Çalışma Zamanını Eğlenceli Hale Getirecek 7 Yenilikçi Çocuk Koltuğu Tasarım Fikri

Çocuğunuzun yatak odası için eğlenceli ve benzersiz çocuk koltuğu tasarım fikirleri.

Birkaç yıl öncesine kadar, çekici çocuk mobilyaları bulmak göz korkutucu bir görevdi. Ya stil sınırlıydı ya da çok pahalıydı. Ebeveynler olarak, çocuklarımızın uzun yıllar kullanabileceği mobilyalar satın alırdık. Artık öyle değil. Tasarım yataklardan süslü çocuk sandalyelerine kadar, günümüzün tasarım bilincine sahip neslinden gelen artan talep sayesinde artık sayısız model mevcut. Ve neden olmasın! Neden tüm eğlence yetişkinlere kalsın ki, öyle değil mi? İşte ilham alabileceğiniz bazı benzersiz çocuk sandalyesi tasarım fikirleri.

Küçük Prensesiniz İçin Ahşap Çocuk Sandalyesi

Bir kız çocuğunun yatak odasını dekore etmek neredeyse her anne için bir hayaldir. Ve bu yatak odası da bir istisna değil. Toz pembenin şişe yeşili ile kombinasyonu bir kızın yatak odası için harika. Sarı ve beyaz tonları pembenin baskın etkisini dengeliyor. Ancak bu yatak odasında dikkat çeken şey, çocuğun ahşap sandalyesinin ne kadar çok amaçlı olduğu. Beyaz olduğu için hem ekstra oturma alanı hem de gizli çalışma masası çıkarıldığında çocuklar için bir çalışma koltuğu olarak kullanılabiliyor. Şık ve minimalist olan bu sandalye, odanın geri kalan dekoruyla da mükemmel uyum sağlıyor.

A kid's room features a wardrobe-attached pull-out desk and a white wooden kids chair
Çok amaçlı kullanım için şık çocuk ahşap sandalyesi
Want a playful kid's room for your munchkin

Çocuklar İçin Ergonomik Çalışma Koltuğu

Ebeveynler olarak, çocuklarımızın sağlıklı olmasını sağlamak bizim görevimizdir – sadece gıda alımları veya diğer hastalıklar için değil, aynı zamanda duruşları için de. Bu nedenle çocuklarınıza ergonomik bir çalışma koltuğu vermeniz şarttır. Oturma pozisyonlarının doğru olmasını sağlar ve saatlerce ders çalışmaktan sırt ağrısı çekme ihtimalini ortadan kaldırır. Aşağıdaki resimde, çocuklar için bu döner sandalyenin kompakt bir çocuk odasında nasıl çok amaçlı bir mobilya parçası olduğunu görebilirsiniz. Çalışma koltuğu olarak kullanılabileceği gibi bateri seti çalmak için de kullanılabilir.

Ergonomic study chair for kids ensures their seating posture is correctErgonomic study chair for kids ensures their seating posture is correct
Çocuk odası için ergonomik bir çalışma koltuğu

Uzanmak İçin Çocuk Kanepe Koltuğu

Her çocuk odasında gönlünden geçeni yapabileceği bir köşeyi hak eder. Orası onların güvenli sığınağıdır. Oyun oynadıkları, en sevdikleri hikaye kitaplarını okudukları yerdir. İşte bu yüzden bu rahat büyük boy allık mavisi şezlong bu oda için mükemmeldir. Ayrıca, minyatür çalışma sandalyesi ve masa seti kompakttır ve oturma pozisyonlarını düz tutmak için harikadır.

Blush blue kids sofa chair that will bring joy to the children's roomBlush blue kids sofa chair that will bring joy to the children's room
Küçük şampiyonunuz bu çocuk koltuğunda rahatlasın

Çocuk Salıncak Koltuğu ile Çok Yönlülük Kazanın

Çocuklar sallanmaya bayılır! Neden olmasın! Çok eğlencelidirler. Özellikle de odalarında kendilerine ait bir tane olduğunda, harika ciyaklamalar bekleyebilirsiniz. Bu çocuk asma sandalyesi harika ve çok yönlü bir mobilya parçasıdır. Sandalye olarak da kullanılabilir. Bu baston çocuk salıncak sandalyesi hafiftir ve yeşil puantiyeli duvar kağıdına çok yakışır.

Kid's bedroom with Disney theme, featuring a kids swing chair and colorful decorKid's bedroom with Disney theme, featuring a kids swing chair and colorful decor
Disney temalı çocuk odasında çocuk salıncak sandalyesi

Hayvan Temalı Odada Tavşan Kulaklı Çocuk Koltuğu

Birden fazla çocuğunuz olduğunda, kavgalar konusunda kimse size yardımcı olamaz. Ancak odalarını kişiliklerine göre tasarlayarak onları kesinlikle kontrol altında tutabilirsiniz. Örneğin, bu çocuğun yatak odasında, onlara kendi alanlarını vermek için bir ranza eklenmiştir. Çocuklardan biri koyu renkleri seviyor, diğeri ise parlak tonlara takıntılı. Bu yüzden dolap-köşe-çalışma masası setine her ikisini de dahil ettik. Ancak, bu odanın en önemli özelliği sandalye – kırmızı tavşan kulağı şeklinde arkalığı olan beyaz bir sandalye. Çocuklar bu ahşap sandalyeye kesinlikle bayıldılar.

Small kids chair with rabbit ear-shaped backrestSmall kids chair with rabbit ear-shaped backrest
Çocuklar için yenilikçi arkalıklı bir çalışma koltuğu
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Fasulye Torbası Çocuk Odasının Olmazsa Olmazıdır

Fasulye torbaları çok yönlüdür ve taşıması kolaydır. Bu nedenle, çoğu evde en çok kullanılan mobilya parçalarından biridir. Aşağıdaki çocuk odası resminde, yuvarlak fasulye torbası harika bir şezlong olarak çalışıyor. Geniş pencere çıkıntısı ek oturma alanı için mükemmel bir çözüm.

A bean bag chairs for kids works as a great loungerA bean bag chairs for kids works as a great lounger
Fasulye torbaları her yaştan çocuk tarafından sevilir

Hayvan Şeklinde Çocuk Çalışma Koltuğu

Çocuklar heyecan duyacakları bir şey olduğunda daha iyi konsantre olurlar. Ders çalışmak çoğu çocuğun hoşlandığı bir şey değildir. Bir saat boyunca bile oturup ders çalışmalarını sağlamak diş çekmek gibidir. Dolayısıyla, bu kırmızı fil şeklindeki çalışma koltuğu kesinlikle onları cezbedecek ve odaklanmalarını sağlayacak bir şey. Çocuk ahşap sandalyesi bu yatak odasına harika bir katkı sağlıyor. Açık renkli ahşap masayla birleşen pastel kırmızı ton, odaya ferahlatıcı bir hava katıyor. Bu odada hem oyun oynayabilir hem de ders çalışabilirler.

An animal-shaped study chair for kids that brings joy to your children's roomAn animal-shaped study chair for kids that brings joy to your children's room
Hayvan şeklindeki çalışma sandalyesi heyecan verici bir eklenti

Çocukları uzun süre bir yerde oturtmak başlı başına bir zorluktur, ancak imkansız değildir. Özellikle de kendilerine ait ilginç görünümlü eşyaları ve canlı oyun alanları olduğunda bu çok daha kolaydır. Bu eşyalardan biri de çocuk sandalye ve masa takımıdır. Daha ilginç tasarım ilhamları için tasarım galerimize göz atın. Küçük çocuğunuzun odasını bir uzmanın özenle tasarlamasını istiyorsanız, bugün ücretsiz bir tasarım danışmanlığı için rezervasyon yaptırın! Bu yenilikçi çocuk sandalyesi tasarım fikirlerini incelemekten keyif aldıysanız, daha fazlası için Havalı Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri yazımıza göz atın.

Ayrıca, Ev İçin Asma Sandalye Tasarımlarına göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir