Düğün Davetiyesi Çeşitleri

Konuklara gelecek bir tarihte, düğün kutlaması olacağını belirten en önemli kaynak; bir düğün davetiyesidir. Yeni bir yuva kuracağınızı; kalbinizi sonsuza kadar birine adayacağınızı yakınlarınıza ve akrabalarınıza gösteren bir kutlama daveti, günün anlamına uygun bir tarza sahip olmalı. Oldukça yoğun bir tempoda geçen düğün hazırlıklarınız sırasında; siz sevgili gelinlerimize; düğün davetiyesi çeşitleri ve nasıl bir tarzı olması gerektiği konusunda bilgi vermek istedik.

Düğün organizasyonunun önemli bir parçası olan düğün davetiyeleri konusunda bir seçim yaparken; davetleriniz için hazırlanacak form konusunda oldukça titiz davranmanız gerekmektedir.

Seçtiğiniz davetiye nasıl bir modele sahip olursa olsun mutlaka üzerinde bulunması gereken bir takım ayrıntılar vardır:

  • Davet edilen
  • Davet eden
  • Düğün tarihi
  • Düğünün yapılacağı yer ve adresi
  • Eğer kıyafet zorunluluğu olan farklı bir organizasyonda kıyafet zorunluluğu
  • Davetlilerin davet verilecek olan mekânı kolay bulması için harita

Genel olarak düğün davetiyeleri özel bir zarfla birlikte oluşturulmaktadır. Her davetiyenin zarfı kendi tasarımına uygun olarak hazırlanır. Zarfın üzerine davetiyenin kim ya da kimleri kapsadığı el yazısı ile yazılır. “ Özkan Uğurlu ve Ailesi”, Kaan Erkoç ve eşi” gibi. Şimdi de isterseniz düğün davetiyesi çeşitlerinden bahsedelim.

Düğün Davetiyesi Çeşitleri Nelerdir?

Düğününüze çağıracağınız konuklarınıza, düğün yerini ve tarihini belirteceğiniz, bir nevi çağrı mesajı olan düğün davetiyeleri, hangi çeşit ya da hangi model oluşturursanız oluşturun; mutlaka organizasyonuna uygun bir yapıda olmasını sağlayın

Şimdi düğün davetiyesi çeşitleri hakkında bilgi verelim;

Kâğıt Düğün Davetiyeleri

Klasik bir düğün davetiyesi çeşidi olan kâğıt davetiyeler; yakın bir geçmişe kadar yoğun ilgi görmekteydi. Bu davetiyeler kartpostal boyutlarında basit bir tasarıma sahip olabilmekte. Hatta pek çok gelin ve damat, kendileri de el yapımı olarak tasarlanır. Burada sınırlar tamamen hayal gücünüzle orantılı olarak şekillenir. Herhangi bir tasarımı seçip; ip, kurdele çiçekle süsleyebilirsiniz.

İnternet sitelerinde kâğıt davetiye tasarımları bulunmakta. Bunlardan birini beğenmeniz durumunda indirip içini el yazınızla doldurabilirsiniz. Kesinlikle oldukça ilgi çekici olacaktır.

Ahşap Düğün Davetiyeleri

Eğer düğün organizasyonunuz mistik bir kapsam içeriyorsa; ahşap görünümlü davetiye tasarımları kesinlikle düğününüz için doğru seçim olacaktır. Klasik düğün davetiyesiyle kıyaslandığında biraz daha maliyetli olan ahşap düğün davetiyeleri; Farklı ve ilginç tasarımlara sahip olmakta.

Sanatsal Düğün Davetiyeleri

Oyma teknikleri ve krigami tekniklerinin birleşmesiyle oluşan özel bir tasarıma sahip olan sanatsal düğün davetiyeleri, düz olarak katlanan yoğun hacimleriyle çarpıcı bir görüntü sergilemekte. Her düğün organizasyonu için alternatif modeller içerek sanatsal düğün davetiyelerinde el işçiliği ön plandadır.

Piyango Şeklinde Düğün Davetiyeleri

Son zamanlarda oldukça yoğun ilgi gören piyango şeklindeki davetiyeler; oldukça dikkat çekici tasarımlar. Bazı yerleri kazı kazan şans oyunlarında olduğu gibi kapalı olan ve bozuk parayla silinerek düğün yeri ve tarihi görünen bu tasarımlar gerçekten ilgi çekici bir kapsama sahip olmakta. Ne kadar çok davetiye hazırlarsanız hazırlayın kesinlikle bütün misafirleriniz kazanacak.

Bilet Şeklinde Düğün Davetiyeleri

Son zamanlarda en çok tercih edilen düğün davetiyesi konsepti olan uçak bileti şeklindeki düğün davetiyeleri; bilhassa seyahat tutkunları ve maceraperest çiftler için yoğun şekilde ilgi görmekte.

Şeffaf Düğün Davetiyeleri

Organik cam ya da plastik kullanılarak yapılan şeffaf düğün davetiyeleri; zarif ve aynı zamanda etkileyici bir tasarıma sahip olmaktadır. Yazılar kaligrafi stili ile yazılan davetiyeler biraz pahalıya çıkmakta. Düşünsenize plaket tarzında bir davetiye alıyorsanız. Düğün sonrasında da davetiyesinin pek çok ailenin raflarını süsleyeceği muhakkak.

Takvim Düğün Davetiyeleri

Eşinizle birlikte resminizi bulunduğu bu davetiye; düğün sonrasında da konuklarımızın raflarını süsleyecek. İşlevsel bir davetiye olan takvim düğün davetiyesinin ön yüzünde tarih bölümünde, düğün tarihiniz alyans ikonlarıyla dikkat çekici bir şekilde vurgulanmış. Düğün salonu, yeri, adres ve davet metnini dilerseniz takvim davetiyenin ön bölümüne, dilerseniz de arka bölümüne yazabilirsiniz.

Sıcak Hava Balonu Düğün Davetiyesi

Üzerinde balon olan bir davetiye oldukça ilginç bir tasarım olmakta. Düğün zamanını ve düğün tarihini öğrenebilmek için konuklarımızın balonu üfleyerek şişirmesi gerekmekte. Balonun yapıştığı kartın tasarımı tamamen size bağlı. Genel olarak balonlu düğün davetiyelerinde kart tasarımında gelin ve damadın resimleri bulunmakta.

Suluboya Motifli Düğün Davetiyeleri

Son zamanlarda oldukça popüler olan suluboya motifli düğün davetiyeleri; farklı ve renkli bir tasarıma sahip olmakta. Tamamen el yapımı gibi görünen bu davetiyeler; her düğün tarzına uygun bir kapsam içermekte

Eko Düğün Davetiyeleri

Doğal ahşap, bej ve yeşil tonlarda bulunan eko düğün davetiyeleri; mat dokulu kartonlar üzerine tasarlanmaktadır. Rustik düğünler için oldukça uygun olan eko düğün davetiyeleri, düşük bir maliyet içermektedir.

Videolu Düğün Davetiyeleri

Amerika’da oldukça yaygın bir davet şekli olan videolu düğün davetiyeleri; son zamanlarda genç çiftler için oldukça popüler bir seçenek olmakta.

Videolu düğün davetiyesini üç şekilde oluşturabilirsiniz:

-Kamerayı sert bir yere koyar giyinip karşısına geçerek kısa bir konuşmayla davetlilere düğününüz hakkında kısa bir bilgi verirsiniz.

-Slayt geçidi üzerinde bir düğün davetiyesi oluşturursunuz.

-Aşk hikâyenizi, evlenme teklifinizi ve ilişkinizi anlatan kısa bir video çekebilirsiniz. Bu son seçenek için profesyonel yardım almanız gerekmekte. Canlandırmaları tek başınıza yapmanız oldukça zor.

Düğün davetiyeleri konusunda oldukça masraflı olsa da en ilgi çekici kesinlikle videolu düğün davetiyeleri olmakta. Çekim yaptıktan davetli sayısı kadar cd çoğaltıp dağıtmanız gerekmekte.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir