Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Davetiyesi » Düğün Davetiyesi Kaç Günde Basılır?

Düğün Davetiyesi Kaç Günde Basılır?

Evlenecek olan çiftler, zorlu düğün hazırlığı sürecinin ardından artık mutlu sona doğru yaklaşmaktadır. Sıra, stresli ve bir o kadar da zorlu geçen bu sürecin ardından düğün davetiyesi hazırlığına gelir. Tabi, çok sayıdaki arkadaşlar, akrabalar ve diğer yakın çevreye tek tek davetiye vermek de ayrı bir zor ve yorucu olacaktır. Ancak çiftler, düğün davetiye dağıtım sürecinin zorluğundan ziyade, nasıl bir davetiye kartı hazırlayacaklarının merakı içerisinde olmaktadır. Fakat tüm bu durumlardan daha önemli bir şey daha var. Bu da, düğün davetiyesinin hazırlanıp size teslim edilmesi sürecidir. Çünkü çoğu çift, düğün hazırlığı sürecinin telaşından dolayı kendilerine şu soruyu hiç sormazlar: düğün davetiyesi kaç günde basılır?

Düğün Davetiyesi Kaç Günde Basılır?

Düğün davetiyelerin basılıp, size ulaştırılması ortalama 3 gün sürer. Ancak, bu süreç hiçbir zaman 3 gün içerisinde tamamlanamaz. Çünkü çoğu çift, kendileri için en güzel düğün davetiyesini bastırmak için, ortalama bir hafta süren düğün davetiyesi dekorasyonu, rengi, büyüklüğü, düğün davetiyesi sözü ve hatta davetiye içerisindeki yazıların konumunu belirlemeye kadar uzanan bir hazırlık sürecine girerler. Hal böyle olunca da, tam sizin istediğiniz gibi bir düğün davetiyesinin tasarlanıp, hazırlanıp, çoğaltılıp ve en son olarak da adresinize gelmesi ortalama 2 hafta süren bir işlemdir.

Düğün Davetiyesi Hazırlamak İçin En Doğru Zaman Nedir?

Öncelikle, düğün davetiyesi dağıtmak için en uygun zamanın, düğününüzden yaklaşık olarak 6 – 8 hafta olması gerektiğini unutmamak gerekir. Düğün davetiyesi basım süreci ise, düğün davetiyesi dağıtacağınız tarihten en az 2, en ideal 3 hafta erken başlatılması gereken bir süreçtir. Çünkü, bu konuda erkenci olmanızı gerektiren en büyük sebep, çıkabilecek olası aksiliklerdir. Çünkü düğün hazırlığı süreci oldukça stresli bir süreç olduğu için, düğün davetiyesi hazırlığı da bu sürece dahildir ve çıkacak olan aksiliğin de bu zamana denk gelmesi olasıdır.

Öte yandan düğün davetiyesi basan yerler, düğün mevsimleri dahilinde her zaman yoğun olurlar. Yani sizin yaklaşık 1 hafta boyunca tasarım ve boyutunu hazırlamak için uğraştığınız davetiye kartı, belki de 1 hafta boyunca hazırlanıp, basılmayı ve size ulaşmayı bekleyecek. Düğün davetiye basım işlemini önceden başlatın ki, özenle hazırladığınız düğün davetiyelerini dağıtmak için de yeteri kadar zamanınız olsun. Çünkü bu davetiyeleri özel kılan, düğün davetlilerinin bunları görmesi ve bu davetiyeler vasıtasıyla düğününüze icabet etmeleridir. Davetiyelerinizi, düğün tarihinden yaklaşık olarak 10 – 12 hafta (2,5 – 3 ay) önce bastırırsanız, hem davetiyelerin basım sürecinde, hem de dağıtım sürecinde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Post navigation

  • Sezona bağlı olarak değişebilir belki ama en fazla 1 hafta içerisinde teslim ediyorlar davetiyeleri. Tabi düğün davetiyesi dağıtma süresini de hesaplarsak en azından düğünden 15 gün kadar önce elimizde olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir