Çocuk Oyunu: Çocuk Çalışma Odasını Yatak Odasına Entegre Etmenin 7 Eğlenceli Yolu

Çocuğunuzun yatak odasını hiç vakit kaybetmeden tasarlamak ve kendinize daha fazla zaman ayırmak için çocuk çalışma odası fikirleri hazinesi!

Ebeveynler olarak çocuklarımızın mükemmel bir yatak odasında büyümesini isteriz. İyi bir gece uykusunun tadını çıkarabilecekleri, (sizin yardımınızla) kıyafetlerini, kitaplarını ve oyuncaklarını dağınıklıktan uzak bir şekilde saklayabilecekleri bir yer. Ödevlerini bitirebilecekleri, okul projeleri üzerinde çalışabilecekleri ve sınav zamanlarında o uzun saatleri geçirebilecekleri sessiz bir yer. Çocuğunuzun çalışma ve yatak odasının doğal oranlarıyla çalışmak, düzen ve renk şeması üzerinde düşünmek, iyi tasarlanmış mobilyalar seçmek çocuğunuz için işlevsel ve güzel bir alan yaratmanıza yardımcı olacaktır. Rehberimiz, çizim tahtasına vurmanız için size ilham verecek denenmiş ve test edilmiş fikirler sunuyor.

Sakin Olun ve Çalışmaya Devam Edin

Sınavlar, ev ödevleri, spor, akran baskısı – günümüzde çocukların başa çıkması gereken çok şey var. Bu sakin ve havadar yer, çocuğunuzun dinlenmesi ve çalışmalarında ilerleme kaydetmesi için mükemmeldir. Etkili bir yerleşim düzeni, yatak ve çalışma alanı etrafında yumuşak bir hareket akışı sağlar. Uçuk mavi ve beyazın kömür vurgularıyla bir araya getirilmesi, odayı kitaplara dalmaktan yorulan gözler için bir manzara haline getiriyor. Çalışma alanının arkasındaki ve masanın altındaki duvar kağıdının akıllıca kullanımı mekana şıklık katıyor. Duvar ve zemin depolama alanı, ders kitapları ve kağıtlar için bir yuva sağlıyor. Bir mandal panosu organizasyonu kolaylaştırıyor ve görsel ilgi çekiyor. Büyük pencereler, içeri dolan doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmak için şeffaf panjurlarla minimal bir şekilde giydirilmiştir. Gömme tavan lambaları ile ortam ışığı da görünümü tamamlıyor.

study room with bedroom for your home where children today have a lot to deal with the kids study area
Günümüzde çocukların çocuk çalışma alanı ile uğraşmak zorunda olduğu eviniz için yatak odalı çocuk çalışma odası
Desgin multipurpose study units for your kid's bedoom

Bir Açıklama Yapmak İçin Cesur Olun

Genç kızınız genç bir yetişkine dönüşürken, yatak odası ve çalışma odası iç mekanlarıyla benzersiz bir açıklama yapmalarına yardımcı olun. Bu yatak odası ve çalışma alanında çarpıcı deniz mavisi renk paletinin kullanılmasını çok seviyoruz. Çalışma alanının arkasındaki yatağa bakan duvar deniz mavisine boyanmış. Bu, yatağın yanında uzanan püsküllü bir sırtlık şeklinde karşı duvara yansıtılmıştır. Sessiz tonlardaki mobilyalar deniz mavisinin odak noktası olmasını sağlıyor. Çalışma masası sade tutulmuş ve hem açık hem de kapalı depolama alanlarıyla desteklenmiştir. Deniz mavisi döşemeli bir pencere kenarı koltuğu, kişiyi geniş pencere kenarında kitap okuyarak rahat saatler geçirmeye davet ediyor. Yine deniz mavisi bir masa lambası, uzun çalışma akşamlarını aydınlatmak için iyi bir görev aydınlatması sağlar.

Children study room to help them make a unique statement with for boys study roomChildren study room to help them make a unique statement with for boys study room
Yatak odası-çalışma odası kombinasyonuna kişilik katmak için deniz mavisi gibi parlak bir renk kullanın.

Ayrıca, Müthiş Çocuk Yatak Odası Mobilya Tasarımı fikirlerine göz atın

Dijital Yerlilere Hizmet Verin

Günümüz çocukları dijital olan her şeye doğal olarak hakimdir ve okullar, öğrenmeleri ve üretken olmaları için teknolojiden yararlanmayı teşvik etmektedir. Bir çocuk çalışma odası tasarlarken, bu ihtiyacı karşılamayı unutmayın. Bu örnekte, bilgisayar ve yazıcıların ince ve müdahaleci olmayan bir şekilde sağlanmasını seviyoruz. Çalışma masasının altındaki özel rafta yazıcı yer alıyor ve bilgisayar gereçleri ve kağıtlar için geniş bir depolama alanı mevcut. Chevron desenli duvar kağıdında ve bu odanın başka yerlerinde ince yeşiller, griler ve soluk sarıdan oluşan bir renk teması görülebilir. Çocuğunuzun içindeki yaratıcı sanatçının teknolojiden vazgeçip eski usule dönmek istediği zamanlar için duvar boyutunda bir beyaz tahta yerleştirilmiştir!

Kids Study room ideas where designing a kids’ study room is remember to cater to this needs with kids room study table designKids Study room ideas where designing a kids’ study room is remember to cater to this needs with kids room study table design
Minimal tasarımlı, hoş ve dijital bilince sahip çocuklara hitap eden bir oda

Serin Bir Vaha Yaratın

Nasıl havalı bir açıklama yapacağınız konusunda ilham mı arıyorsunuz? İşte size yaratıcılığınızı harekete geçirecek bir örnek. Hantal yatak çerçevelerinden vazgeçerek, yatak burada yükseltilmiş bir platform üzerine yerleştirilmiştir. Çalışma alanı sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş ve platformun üzerine inşa edilmiştir. L şeklinde bir çocuk odası çalışma masası köşeyi tamamen kullanıyor. Duvara monte edilmiş bir dolap ve masanın altına yerleştirilmiş başka bir ünite var. Soğuk gri ve bej renk şeması bolca stil yansıtıyor. Tavandan tabana pencerenin dibinde yer alan pencere koltuğu, hayallere dalmak ve manzarayı seyretmek için ideal. Yatak, genel havanın bir çocuk çalışma odası ve yatak odası havasında olmasını sağlayacak şekilde eğlenceli bir şekilde giydirilmiştir.

Kids room study table with a bed which will get your creative juices flowingKids room study table with a bed which will get your creative juices flowing
Havalı ve şık bir görünüm yaratmak için yatakları ve çalışma masası düzenini deneyin

Çocuk Odası İçin Bu Çalışma Masası ile Alanın Sizin İçin Çalışmasını Sağlayın

Bu küçük yatak odasına bayıldık. Bakın nasıl da havalı ve sofistike bir çocuk çalışma odası ve yatak odasına dönüştürülmüş. Pencereye ve çalışma alanına bakan bir çift kişilik yatak ile düzen basit ve etkilidir. Çalışma masası, en iyi manzarayı ve doğal ışığı sağlayacak şekilde yerleştirilmiş. Masada sınırlı bir depolama alanı var ve bu alan gardırop alanı ve oda boyunca uzanan baş üstü çatı katları ile telafi ediliyor. Cesurca işlenmiş tuğla duvar, siyah beyaz bir halıyla kaplanmış ahşap zeminle cennette yapılmış bir eşleşmedir. Siyahın cesur kullanımı, koyu rengin küçük alanlar için bir tabu olduğu yönündeki düşünceleri ortadan kaldırıyor.

Children's study room ideas where the layout is simple and effective with a double bed facing room with a childrens room study tableChildren's study room ideas where the layout is simple and effective with a double bed facing room with a childrens room study table
Küçük bir yatak odası ve çalışma odası, harika sonuçlar elde etmek için hiçbir engel tanımıyor
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Doğa ile Yeşillenin

Doğa ile kurulan bağ, çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyelerden biridir. Güzel ve dinlendirici bir alan için odalarını tasarlarken doğadan ilham alın. Burada, çalışma masası yatağa paralel olacak şekilde yerleştirilerek küçük bir odadan en iyi şekilde yararlanılmıştır. Duvardaki depolama alanı, gardırop ve tezgah altı depolama alanındaki zeytin yeşili dokunuşlar doğaya harika bir selam niteliğinde. Çalışma masasının altındaki alan temiz bir görünüm için açık bırakılmış. Pencere kenarı akıllıca depolama alanı olarak ikiye katlanmış. Masanın arkasındaki duvar, çocuğunuzun yaratıcılığını ifade etmesi ve önemli ödev tarihlerini el altında tutması için mantar panolar ve bir kara tahta ile yapılabilir. Taze bitkiler, sulu meyveler ve çiçekler doğadan ilham alan temayı birbirine bağlar.

Study room design for kids where you are inspired by nature when designing their study table in kids roomStudy room design for kids where you are inspired by nature when designing their study table in kids room
Taze ve yatıştırıcı bir etki için doğanın renklerini ve unsurlarını kucaklayın

Küçük Görünümü Şık Hale Getirin

Çalışma alanını büyütmek için her zaman yeriniz ya da gereksiniminiz olmayabilir. Bu çocuk çalışma odası, iyi şeylerin küçük paketlerde nasıl gelebileceğinin harika bir örneği. Odanın odak noktası bu yakışıklı platform yatak. Mobilya ve depolama alanının hatları cesur ve temiz. Yüzer raflı bir çalışma masası, yatağın yan tarafında normalde bir yan sehpanın olması gereken yeri kaplıyor. Kraliyet mavisi ve parlak sarı gibi cesur kontrast renklerin kullanımı mekana eğlenceli bir unsur katıyor. Depolama alanı da odanın geri kalanına uygun olarak minimal düzeyde tutulmuş. Abartılı olmasa da, bu alan çocuğunuzun ev ödevlerini yapması ve sınavlarına çalışması için rahat bir köşe sağlıyor. Böylece, yerleşim önerilerinden renk paletlerine, masa tasarımlarına ve çocuğunuzun çalışma ve yatak odasını düzenlemek için ipuçları ve püf noktalarına kadar çocuk odası fikirleri listemizi tamamlıyoruz. Sahiplenme duygusunu artırmak için odanın asıl kullanıcısı olan çocuğunuzu da dahil ettiğinizden emin olun. Bu, odalarını korumalarını ve oyun oynamak, uyumak ve ders çalışmak için sonuna kadar kullanmalarını sağlamada uzun bir yol kat edecektir.

Study table for childrens bedroom with bed which is a great example of how good things can come in small packages for girls study roomStudy table for childrens bedroom with bed which is a great example of how good things can come in small packages for girls study room
Yüzer masalar çocuk yatak odasındaki küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanır

Ayrıca, En İyi 5 Çocuk Yatak Odası Rengi’ne göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir