düğün anı defteri

Tüm Detaylarıyla Düğün Anı Defteri

Bazı anlar vardır ki hayal mi gerçek mi ayırt etmesi oldukça güçtür. Yıllarca hayalini kurduğunuz, kendinizi adeta bir peri kızı gibi hissettiğiniz düğün gününüzden sonra da düğüne dair anlar size sanki rüyaymış gibi gelebilir. Yaşayacağınız yoğun heyecan ve bir miktar da düğün stresi dolayısı ile ayaklarınızın yere basmayacağı o muhteşem güne dair ne kadar anı biriktirebilirseniz, düğünden sonra o kadar mutlu hissedebilirsiniz. Düğün gününüzde çekilen videolarınız ve fotoğraflarınızın yanı sıra oldukça duygusal bir hatıraya sahip olmak isterseniz ise düğünde anı defteri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Düğün Anı Defteri Nasıl Olmalı?

Düğününüze dair her detayı ince ince planladığınız bu evrede listenize eklemeniz gereken bir şey daha var: Bir anı defteri! Düğün gününüzde sevdiklerinizin, yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın; siz ve müstakbel eşiniz hakkındaki duygularını ve düşüncelerini kaleme alabilecekleri, yıllar boyunca saklayabileceğiniz düğün anı defteri nasıl olmalıdır buna değinelim…

Öncelikle davetiyeniz veya gelin çiçeğinize gösterdiğiniz özeni, anı defterinizin de hak ettiğini belirtelim. Düğün konseptinize ve tarzınıza göre tercih edebileceğiniz hazır veya özel yapım pek çok anı defteri modelleri bulunuyor. Esprili ve sevimli ögeler ile detaylandırılmış neşeli anı defterlerinin yanı sıra adeta bir gelin gibi süslenmiş oldukça hoş görünen anı defterleri de tercih edebilecekleriniz arasında yer alıyor. Müstakbel eşinizin ve sizin isimlerinizin ya da baş harflerinizin yer aldığı, sizin için anlamlı bir figür detayı barındıran bir anı defteri ise düğününüze hoşluk katacaktır.  

Düğün Anı Defteri Nereye Konulur?

Düğün alanınız dekore edilirken, her detay ince ince hesaplanmaktadır. Masaların konumlandırılması, sunum barlarının yerleştirilmesi, görsel ögelerin nereye konulacağı, gelin yolu, nikah kürsüsü derken; davetlilerinizin düğün alanına girerken ya da düğün alanından çıkış yaparken yazacakları anı defterinizi de nereye ve nasıl koyacağınız önemlidir. Anı defterinizi koyacağınız masayı, isterseniz davetlilerinizin oturup yazabileceği küçük bir masa ve sandalyeden oluşur şekilde isterseniz ise kürsü şeklinde düğün alanının girişine koyabilirsiniz.

Davetlilerinizin Dikkatini Düğün Hatıra Köşesine Çekin

Anı defterinizin üzerinde yer alacağı masayı davetlilerinizin dikkatini çekecek şekilde dekore etmenizi tavsiye ederiz. Hatta bunun için fotoğraf köşesi bile oluşturabilirsiniz. Müstakbel eşinizin ve sizin fotoğraflarınızın yer aldığı, düğün tarihinizin yazdığı tabelalar ile süslenmiş bir hatıra köşesinde; davetlileriniz hem fotoğraf çekinebilir hem de okuyunca duygulanacağınız satırları kaleme alabilirler.

Düğün Anı Defterine Ne Yazılır?

Size unutulmaz ve kalıcı bir hatıra bırakmak üzere anı defterinize duygularını yazmak isteyen sevdiklerinizi biraz yönlendirebilirsiniz. Çünkü düğünde anı defterine ne yazılır sorusunun cevabı bazı misafirleriniz için kafa karıştırıcı olabilir. Onlara yardımcı olacak küçük notlar yazmanız ise davetlilerinize ilham verebilir. Örneğin bu notlar ile sizinle yaşadıkları unutulmaz bir anıyı anlatmalarını isteyebilirsiniz veya hakkınızdaki duygu ve düşüncelerini…

Düğün Anı Defteri Fikirleri

Hatıra Köşesi Fikirleri

Eğer değişikliklerden hoşlanıyorsanız ve anı defteri dışında farklı nesneler kullanarak davetlilerinizin size birer hatıra bırakmasını istiyorsanız aşağıdaki fikirler ilginizi çekebilir.

Deniz Aşırı Ülkelerden Gelen Şişe

Romantik ve duygusal bir film karesini gözünüzde canlandırmanızı rica edeceğiniz sizden. Hani ıssız bir sahilde kahramanımız yürürken ayağına takılan şişe var ya ve içinde gizemli bir not… Böyle bir şişeye ve katlanabilir not kağıtlarına ihtiyacınız var. Sevdikleriniz sizin için temenni ettiklerini bu küçük kağıtlara yazarak şişeye atabilirler. Düğününüzden sonra okuyacağınız bir sürü gizemli notlarınız olacak böylece  Bu konsept dahilinde anı köşenizde, deniz kabuklarını ve deniz yıldızlarını da süslemede kullanabilirsiniz.

Bir Kavanoz Mutluluk

Bu konsept dahilinde ise ihtiyacınız olan süslü cam bir kavanoz. Yazının yazılacağı obje ise bir taş veya ahşap objeler olabilir. Beyaz renkli, oval veya kalp şeklindeki küçük taşlara; keçeli bir kalemle davetlileriniz not yazabilirler. Ayrıca kalp şeklinde veya hayvan figürlü ahşap objeleri de anı kavanozunuzu sevdiklerinizin iyi dilekleri ile doldurmak üzere kullanabilirsiniz. Bunları ise hobi malzemeleri satan bir dükkândan kolayca temin edebileceğinizi belirtelim.

Şipşak Hatıralar

Sevimli bir fotoğraf albümü, Polaroid fotoğraf çekimi yapan bir kamera ve bir kalem ile harikulade bir anı defteri oluşturabilirsiniz. Sevdikleriniz sizin için duygularını dile getirmeden önce Polaroid fotoğraflarını çekerek albüme koyabilir, fotoğraflarının altına da notlarını yazabilirler. Böylece oldukça eğlenceli pozların yer aldığı, sonradan göz gezdirirken çok eğlenebileceğiniz bir anı defterine sahip olabilirsiniz.

Parmak Baskılı Anı Defteri

Hem renkli hem de görsel olarak sevimli bir düğün hatırası tercih etmek isterseniz ise parmak baskılı hatıra defteri kullanabilirsiniz. Bunun için rengarenk bir parmak boyası ve sevdiğiniz bir resim yeterlidir. Parmak baskılarından oluşan uçan balonun içindeki sizi temsil eden figürler bunun için hoş bir alternatif olabilir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Ben parmak baskılı anı defterini kullanmayı düşünüyorum. Defter biraz eski tarzda olacak boş sayfalar saman kağıdından olmasını istiyorum. En yakın eşimiz dostumuz yapacak. Düğün sonunda hepsinin parmak izi ve altında isimleri gerçekten çok güzel bir hatıra.

  • Bence kesinlikle yapılması gerek hâlâ saklıyorum ve arada açıp okuyoruz gerçekten çok güzel oluyor

  • Düğün anı defteri olayını ilk defa bu makalede duydum. Bence çok güzel olur geçmişi güzel hatirlamak açısından

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir