Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Mekanları » Doğru Düğün Mekanı Bulmanın Yolları
doğru düğün mekanı

Doğru Düğün Mekanı Bulmanın Yolları

İnsanın en özel günü, kesinlikle sevdiği insan ile hayatını birleştirdiği gündür. Her insan düğününün mükemmel ve unutulmaz olmasını ister ama tabii öncelikle nasıl doğru düğün mekanı istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. İlk defa yaşayacağınız bu tecrübede nelere kafa yormalı ve neleri es geçmelisiniz hiçbir fikriniz yoksa kafanızdaki bulutları biraz olsun dağıtabilmek için içeriğimize buyurun!

Düğün Mevsimini Belirleyin

İdeal bir düğün mekanı seçimi için en gerekli olan bilgi mevsimdir. Düğününüzü hangi mevsimde yapmak istiyorsanız, mekanı da ona göre seçmelisiniz. Bir yaz düğünü ise kumsalda şık bir kutlama ya da geniş bir kır bahçesinde dillere destan bir düğün yapabilirsiniz. Eğer sonbaharın son günleri ve kışın düğün yapacaksanız da tercihinizi korunaklı bir kır bahçesi ya da şık bir otelden yana kullanabilirsiniz. Önemli olan tek ayrıntı mevsim! Tabii bazı mevsimlerde hava durumu bize oyun oynayıp güneşi yükseltebilir ya da bir anda yağmur yağdırabilir. Bu yüzden hava durumu kontrolü yapmayı ihmal etmeyin!

Kişi Sayısını Belirleyin

Düğünün açık ya da kapalı bir mekanda olmasını kararlaştırdıktan sonra ikinci en önemli konu kişi sayısıdır. Düğününüze kaç kişi çağıracaksınız? Bu soruyu cevaplamadan bir mekan tutmak sizi zor duruma tutacaktır. İhtişamlı ve kalabalık bir düğün mü yoksa aile arasında şık bir davet mi yapmak istersiniz? Kişi sayısını belirledikten sonra ufak ya da büyük bir mekan tutarak bütçenizi sarsmadan herkesi düğününüze davet edebilirsiniz.

Düğün Bütçesini Belirleyin

Doğru düğün mekanı seçmeden önce dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise düğün bütçesidir. Düğün mekanlarının fiyatları birbirinden farklıdır ve her bir mekanın fiyatı yanında birkaç avantaj ve dezavantaj getirmektedir. Öncelikle kendinize bir fiyat kotası koyun ve ona göre düğün mekanlarını filtreleyin. Yalnızca bütçenize uygun düğün mekanlarına bakarak, düğün öncesi bütçe tasarrufu yaparak rüyalarınızın düğününü gerçekleştirebilirsiniz.

Düğünün Yemekli Olup Olmayacağına Karar Verin

Düğününüzün mekanını belirlemeden önce yemekli bir davet verip vermeyeceğinizi kararlaştırmalısınız. Bazı düğün mekanları yemekli davet kabul etmemektedir ve yalnızca pasta-içecek ikramı yapmaktadır. Bu sebeple düğün mekanı arayışınız esnasında bu filtrelemeyi gerçekleştirerek, yalnızca yemekli mekanlara bakabilirsiniz. Eğer yemek vermeyecekseniz, yine mekanları bu şekilde filtrelemelisiniz. Yemekli mekanların fiyatları daha yüksektir ve bütçenizi ciddi şekilde sarsabilir.

Düğün Menüsü Tadımına Göre Mekan Seçimi

Eğer yemekli bir davet organize edecekseniz, düğün mekanları davet öncesinde bir tadım yapacaktır. Bu tadımda düğün mekanının davetlilere sunacağı yemekler bulunur. Yemekleri beğenmediğiniz takdirde menüde değişikliğe gidilebilmektedir. Düğün mekanlarına karar verirken mekanların yemeklerinden tatmayı unutmayın. Bu yolla düğün esnasında olası kötü bir durumla karşılaşmazsınız.

Düğün Mekanı Seçiminde En Önemli Şey Hayallerdir

Düğün mekanı seçerken maddi olarak dikkat etmeniz pek çok şeye karar verdikten sonra sevdiğiniz insan ile oturun ve biraz düşünün. Kendinizi nasıl bir düğün ile dünya evine girerken hayal ediyorsunuz? Çoğu kadın, küçüklüğünden itibaren düğününün ve hatta gelinliğinin hayalini kurar. Bu hayalleri biraz olsun hatırlayarak, yıllar sonra gülümseyerek hatırlayacağınız unutulmaz bir anı yaratabilirsiniz. Doğru düğün mekanı seçimi için tek yapmanız gereken şey hayallerinize ufak bir bakış atmak olacaktır. Deniz kenarında bir düğün mü, yoksa uçsuz bucaksız bir kır bahçesi mi? Bunun yanı sıra nostalji temalı bir düğün ile de evlenebilirsiniz. Düğün için pek çok tema bulunmaktadır. Kendinizi ve sevdiğinizi en çok görmek istediğiniz temayı kafanızda belirleyerek, düğün mekanınıza öyle karar verebilirsiniz.

Post navigation

  • Düğün mekanı seçmek gerçekten çok önemli mekanın ferah olması davetlilerin tümünü rahatça kaldırması ışıklandırması ve özelliklede konumu çok önemli yoksa hem düğündeki resimler hemde geceniz mafolabilir

  • Düğün salonu seçerken en dikkat edilmesi gereken salonda klimanın olup olmaması ve sürekli açık kalıp kalmayacağı diyebilirim.

    Kardeşimin düğününde sözleşmede klima yer almasına rağmen sürekli olarak açmalarını söylemek zorunda kaldığımızı hatırlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir