Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Adetleri » Düğün Konseptine Göre Gelin Arabası
gelin arabası

Düğün Konseptine Göre Gelin Arabası

Düğünlerde her ayrıntı çok önemlidir. Gelinlikten sandalyelerin fiyonguna, ışıklandırmadan ikramlara kadar her ayrıntının kusursuz olması istenir. Tabi kusursuz olmasının istendiği bir başka ayrıntı da gelin arabası. Aslında gelin arabasına ayrıntı demek doğru olmaz. Tıpkı gelin ve damat gibi başrolde olan bir diğer erguvan var ise o da kuşkusuz gelin arabası ve düğünün yapılacağı mekan. Düğün konseptine göre gelin arabası nasıl seçilir şeklindeki soru son yıllarda, konsept düğün anlayışına önem veren çiftler tarafından çokça sorulmaya başlandı. Genele bakıldığında önemsiz gibi görünen bu ayrıntı aslında düğünü bir bütün olarak düşündüğümüzde hayli önem arz ediyor. İşte düğün konseptine göre gelin arabası seçimi.

Yaz Düğünlerine Özel Üstü Açık Arabalar

Yaz ayları, düğün sezonunun da açıldığı aylardır aslında. Tabi araba kiralama şirketleri de bu aylarda yapılacak düğünler için özel bir katalog sunar. Eğer yaz düğününüze en uygun konseptteki aracı arıyorsanız size sunacağımız modellerin tümü üstü açık araçlar olacaktır. İster klasik tercih edin, ister spor, bu üstü açık arabalar ile muhteşem bir konsepte imza atabilirsiniz. Hatta bu araçla seyahat ederken duvağınızın nasıl uçuştuğunu fotoğraflardan görebilir ve keyifle bu anın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik bu arabalar sizi terleme ve bunalma gibi düğün öncesi istenmeyen durumlardan da kurtaracaktır.

Görkemli Düğünlere Özel Klasik Arabalar

Eğer ‘biz klasikçiyiz’ deyip yola çıktıysanız ve saray gibi bir düğün mekanı, prensesleri kıskandıracak bir gelinlik tercih ettiyseniz, düğün arabanız da aynı ağırlıkta olmalıdır. Böyle bir düğün mekanına pembe bir vosvosla gelmek komik olabilir. Genellikle bu konseptlere özel limuzinler ya da retro modeller tercih edilmelidir. Kabul ediyoruz bu modeller biraz pahalı. Ama tercih ettiğiniz düğün konseptinin de ucuza mal olduğunu sanmıyoruz.

Klasik Salon Düğünü Arabaları

Eğer klasik bir salon düğünü yapmayı planlıyorsanız aslında size önerilebilecek çok sayıda araç bulunuyor. Ancak fark yaratmak sizin elinizde. Nasıl mı? Örneğin seçeceğiniz aracın rengi mavi, yeşil, sarı, pembe gibi klasikten uzak olabilir. Ayrıca aracın üst kısmına yerleştireceğiniz bir balayı bavulu ya da farlarına takacağınız araç kirpikleri ile farkınızı konuşturabilirsiniz. Hatta gelin arabalarına özel hazırlanan papyon ve smokinleri de deneyin deriz. Gösterişten uzak kalmak isteyen çiftlerimiz için ise Ford, Renault, Opel gibi markaların klasik, sedan araçlarını önerebiliriz.

Romantik Gelin Arabaları

Eğer Türk filmlerinden çıkmış gibi görünmenizi sağlayan bir gelinlik ve retro bir makyaj tercih ettiyseniz, bir de eski tip klasik arabalarda nasıl göründüğünüze bakın. Araç kiralama şirketlerinin nostalji kataloglarından ulaşabileceğiniz bu araçlar size romantik bir yolculuk vaat ediyor. Bulabilirseniz Buick ya da Mustang gibi modeller tam da bu tip bir konsepte biçilmiş kaftan olacaktır. Düğün mekanınıza giderken aracınızla birkaç kare fotoğraf almayı da unutmayın deriz.

Kır Düğünlerini Unutmadık

Eğer açık hava düğünü yapıyorsanız da araç tercihiniz çok fazla. Ancak bizler bu tip düğün konseptlerine en uygun modellerin üstü açık vosvoslar olduğunu düşünüyoruz. Çiçeklerle bezeli bir düğün konseptine, yine çiçeklerle bezeli bir vosvosla katılmak oldukça çarpıcı bir fikir. Tabi vosvosların salon düğünleri için kullanıldığını da hatırlatalım. İşte tam da bu sebeple üstü açık bir vosvos tercih etmeniz gerektiğine vurgu yapıyoruz. Kullanacağınız çiçek süslemeleri mekanınızdakiler ile aynı olur ise konseptinizde de bir bütünlük sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra Buick model araçlar ya da klasik spor arabalar da kır düğünü konseptinize uyum sağlayacaktır.

 

Post navigation

  • Biz eşimle gösterişi ve farklılığı sevdiğimiz için küçük vosvos arabalarımız seçtik gerçekten süsülemesi ve görünümüyle çok tatlı olmuştu. herkesin gözü üstümüzdeydi. tercihleriniz standartın dışında olsun

  • Eşimle beraber düğünümüzde klasik bir araba kiralamayı düşünüyoruz. İkimizin de zevkleri uyuşuyor. Bu yazıyı paylaştığınız için teşekkürler! Gerçekten farklı bir bakış açısı sundunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir