Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Büyük Beden Gelinlik Seçimi
Büyük Beden Gelinlik Seçimi

Büyük Beden Gelinlik Seçimi

Büyük beden gelinlik seçimi diğer bedenlere oranla biraz daha zordur. Ama bunun için kaygılanmana gerek yok. Senin için hazırladığımız rehberden yararlanarak kendine uygun bir gelinlik seçebilirsin.

Manken gibi olmadığın için üzülmene gerek yok. Bu seni hayal kırıklığına uğratmasın. Katalogtaki modellerden gelinlik seçerken dikkatli olmalısın. Bu gelinlikler üzerinde potluk yaratabilir. Doğru tercih edeceğin gelinlik modeli seni peri kızı gibi gösterebilir.

Büyük beden gelinlikler 42 bedenden başlayarak 62 bedene kadar çıkar. 44 bedene sahipsen 46 beden gelinlikleri de deneyebilirsin. Biraz daha büyük gelinlikler seni daha rahat hissettirebilir. Bol gelen bel ve kol kısımlarını ufak işlemlerle daraltabilirsin.

Büyük Beden Gelinlik Nasıl Seçilmelidir?

Büyük beden gelinlik seçerken vücut tipinin yanısıra; düğün yapılacak mekan ve mevsiminde önemi var. Gelinlik seçiminde fırfırlı ve prenses gelinliklerden kesinlikle uzak durmalısın. Balık gelinliklerde seni olduğundan daha kilolu göstereceği için tercih etmemen gerek. Fazlalıkların her bölgeye eşit dağıldığı için, asimetrik detaylı olanları tercih etmen daha uygun. Yarım balık detaylı gelinlikler ve A kesim modeller vücut hatların için dikilmiş adeta.

Büyük Beden Gelinlikte Yaka Seçimi

Gelinliğinde gizlemek istediğin bölgelerden biri de; omuzların olabilir. Bunun için boyun kısmını öne çıkarman gerekir. Bu durumda V yaka gelinlikleri seçmen gerek. Boyun tarafı önde olursa dikkat omuzlarından dekoltene yönelecek. Omuzlarını gizlemek için, uzun kollu dantel detaylı gelinlikleri tercih edebilirsin.

Aynı şekilde omuzların bir kısmını gizleyen ve boynunu açıkta bırakan yaka şekillerinden biri de; kayık yaka gelinliklerdir. Göğüslerin büyük boyutta ise kayık yaka uygun olmayabilir. Normal göğüs ölçülerindeysen kayık yakalı gelinlikleri arasından seçim yapabilirsin.

Kare yaka gelinliklerde köprücük kemiklerini ve dekolte kısmını ön plana çıkarır. Boynun öne çıkması ince görünmesini sağlar ve üst beden kısmını uzun gösterir. Kare yaka gelinliklerde büyük bedenler için kurtarıcı yaka seçimlerinden biridir.

Mekana Göre Büyük Beden Gelinlik Seçimi

Gelinlik tercihinde mekana uygun olan gelinliklerde değişik kumaşlar kullanılır. Kır düğünlerinde çiçek güpürleri, tüller, danteller dökümlü kumaşlar sıklıkla tercih edilir. Şifon detaylı gelinlikler kır düğünlerinde fazlasıyla tercih edilir. Büyük bedene sahip gelinler için tüllerle hareketlendirilmiş gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilirler. Bu modeller düz olduğu için tarlatana gerek yoktur. Bu sayede kilolarınız tül ve şifon sayesinde başarılı şekilde gizlenebilir.

Renkli Büyük Beden Gelinlik Seçimi

Gelinliklerde düz beyaz renklere gözünüz aşina olabilir. Fakat büyük bedende yapacağın renk değişikliği seni düğün için daha çok motive edecek. Kırık beyaz, toz pembe ve fildişi renklerindeki gelinlikler fazlalıklarını gizlemek için daha uygun. Tüm dikkatler renklerin büyüsüne yöneleceği için kendini daha rahat hissedeceksin. Danteller, çeşitli inci detaylar, şifon kumaşlar renkli gelinliklere ayrı bir hava katacak.

Büyük Beden Gelinlik İçin İç Çamaşırı Seçimi

İç çamaşırında mutlaka seksi olacağım diye çırpınmana gerek yok. Rahat hissedebileceğin iç çamaşırlarına yönelebilirsin. Gelinliğin için toplayıcı özelliğiyle seni rahat hissettirecek ürünler tercih etmen gerek. Basen kısmında fazlalıkların varsa, yüksek bel çamaşırlar imdadına yetişecek.

Düz kumaştan meydana gelen büyük beden gelinliklerin içine tek parça kombinezon kullanman gerek. Dantel ve güpür detaylarından kaçınmalısın. Düz kumaştan fazlasıyla belli olan dantel detaylı iç çamaşırlarından uzak durmalısın. Kullanacağın büstiyerlerde tek parça olmalı ve gelinlikten formu belli olmamalıdır.

Straplez gelinlik seçimi yaptıysan, sütyenin gelinlikle aynı renk tonunda olmasına dikkat et. Kırık beyaz bir gelinliğin içine bembeyaz sütyen tercih etmen kötü bir görüntü yaratacak. Aynı tonlarda tercih edeceğin iç çamaşırları çeşitli kazalara karşı korunmanı sağlayacaktır.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir