düğün müzikleri nasıl seçilir

Düğün Müzikleri Nasıl Seçilir?

Düğün müzikleri nasıl seçilir başlıklı yazımıza tıkladığınıza göre düğün gününüzde fonda çalacak müziklere ve şarkılara karar verme vakti gelmiş demektir. Sahne, ses ve ışık sistemleri için görüşeceğiniz organizasyon şirketi size bu konuda yol gösterecektir ve belki de playlist oluşturmanız için müzik listeleri sunacaktır. Fakat siz yine de düğün süreci boyunca bazı önemli anlar için özel şarkılar da belirlemelisiniz. Örneğin düğün giriş müziği, ilk dans şarkınız, çiçeğinizi atarken, düğün pastası kesilirken çalmasını tercih edeceğiniz müzikler hangileri, karar vermeniz gerekiyor. Biz de tercihlerinizi yapmanızı kolaylaştırmak adına birtakım önerilerde bulunacağız. E o zaman çal DJ!

Düğün Giriş Müzikleri Arasından Hangisi?

Düğünün en büyülü ve havalı anlarından birisi gelin ve damadın düğün alanına giriş yaparak boy gösterdiği andır. Bu gösterişli ana uygun olan bir düğün giriş müziği tercih ederek davetlilerinize duygusal ve coşkulu dakikalar yaşatabilirsiniz.

Peki yüzlerce düğün giriş müzikleri arasından hangisi nasıl seçilir biliyor musunuz? Müzik tercihlerinize karar verirken müstakbel eşiniz ile bir arada bulunmayı ve ortak zevkleriniz doğrultusunda seçimler yapmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer hali hazırda çok beğendiğiniz bir giriş müziği aklınızda yoksa size verilen playlisti sırasıyla dinleyin ve hoşuna gidenleri bir kenara not edin. Hepsi bittiğinde not ettiklerinizi tekrar dinleyerek ortak karar doğrultusunda içlerinden birine karar verebilirsiniz. Bunu yaparken küçük bir canlandırma yapmanız da oldukça eğlenceli olabilir. En beğendiğiniz düğün giriş müzikleri tek tek çalarken, siz ve müstakbel eşiniz kol kola hayali düğün alanınıza doğru yürüyün. Hangi müzik tüylerinizi diken diken ediyor? Evet doğru parça işte o.

İlk Dans Müzikleri

ilk dans müziği, ilk dans, düğünde dans

Karar Vermesi Zor: İlk Dans Şarkısı Hangisi Olmalı?

Gelelim büyülü ve özel anlardan bir diğerine; düğünde ilk dans anı… Tüm davetlilerin huzurunda aşkınızı ve sevginizi yansıtan tutkulu bir ilk dans… İlk dansınızı yaparken tercih edeceğiniz müziğin sizi ve hikayenizi anlatması çok önemlidir. İlk dans müzikleri adına pek çok seçeneğiniz mevcut. Yerli ve yabancı romantik ve duygusal şarkıların yanı sıra film müzikleri ve klasikleşmiş şarkılardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer müstakbel eşiniz ile özel bir şarkınız yok ise yine playlistten en beğendiğiniz ve sizi anlattığını düşündüğünüz şarkı ilk dans şarkınız olabilir. İlk dans için dans kursuna giderek, davetlilerinize mini bir şov niteliğinde ilk dans gösterisi sunmayı planlıyorsanız zaten ilk dans şarkılarınız hazır demektir.

Düğün Pastası Müzikleri

düğün pastası, evlenen çift düğün pastası keserken, düğün pastası müziği

Düğün Pastanızı Keserken Nasıl Bir Müzik Çalmalı?

Karar vermeniz gereken bir diğer konu da düğün pastanızı keserken hangi müziğin çalacağıdır. Düğün pastası müzikleri arasında kararsız kalmanızı gerektirecek bir durum yok; enerjik aynı zamanda da romantik tercih etmeniz yeterli. Düğün temanız da tabi ki burada önemli bir etken ancak slow bir şarkı yerine hareketli ve eğlenceli olanını tercih etmeniz anın coşkusunu ve mutluluğunu artıracaktır.

Çiçek Atma Müzikleri

gelin çiçek atıyor, çiçek atma seronomisi, çiçek atma müziği

Çiçek Atma Seremonisi Müzikleri Arasından Hangisi?

Düğününüzün sonuna doğru yaklaşırken hem keyifli hem de geleneksel bir uygulama olan çiçek atma seremonisi için de bir müzik tercihinde bulunmanız gerekiyor. Aksi takdirde düğünlerin klasikleşmiş çiçek atma şarkısı olan Nil Karaibrahimgil’in “Bütün Kızlar Toplandık” şarkısı çalması muhtemel. Bu şarkı da gelin çiçeğinin atılma anı için son derece uygun ve güzel fakat isterseniz başka bir alternatif de tercih edebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir