Düğün davetiyesi seçimi

Düğün Davetiyesi Seçimi

Düğün davetiyelerinin evlenecek çiftlerin kişilik özelliklerini ve tarzlarını yansıttığını söyleyebiliriz. Binlerce davetiye çeşitlerinden tercih edilenler oldukça kişiseldir. Düğün hazırlıklarının hemen hemen her detayına bu karakter özelliklerinin ve beğenilerin yansıdığını söyleyebiliriz. Davetlilere gönderdiğiniz davetiye, düğününüz hakkında ipuçları vermektedir. Gelelim düğün davetiyesi seçimini nasıl ve ne zaman yapabileceğinize…

 

Düğün Davetiyesi Ne Zaman Seçilmelidir?

Düğün davetiyesi seçiminizi etkileyen en önemli faktör; hazır bir davetiye mi kullanacağınız yoksa tasarım mı tercih edeceğinizdir. Davetiye firmaları ile görüşmeye gittiğinizde kataloglardaki hazır davetiyelerden birini tercih etmeniz halinde düğün tarihinize yaklaşık bir ay kala davetiye siparişinizi verebilirsiniz. Tasarım bir davetiye tercih edecekseniz ise bu tarihi bir iki ay daha öne almanız gerekir. Tabi ki davetiye seçiminizi yaptığınızda düğün tarih ve saatinin kesinleşmiş olması gerekmektedir. Ayrıca davetli sayınızı belirleyip o sayıya göre davetiyenizi bastıracağınızı da unutmamalısınız.

Düğün Temasına Uygun Bir Davetiye Tasarımlarına Yönelin

Düğününüzü planlarken düğün yeri seçiminden gelinlik ve aksesuarlarınıza kadar olan tercihlerinizde göz önünde bulundurduğunuz en önemli şey düğün konseptinizdi. Davetiye tercihlerinizde de yöneleceğiniz tasarımlarda, düğün temanız etkili olmalıdır. Örneğin gösterişli bir düğün yapacaksanız; davetiyenizi seçerken de klasik ve gösterişli olanları tercih etmelisiniz. Kır düğünü konsepti için ise esprili, renkli ve modern tarzda davetiyeler doğru bir seçim olacaktır.

 

Tasarım Davetiye mi Hazır Olanlar mı?

Düğün davetiyenizi seçmek üzere davetiye firmaları ile görüşmeye karar verdiniz ancak davetiyenizin tasarım mı hazır mı olacağına karar veremiyorsunuz. Bu noktada işinize yarayacak birkaç bilgi paylaşabiliriz. Tasarım davetiyelerin fiyatı hazır olanlara göre bir miktar daha fazladır. Eğer davetiye için ayırdığınız bütçe sınırlı ise hazır olanlara yönelebilirsiniz. Değişik düğün davetiye modelleri görmek istiyor ve tasarım davetiyelerden vazgeçmek istemiyorsanız; davetlilere göndereceğiniz davetiyenizi iki gruba ayırabilirsiniz. Düğününüze gelmesini önemsediğiniz az sayıdaki davetlilere tasarım davetiyenizi yollarken, öylesine çağırdıklarınıza ise hazır olarak bastırdığınız davetiyelerden gönderebilirsiniz.

 

Ortak Zevkinize Hitap Eden Tasarımlarda Buluşun

Davetiye kataloğunu önünüze aldınız ve düğün temanıza uygun olanlara yöneldiniz ama onlarca düğün davetiyesi modellerinin içerisinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsunuz. Bu durumda müstakbel eşinizin de zevkleri ve beğenileri önemli. Ortak beğendiğiniz 5 adet davetiyeyi bir kenara ayırabilirsiniz ve içlerinden en çok sevdiğinizi düğün davetiyeniz olarak kullanabilirsiniz.

 

Düğün Davetiyesi Fiyatları

Düğün hazırlıklarının bir servete mal olacağını tahmin etmiş miydiniz? Tamam bazıları için bu meblağ bir günlük alışveriş parası olabilir ancak pek çoğumuz için düğün yapmak oldukça masraflı bir şey. Her detayı planlarken bütçenizi de tartmanız ve ona göre hamleler yapmanız önemlidir. Aksi halde biten düğününüzün ardından kalan düğün borçlarınız ile cebelleşmenizi istemeyiz. Davetiye seçiminizde de bütçeniz etkili olacaktır. Davetiyelerde kullanılan kağıtların özellikleri, zarf seçenekleri, tasarım ürünler, kabartmalı kaligrafiler düşünüldüğünde davetiyeniz hiç tahmin edemeyeceğiniz bir fiyata denk gelebilir. O yüzden davetiye siparişinizi vermeden önce; davetiye firmalarına bütçenizi belirterek, o çerçevede size uygun olan ürünleri göstermelerini isteyin. Görmediğiniz ürünlerde aklınızın kalma olasılığını da ortadan kaldırmış oluyorsunuz böylece.

 

Düğün Davetiyesi22 Metinleri

Düğün davetiyenizi tercih ettiniz. Sıra geldi düğün davetiyenizde yer alması gereken bilgilere… Düğünüzün gün, saat ve yeri davetiyenizde açıkça belirtilmelidir. Bunun dışında düğün davetiyesi yazıları yer almalıdır. Düğün davetiyesi metinlerini kendiniz oluşturabileceğiniz gibi klasik söylemleri de kullanabilirsiniz. Yine bu metinlerde de özgünlük söz konusudur diyebiliriz. Düğün tarzınız, davetiyenizin modeli bile nasıl bir metin tercih edeceğinizi etkilemektedir. Bu anlamda bir araştırma yapabilir ve beğendiğiniz bir yazıyı davetiyenizde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir