandaki ahşap harika bir ikili oluşturuyor

Ahşap Fayanslı İskandinav Vurgu Duvarı Tasarımı

Beyaz duvarları, ahşap unsurları, minimal dekoru ve yerden tasarruf sağlayan modern mobilyalarıyla bu İskandinav tasarımı, ele alınan ilk tasarıma benziyor. Ancak, ahşap duvarın TV ünitesine uyum sağlamasıyla öne çıkıyor. Burada backsplash’i oluşturan fayanslar, yüzer TV ünitesi olmasaydı vurgulu bir duvar görevi görebilirdi. Ahşap dokunuşun depolama seçeneklerine genişletilmesi genel görünümün korunmasına yardımcı oluyor. Bazı durumlarda kapılar bile şık ahşap panel kapı tasarımlarıyla özelleştiriliyor.

Wooden tiles design for wall blends into the TV unitWooden tiles design for wall blends into the TV unit
Ahşap karolarla İskandinav tarzı vurgulu bir duvar

Artık olasılıkları gördüğünüze göre, ahşap karoların gerçekten çok yönlü olduğu konusunda hemfikir değil misiniz? Rustik görünüm, karoların nasıl kullanıldığından bağımsız olarak her alanı büyüleyici kılar! Ayrıca bize ince bir şekilde topraklanmış ve sakin kalmamızı hatırlatıyorlar. Kim her gün bu hatırlatmayı istemez ki? Peki, siz evinizdeki ahşap karolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha fazla tasarım seçeneğine ihtiyacınız varsa size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Sonsuz olasılıkları görüşmek için hemen randevunuzu alın!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir