düğün öncesi diş bakımı nasıl yapılır, düğün öncesi diş bakımı

Düğün Öncesi Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Düğününüze az bir zaman kaldıysa bir yandan düğün hazırlıkları sürecini yönetmeniz, diğer taraftan da düğün gününüzde ışıl ışıl parlayan bir gelin olmanız için birtakım bakımlar yapmanız ve yaptırmanız gerekiyor. Örneğin gelin adaylarının davetlilere harika bir gülümse sunmaları için diş bakımına yeterli önemi vermeleri gerekiyor. Düğün öncesi diş bakımı ne zaman ve nasıl yaptırılmalı, diş beyazlatma yöntemler hangileri, bu yöntemlerin farkları nelerdir gibi soruların cevapları yazımızın devamında yer alıyor.

Düğün Öncesi Diş Bakımı

Ortodonti Tedavisine İhtiyacınız Var mı?

Düğün öncesi diş bakımı sürecinizi etkileyecek olan en önemli husus ortodonti tedavisine ihtiyacınızın olup olmadığıdır. Eğer dişlerinizde çekim ve diş kaybından dolayı boşluklar varsa, ön dişleriniz diğerlerine göre eğri konumlanmışsa öncelikle diş hekimine veya ortodontiste görünmeniz gerektiğini belirtebiliriz. Diş teli takmak olarak nitelendirilen braket uygulaması, brakete alternatif olarak telsiz bir görünüm için aligner uygulaması; dişlerinizin düzgün bir hizaya getirilmesi için yapılan ortodonti tedavileri arasında yer alıyor. Dişleriniz düzgün bir şekle sahip olduğu halde diş kaybı dolayısıyla eksik dişleriniz var ise implant tedavisinin sorununuzu çözeceğinden emin olabilirsiniz.

Ortodonti Tedavileri Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun cevabı; dişleriniz için yapılması gereken tedaviye göre değişkenlik gösteriyor. Bu süre birkaç hafta olabileceği gibi braket uygulamasında bir yılı aşkın süreyi de bulabiliyor. Bu konuda en net cevabı diş hekimi muayenesinden sonra doktorunuz sizlere söyleyecektir. Pek çok özel diş hastanesi ve klinikler ücretsiz muayene seçeneği sunabiliyor, aklınızda bulunmasında fayda vardır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Düğün gününüzde harikulade bir gülümseme için ihtiyacınız olan tek şey dişlerinizin beyazlatılması olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bunun için hangi yöntemleri kullanabilirsiniz hemen anlatalım.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde diş beyazlatma yöntemleri adına tercih edebileceğiniz birkaç farklı ürün bulunuyor. Örneğin karbon içeren diş macunları veya özel jeller içeren diş aparatları… Bizim tavsiyemiz ise güvendiğiniz bir markanın beyazlatıcı diş aparatını almanız. Bu aparatlar diğerlerine göre daha etkili olup dişlerinizin daha uzun süre beyaz kalmasını sağlıyorlar. Günde birkaç saat veya uyku süresinde kullanım ile 3 aydan 3-4 yıla kadar dişlerinizin bu yöntem ile beyaz kalması mümkün oluyor. Dişlerinizin rengini eski haline döndüren en önemli faktörler ise sigara, kahve, çay, renkli ve asitli içecek kullanımı ile bunları hangi oranda tükettiğinizdir.

Kliniklerde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Özel diş hastanelerinde, kliniklerde veya diş hekimlerinin muayenesinde; diş beyazlatma yöntemleri adına size pek çok seçenek sunabilirler. Bir veya birkaç seans gerektiren lazerle diş beyazlatma yöntemi, özel jel ve macunların dişlere sürülerek diş hekimi tarafından dişlerinizin özel ekipmanlar ile beyazlatılması, ev tipi aparatların kliniklerde uygulanarak işleme evde devam edilmesi gibi pek çok yöntem bulunuyor.

Bu uygulamaların ardından dişleriniz 3-4 ton daha beyaz görünmektedir. Diş beyazlatma işleminin yapılmasının ardından yaklaşık 2 hafta dişlerinizde hassasiyet olabiliyor. Diş beyazlatma fiyatları ortalama ne kadardır diye merak ediyorsanız, bunu da cevaplayalım. Dişlerinizin beyazlatılması için hangi yöntemin kullanılacağı ve seans sayısı fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Fakat 500 TL ile 2500 TL arasında değişen fiyatlarla dişlerinize beyazlatma işlemi uygulatabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği

Size son zamanlarda çok başarılı uygulamaları olan bir konudan daha bahsetmek istiyoruz. Dişlerin düzgün bir hale getirilmesi ve beyazlatılmasının yanı sıra diş hekimleri tarafından kişiye özel olarak gülüş tasarımı ve diş estetiği uygulamaları da yapılmaktadır.

Örneğin düğün öncesi yapılan uygulamalarda diş etlerinin olması gereken renge getirilmesi, diş eti bakımı, implant veya kaplama yöntemi ile diş eksikliklerinin giderilmesi, dişlerin beyazlatılması ve dişlerin ideal boyutlara ve şekle sokulması gibi işlemler bir arada yapılıyor. Gülüş tasarımı ve diş estetiğinin her merkezde yapılmadığını ve yüksek maliyetli bir işlem olduğunu da ek olarak belirtelim.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir