Daireler İçin Ana Kapı Vastu: Bu Yönergeleri Doğru Yaptınız mı?

Ev için Vastu ipuçları alabileceğiniz gibi, size ana kapı Vastu’su ve başarıyı nasıl davet edeceğiniz hakkında bilgi getiriyoruz.

Bir Hintli olarak, belki de konut bilimi anlamına gelen ‘Vastu Shastra’ terimine aşinasınızdır. Evde uyumu sağlamak için Vastu kuralları bitkilerin yerleştirilmesi, belirli coğrafi yönlerin kullanımı, kapı Vastu’su, renkler veya doğru enerji akışına izin veren diğer mimari normlarla ilgili olabilir.

Sıfırdan bir ev inşa ettiğinizde tüm bunlar kolay olabilirken, bir daire satın aldığınızda veya kiraladığınızda zorlaşır. Yönlerle ilgili sorunlar, iyi hisler uyandıran nesnelerin yerleştirilememesi ve daha fazlası olabilir. İşte o zaman, daireler için Vastu ana kapısına dikkat ederek işleri bir dereceye kadar düzeltebilirsiniz. Evinizin girişi olan ana kapı, enerji akışının yönlendirilmesinde önemli bir rol oynar.

İşte ana kapı Vastu’sunu düzeltmenize ve evinize refah getirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

İdeal Kapı Vastusu İçin Ana Girişi Dağınıklıktan Uzak Tutun

Ev sahipleri genellikle kolaylık sağlamak için ana kapının yanına tabureler, çöp kutuları, kullanılmayan ayakkabılar veya küçük mobilyalar yerleştirir. Negatif enerji getirdikleri için bunlardan kaçınmaya veya evinizde minimum düzeyde tutmaya çalışın. Evin girişinde kir ve dağınıklık olduğunda, pozitif enerji ve iyi hislerin akışı engellenmiş olur. Bölgeyi her gün temizleyin ve kapıyı dini sembollerle süsleyebilirsiniz. Bu evinize iyi şans getirecektir. Bölgeyi canlandıracak dekoratif eşyalar içeren raflar yerleştirin.

Vastu tips for main entrance door of flat keep it clutter-free for positive energyVastu tips for main entrance door of flat keep it clutter-free for positive energy
İyi enerji için ana kapı alanını temiz tutun

Daireler İçin Doğru Ana Kapı Vastu İçin Ahşap Kapı Kullanın

Vastu’ya göre ahşap, kapılar için kullanılacak uğurlu bir malzeme olarak kabul edilir. Ahşabın kendisine doğru gelen her türlü negatif enerjiyi emdiği ve evinize yalnızca pozitif enerjilerin girmesine izin verdiği bilinmektedir. Uzun süre sağlam ve bozulmadan kalan kaliteli ahşap kullandığınızdan emin olun. Antika bir görünüm kazandırsa bile hasarlı veya üzerinde çatlaklar olan bir kapı kullanmayın. Vastu uzmanları, kapınızın yönüne bağlı olarak aksesuar olarak metal kullanılmasını önermektedir. Kuzeye bakan Vastu giriş kapısı için gümüş renkli metaller kullanın. Ancak, doğuya bakan bir kapı için metal aksesuarları sınırlandırın. Batıya bakan bir kapı için en az bir metal aksesuar kullanın ve güneye bakan bir kapı için ahşap ve metal kombinasyonunu tercih edin.

Vastu tips for main door of flat, use a wooden door that is known to absorb any negative energyVastu tips for main door of flat, use a wooden door that is known to absorb any negative energy
Ahşap ana kapılar iyi bir Vastu sağlar
Want vastu approved home interior design solutions

Vastu’ya Göre Ana Kapı Boyutu Evdeki En Büyük Kapı Olmalıdır

Evinizdeki diğer tüm kapılarla karşılaştırıldığında, Vastu’ya göre ana kapı boyutu benzersiz ve diğerlerinden daha büyük olmalıdır. İlk giriş noktası olduğu için, ilk göze çarpan ve içeri giren enerjileri emen şeydir. Kapıyı mümkün olduğunca güzelleştirmeye ve mükemmel bir şekilde cilalamaya özen gösterin. En iyisi bunu sizin için bir uzmanın yapmasına izin vermektir. Çevrenizden referanslar alabilir ve görkemli görünen ve hissettiren bir ana kapıya sahip olabilirsiniz. Harika görünen bir kapının olumlu hisleri çektiği bilinmektedir.

Main door size as per vastu should be the largest in the homeMain door size as per vastu should be the largest in the home
Büyük bir ana kapı pozitif enerji çeker

Kuzeye Bakan Giriş Kapısı Vastu İçin İnce Renkler Öneriliyor

Ana kapılar için parlak renkler veya siyah renk, olumlu hisler için bir tıkanıklık yaratırken çok fazla olumsuzluk çekebilir. Bir dairenin ana kapısı için Vastu ipuçları veren uzmanlar, beyaz, açık mavi, pembe ve krem gibi ince renklerin kullanılmasını veya sadece ahşap renginin sihir yapmasına izin verilmesini önermektedir. İsim levhaları veya diğer süslemeler gibi renkli unsurlar ekleyerek kapıyı süsleyebilirsiniz. Bu, pozitifliğin yanı sıra ihtişamlı bir dokunuşun da olduğu bir denge yaratır.

North-facing entrance door Vastu, avoid bright or dark-colored doors which create a blockage for positive vibesNorth-facing entrance door Vastu, avoid bright or dark-colored doors which create a blockage for positive vibes
Parlak veya koyu renkli ana kapılardan kaçının

Ayrıca, Kuzeye Bakan Ev Vastu Hakkında Okuyun

Kuzeye Bakan Giriş Kapısı Vastu Yükseltilmiş Bir Eşiğe Sahip Olmayı Öneriyor

Eski evlerde genellikle her kapıda eşik olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni negatif enerjiyi uzaklaştırmaktır. Siz de evin diğer kapıları için olmasa bile en azından ana kapınız için bunu tercih edebilirsiniz. Eşiğin olumsuzlukları uzak tuttuğu ve evinize yalnızca olumlu titreşimlerin girmesine izin verdiği söylenir. Ayrıca girişe bir paspas yerleştirerek sizin ve misafirlerinizin eve girmeden önce ayakkabılarının tozunu almasını ve negatif enerjiyi geride bırakmasını kolaylaştırabilirsiniz. Kirin uzun süre yerleşmesine izin vermemek için paspası sık sık temizleyin.

North-facing entrance door vastu is to opt doormat to keep negativity at bayNorth-facing entrance door vastu is to opt doormat to keep negativity at bay
Ana kapıdaki bir paspas negatifliği dışarıda tutar

İyi Hisleri İkiye Katlamak İçin Bir Ayna Yararlıdır Daireler İçin Ana Kapı Vastu

Vastu’ya göre aynaların ana kapı için şüpheli bir rolü vardır. İyi ya da kötü enerjileri yansıttıkları bilinmektedir. Ana kapının tam karşısına bir ayna yerleştirdiğinizde, pozitif enerjinin yansıyıp gitmesine ve eve girmemesine izin vermiş olursunuz. Ayna koymak için en iyi yer bitişik duvar veya 90 derecelik açıdır. Bu, iyi enerjiyi davet eder, yansıtır ve evin her tarafına yayar. İç dekorunuzun cazibesine katkıda bulunan antika aynalar alabilirsiniz.

Main door vastu for flats by placing a mirror opposite the main door for good vibesMain door vastu for flats by placing a mirror opposite the main door for good vibes
Vastu’ya göre ayna yerleşimini doğru yapın

Dairenizin ana giriş kapısı için yukarıdaki Vastu ipuçları, huzur ve uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ana kapı için Vastu ipuçları, evdeki olumlu hislerin kapılarını açan şey giriş olduğu için popülerdir.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Ayna Vastu İpuçları
  • Ev İçin Vastu Renkleri
  • Ana Girişiniz İçin Vastu İpuçları
  • Eviniz İçin Güvenli Kapı Tasarımları

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir