Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi
büyük göğüslü kadınlar için gelinlik seçimi, büyük göğüslü kadınlar için gelinlik

Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Hangi kadın kendi düğününde olağanüstü görünmek istemez ki? Fakat ne yazık ki gelin adaylarının tamamı mükemmel vücut ölçülerine sahip olamaz. Bazılarının boyu kısa, bazılarının beli kalın bazılarının da göğüsleri oldukça büyüktür. Her ne kadar pek çok kadın göğüslerinin büyük olmasını hayal etse de iri göğüslerin her gelinlik modelinde hoş durmadığı da kesin. Bu yüzden bu yazımızda büyük göğüslü kadınlar için gelinlik seçimi nasıl olmalı sorusunu yanıtlıyor olacağız. Paylaştığımız önerilerin, büyük göğüslü kadınların gelinlik seçerken yaşayacakları sorunların minimuma inmesini sağlayacağından eminiz! İsterseniz hemen konuya girelim. 

Büyük Göğüslü Kadınlar için Gelinlik Seçimi – Nasıl Olmalı?

Büyük göğüslü kadınların çoğu, gelinlik modelini seçerken zorlanıyorlar. Bunun asıl sebebi, göğüs bölgesinin dikkat çekmemesi için çabalamaları ve beğendikleri modellerde tereddüte düşmeleri. Biz de bu yüzden büyük göğüslü gelin adaylarına gelinlik tercihi konusunda yardımcı olmak için birkaç önemli noktaya değinmek istedik.

Aşırı Gösterişten Uzak Durun

Mücevher, boncuk ve payet konusunda aşırılıktan uzak durun. Sade bir damla yaka ya da dekolte olmayan üst beden göğüsleri mümkün olduğu kadar küçük gösterecektir. Gelinlik modelleri arasında üst bedenin olabildiği kadar sade olmasına özen gösterin. Gelinliğiniz hafif bir işleme ya da dantelle süslenebilir. Fakat boncuklardan uzak durmanız kesinlikle gerekiyor.

Etek

Belden başlayarak kat kat kabarık modeller yerine kalçadan itibaren genişleyen modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. (Yani çan etek modellerine bakabilirsiniz.)

Parlak Kumaşlardan Uzak Durun

Büyük göğüslü kadınlar gelinlik arayışına girmeden önce koyu renklerin, iriliği sakladığını bilmeliler. Bu nedenle gelinlik seçimi sırasında özellikle üst bedende saten gibi parlak kumaşlardan uzak durmaları gerekiyor.

Dar Kesimlerden Uzak Durun

Bunun yanı sıra vücuda sımsıkı yapışan modeller içinde ne kadar saklamaya çalışırsanız çalışın, üst beden mutlaka ön plana çıkacaktır. Bu yüzden göğüs bedeni büyük olan gelin adaylarına dar kesim gelinlik modellerinden uzak durmalarını öneriyoruz.

Boyundan Geniş Omuz Askısı

Büyük göğüslerin gelinlik içinde olduğundan daha küçük görünmesini sağlamak için boyundan geniş omuz askısı tercih edebilirsiniz. (Askısız gelinlikler zaten sizin için pek uygun olmaz.) Bu aynı zamanda üst bedene zarif bir görünüm verecektir. Omuzlar yanı sıra bazen de sırtın açık olduğu bu gelinlik modelleri, bilhassa uzun boylu gelinlerde mükemmel bir görünüm sergilemektedir.

Kolsuz Bisiklet Yaka

Göğüslerin büyüklüğünü gizlemek için yarım daire şeklinde bir yaka tercih edebilirsiniz. Bu sayede göğüslerinizin öne çıkmasını engellemiş olursunuz. (Bazı gelin adayları biraz kapalı bir görüntü olsa da göğsünün taşan yerlerini tülle kapatmayı tercih ediyor.)

Omuzlar güzel şekillendirilmişse ve kollar çok kalın değilse, büyük göğüsleri olan kadınlar için kolsuz bir gelinlik seçimi en doğru tercihler arasında bulunuyor diyebiliriz. Gelinliğin üst kısmını da sade danteller ya da işlemelerle süsleyebilirsiniz.

Kalp Yaka

Özellikle kalp şeklinde kesim yapılmış olan üst model; göğüslerinizi büyük ölçüde toparlar.

V Yaka Gelinlikler

Büyük göğüsleriniz varsa ve aynı zamanda boyunuz kısaysa, V yaka gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Çünkü V yaka gelinlikler hem sizi uzun gösterir, hem beli inceltir, hem de göğüs kısmını toparlar. Ayrıca V yaka gelinlik modelleri içinde kadınsı ve zarif görünürken; ilgiyi sadece göğüs kısmı yerine bütün vücuda eşit şekilde dağıtmış olursunuz.

Uygun Korse ve Sütyen

Son olarak istediğiniz gelinlik modeline uygun olarak seçilen korse; göğüslerin gelinliğin içinde güzel bir şekilde yansıtılmasını sağlayacaktır. Bu yüzden korse ve sütyen seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin balen sütyen tercih edebilirsiniz fakat göğüs toparlayıcı sütyenlerden uzak durmalısınız.

Post navigation

  • Büyük göğüs bir avantaj olarak görülse de gelinlik seçerken özellikle dikkat edilmesini gerektirir. Ama dikkat edilir de doğru bir seçim yapılırsa gözler üzerinizde olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir