Çarpıcı Bir İlk İzlenim Bırakan 10 Fuaye Tasarımı

Fuaye tasarımınızla insanları etkilemek mi istiyorsunuz? Şık bir şekilde karşılayan bir ev dekorasyonu tasarımı mı istiyorsunuz? Fuaye alanı tasarımları hakkındaki rehberimiz fikirlerle dolup taşmanızı sağlayacak.

Araştırmalar, bir iş görüşmesinin ilk otuz saniyesinin görüşmenin sonucunu belirlemede çok önemli olduğunu gösteriyor. Fuaye tasarımınızı, misafirlerinizi etkileyecek ve evinizde hoş karşılandıklarını hissettirecek ilk birkaç saniye olarak düşünün. Fuaye alanınızın ayakkabılarınız, şemsiyeleriniz, yedek paralarınız ve anahtarlarınız için depolama alanı sağlamak ve oturma alanına sahip olmak gibi pratik amaçlara hizmet etmesine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Rehberimiz, kesinlikle harika bir izlenim yaratacak sonuçlarla stil ve pratikliği birleştirmenize yardımcı olacaktır.

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Yolunuzu Rahatça Açın

Hedeflediğiniz görünüm rahat ve şıksa, bu fuaye tasarımı tam size göre. Açık ayakkabı rafları, uygun şekilde yerleştirilmiş mandallar ve şemsiye standı bu tasarımı pratik bir çözüm haline getiriyor. Beyaz tuğla işçiliği, mobilyaların soluk renkleri ve ayaklı ayna ile birleştiğinde ideal bir apartman veya daire giriş tasarımı haline geliyor.

Foyer area or entryway design using soft colours and open shelves makes a modern home entrance.
Yumuşak renkler ve açık raflar ferah bir antre tasarımı yaratıyor

Fuaye Tasarımınızda Bu Alanı Tasarruf Edin

Ana kapınızın arkasında boşluk varsa, boşa gitmesine izin vermeyin! Bunun yerine, bu ev giriş tasarımında olduğu gibi özel bir çözüm üretin. Akıllı depolama alanı, mobilyaların hantal görünmesini engelleyen bazı hassas kafes işleriyle tamamlanmıştır. Çekmece seti, ayakkabılarınızı giymek veya çıkarmak için uygun bir yer haline getiren döşemeli bir koltuğa sahiptir. Pencereden gelen doğal ışığın engellenmemesine özen gösterilmiştir.

Entrance foyer design with seating, table and storage space makes a home entrance beautiful.Entrance foyer design with seating, table and storage space makes a home entrance beautiful.
Fuaye alanını iyi kullanmak için ana giriş kapısının arkasındaki alana depolama veya oturma alanı ya da her ikisini birden yerleştirin
Foyer design ideasFoyer design ideas

Fuaye Masası ile Dağınıklıktan Kurtulun

Bu giriş fuayesinin kutu gibi depolama ve oturma yerine zarif bir fuaye masasını seçmesini seviyoruz. Kapının arkasına beyaz bir konsol masası yerleştirilmiş ve üzerine büyük boyutlarda vintage bir saat asılmış. Çerçeveli sanat eserleri bitişik duvarı süslüyor. Zemin alanının açık ve temiz tutulması, saat ve sanat eseri gibi giriş dekorlarının cömertçe boyutlandırılmasına olanak tanıyor.

Home entrance design with foyer table, foyer seating makes a clutter free flat entrance design.Home entrance design with foyer table, foyer seating makes a clutter free flat entrance design.
Bir fuaye masasının sadeliği, fuayenin açık ve dağınıklıktan uzak görünmesini sağlar

Tavana Ulaşmak

Imelda Marcos gibi bir ayakkabı takıntınız mı var? Size bol miktarda depolama alanı sağlayan bu fuaye alanı tasarımına bayılacaksınız. Dolaplar neredeyse tavana kadar uzanıyor ve ana kapı girişi ile aynı hizada. Sessiz renkler ve birkaç açık raf girişe tazelik ve stil getiriyor. Muhteşem bir avize ve aynalar, modern fuaye tasarımının geri kalanıyla uyumlu olacak şekilde şık metalik tonlar ekliyor. Yer tasarrufu sağlayan bu tasarım, düz bir giriş tasarımı olarak oldukça iyi çalışır.

Entrance foyer area design with cupboard, wallpaper, decor, entryway furniture with storage and seating.Entrance foyer area design with cupboard, wallpaper, decor, entryway furniture with storage and seating.
Dolapları dikey olarak uzatarak ek depolama alanı oluşturun
Complete end to end home interiors on a budget

Ya da Düşük Kal

Gökyüzüne ulaştıktan sonra, işte alçak tutarak dramatik sonuçlar elde eden bir fuaye alanı tasarımı. Duvar alanı ahşapla kaplanmış ve üzerine ekstra uzun bir bank yerleştirilmiş. Bankın altında yerleşik bir depolama alanı bulunuyor. Bazı kutu raflar ve birkaç minder daha fazla alan, konfor ve stil yaratıyor. Genel görünüm bozulmamış ve şıktır.

House entrance lobby design with foyer seating, bench, wallpaper, storage area, shoe shelf and more.House entrance lobby design with foyer seating, bench, wallpaper, storage area, shoe shelf and more.
Yerleşik depolama alanına sahip alçak oturma grubu ile zarif bir şıklık hedefleyin

Görkemli Bir Ev Girişi Tasarımı Yapın

Büyük ve cesur bir izlenim bırakmak isteyenler, evinizin giriş tasarımının rolünü oynamasını sağlayın. Bu eve giren konuklar, Prusya mavisi duvarlara karşı zarif beyaz sütunlarla karşılanacak. Muhteşem bir ayaklı masa, hoş bir merkez görevi görür ve fuayenin büyüklüğünün hakkını verir. Parke zemin üzerine serilen zengin ve karmaşık halı, ihtişamlı görünümü tamamlıyor.

Entrance decoration using table, modern entrance arch design, foyer wallpaper, wall decor, door design.Entrance decoration using table, modern entrance arch design, foyer wallpaper, wall decor, door design.
Büyük bir ifade yaratmak için ayaklı masa ve zarif sütunlar gibi çarpıcı parçalar ve özellikler kullanın

Fuaye Koltukları ile Konfor Yaratın

Fuayenize oturma alanı eklemenin pek çok yolu var; bir bank kurun, bir sandalye ekleyin, hatta bazı tabureler veya sedirler koyun. Bu alanın sahiplerinin fuaye oturma alanlarını oldukça ciddiye aldıklarını biliyorsunuz. Bol minderli, rahat döşemeli bir koltuk sizi kapının eşiğinde birkaç dakika daha oyalanmaya davet eder. Kabriole ayaklı yakışıklı bir konsol, anahtarlarınızı ve bozuk paralarınızı koymak için düz bir yüzey sağlar.

Foyer means home entrance area in a building or flat used to welcome a guest when they enter your home.Foyer means home entrance area in a building or flat used to welcome a guest when they enter your home.
Yumuşak mobilyalar antrede rahat bir köşe yaratabilir

Merdivenli Küçük Girişler İçin

Bazı evlerde daha büyük lobi alanlarına açılan küçük girişler vardır. Bunlar genellikle daha yüksek bir seviyeye çıkan merdivenlerle çevrilidir. Fuayenin boyutları size deneyebileceğiniz sınırlı bir alan bırakır. Ancak biraz hayal gücü ile alan kısıtlamalarını kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Bu antrede, eski bir dolap ve sandalye merdivenin duvarını süslüyor. Karşı duvarı ise çarpıcı bir duvar dekoru süslüyor.

Small entryway with stairs decorated using foyer table, wall decor, arch design, door design.Small entryway with stairs decorated using foyer table, wall decor, arch design, door design.
Sıcak bir görünüm yaratmak için küçük girişlerin duvarlarını kullanın

Yüzer Raflarla Sihir

Yüzer raflar gibi duvara monte mobilyalar kullanmak, dar veya küçük girişlerde ya da küçük bir apartman dairesinde veya düz giriş tasarımında yerden tasarruf etmek isteyenler için harika bir fikirdir. Bu evde antre dekoru sade tutulmuş. Ayakkabılar için açık bir raf duvar boyunca uzanıyor ve anahtarlar ile benzerlerini koymak için bir düzenleyici bulunuyor. Yüzen köşe rafları köşedeki garip alanı değerlendiriyor. Bunlar eşyaları sergilemek için kullanılabilir veya depolama oluşturmak için uzatılabilir.

Apartment entrance and foyer design using floating shelves, table, gate, wall and door entrance decor.Apartment entrance and foyer design using floating shelves, table, gate, wall and door entrance decor.
Bir alan yanılsaması yaratmak için fuayeye farklı yüksekliklerde yüzer raflar yerleştirin
Design luxurious home interiors at affordable prices

Duman ve Aynalardan

Aynalar genellikle fuaye alanında kullanılır. Burada aynalar sadece altın çerçevelerle yaldızlanmış duvar dekoru olarak kullanılmaz. Aynı zamanda ayakkabı dolabının panellerinde de kullanıldıklarını göreceksiniz, gümüşi parlaklıkları koyu renkli ahşapla kontrast oluşturuyor. Altın yaldızlı Osmanlılar dolabın her iki yanında oturma yerleri oluşturuyor ve stilin altın tonlarını ileriye taşıyor.

Flat entrance design with foyer seating, wall decor, door design, hall furniture, ceiling design, shoe cabinets.Flat entrance design with foyer seating, wall decor, door design, hall furniture, ceiling design, shoe cabinets.
Fuaye alanınızın stilini yükseltmek için aynaları mobilya üzerinde ve duvar dekoru olarak kullanın

Duvar dekoru, duvar panelleri kullanmaktan ayakkabı dolapları, açık raflar, yüzer raflar, banklar ve sedirler koymaya kadar, fuaye tasarımınızın etkileyici olmasını sağlamak için yapabileceğiniz çok şey var. Ziyaretçilerinizi tamamen büyülemek için ihtiyacınız olan tek şey birkaç metrekarelik bir fuaye alanı ve tasarım yaratıcılığıdır.

Fuaye Tasarımları Hakkında SSS

1. Konuksever ve davetkar bir fuaye yaratmaya yardımcı olabilecek belirli tasarım unsurları var mı?
Evet, sıcak renk şemaları, canlı bir giriş halısı ve sanat eserleri, antikalar veya bitkiler gibi dekoratif öğeler fuayenizde anında sıcak bir atmosfer yaratabilir.

2. Düzenli ve dağınıklıktan uzak tutmak için fuaye tasarımına depolama çözümleri dahil edebilir miyim?
Evet, ankastre dolaplar, duvara monte raflar veya gizli saklama bölmelerine sahip şık giriş bankları ile fuayenizi düzenli ve dağınıklıktan uzak tutabilirsiniz.

3. Fuayenin ambiyansını ve işlevselliğini arttırmak için en iyi aydınlatma seçenekleri hangileridir?
Fuayede hem ortam hem de işlevsel aydınlatma sağlayabilecek sarkıt lambalar, avizeler veya duvar aplikleri seçin. Yeterli aydınlatma sunarken genel iç mekan stiliyle eşleştiklerinden emin olun.

4. Banklar, masalar ve sandalyeler gibi fuayeler için bazı popüler mobilya seçenekleri nelerdir?
Fuayeler genellikle oturma ve depolama için giriş bankları, şık masalar ve sanat eserlerini sergilemek için duvar dekoru dahil olmak üzere işlevsel ve dekoratif parçaların bir karışımına sahiptir.

5. Mekana derinlik ve ışık katmak için fuayeye ayna tasarımlarını nasıl dahil edebilirim?
Fuayeye iyi konumlandırılmış bir ayna yerleştirmek, daha geniş bir alan yanılsaması yaratmanın harika bir yoludur. Alana hem derinlik hem de ışık katmak için dekoratif çerçeveli aynalar, ayna panelleri veya ayna işçiliğine sahip sanat eserleri eklemeyi düşünün.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir