Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Düğün Pastası Seçmenin Püf Noktaları
düğün pastası seçimi için püf noktaları

Düğün Pastası Seçmenin Püf Noktaları

Gelin ve damadın düğün süresi boyunca gözleri üzerlerine topladıkları en büyülü anlardan birisi düğün pastası kesimi seremonisidir. Düğün mekanının seçimi, düğün organizasyon detayları ve süslemesi kadar nasıl bir düğün pastası seçmeniz gerektiği de önemli bir konudur. Düğün gününüzde davetlilerinize görsel bir şölen sunduktan sonra damaklarını şenlendirecek bir düğün pastası için hangi detaylara dikkat etmelisiniz, düğün pastası seçimi hangi püf noktalar barındırıyor? bunlara değinelim… Ayrıca …Düğün Pastası Kaç Katlı Olmalı… yazımızdan da düğün pastanızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken etkenlere dair detayları öğrenebilirsiniz.

Zamanlama Önemli

Düğün pastanızı ne zaman sipariş etmeniz gerektiği önemlidir. Davetli sayısının fazla olacağı düğün merasimleri için, düğün pastanızın siparişini; düğün tarihinizden 2 – 3 ay önce vermeniz gerekir. Özellikle tasarım bir düğün pastası istiyorsanız elinizi biraz daha çabuk tutmanızı ve düğün pastası modellerine bakmaya başlamanızı öneririz.

Davetli Sayısına Göre Seçim Yapmayı İhmal Etmeyin

Muhteşem görünen ve harikulade bir lezzete sahip düğün pastanızı bazı davetlilerinizin yiyemediğini bir düşünsenize! Yıllar boyunca düğün pastanızı yiyemediklerinden bahsedebilirler. Pastacınıza düğün pastanızın boyutları için kişi sayısını belirtirken, davetli sayınızdan biraz daha fazlasını söyleyebilirsiniz. Böylece beklenmeyen misafirlerinizin de leziz düğün pastanızdan mahrum kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka Fiyat Araştırması Yapın

Düğün hazırlıkları sürecinin epeyce masraflı olduğunu belirtmemize gerek yoktur sanırım. Bu aşamada bütçe planlaması ve fiyat araştırması yapmanız düğününüz bitene kadar rahat bir nefes almanız adına oldukça önemlidir. Düğün pastası fiyatları da düğün pastanıza karar vermeden önce araştırma yapmanız gerekenler arasında yer alıyor. Bunun için bulunduğunuz şehirdeki pastacılardan aynı özellikteki düğün pastanız için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Düğün Pastanızın İçi de Dışı Kadar Önemli

Düğün pastasını tercih ederken yeni evlenecek çiftlerin en çok yaptığı hatalardan birisi, düğün pastasını sadece görsel olarak seçmeleridir. Unutmayın düğün pastanız harika bir görünüme sahip olsa da asıl etkileyici noktası lezzetidir. Düğün pastanızı seçerken hem görsel olarak albenili hem de son derece leziz bir tercih yaptığınızdan emin olmalısınız.

Aman Dikkat! Pastanız Devrilmesin

Düğün pastanızı tercih ederken davetlilerinizi şaşırtmak adına küçük bir gökdelen tercih etmek isteyebilirsiniz ancak çok katmanlı pastaların devrilme riski taşıdığını belirtmemiz gerek. Düğün pastanızın özellikle 5-6 kattan daha fazla olması, düğün alanına taşınırken devrilmesine ya da yan yatmasına neden olabilir ve siz düğün anında bu dakikaları endişe içinde geçirebilirsiniz. Davetli sayınıza göre büyük bir düğün pastası yaptırmak istiyorsanız ise boyuna değil enine büyüyen bir tasarım tercih etmenizi öneririz.

Dikkat Edin Davetlileriniz Zehirlenmesin

Özellikle yaz aylarında uygun saklama koşullarında bekletilmeyen bir düğün pastası davetlilerinizde gıda zehirlenmesine yol açabilir. Özellikle yoğun olarak süt ve süt ürünleri içeren pastaların taze olarak tüketilmesi ve optimum sıcaklık derecelerinde saklanması son derece önemlidir. Bunun için hem pastacınızın hem de düğün mekanının uygun koşullara sahip olduğundan emin olmalısınız.

Bu doğrultuda bilhassa yaz düğünü için pasta tercihinizi; meyveleri çabuk bozulacağı ve kararacağı için meyveli olanlardan yana değil de çikolatalı olanlardan yana yapmanızı da tavsiye ederiz.

Düğününüze Uygun Bir Pasta Tercih Edin

Gelelim düğün pastası seçmenin en son ve en önemli aşamasına; yukarıda saydığımız hususların yanı sıra düğün pastanızın düğününüze uygun olması da önemli bir ayrıntıdır. Burada dikkate alacağınız üç temel husus vardır: Düğün mekânı, düğün konsepti ve düğün mevsimi…

  • Düğün Mekanı: Düğününüzün nerede yapılacağı, dekorasyondan kullanılan renklere kadar her aşamada önemlidir. Düğün pastanızın da düğün yeriniz ile aynı havayı yansıtması gerekir. Bunun için tercihlerinizi düğün mekanınıza göre yapmalısınız. Örneğin bir otel düğününde veya havuz başı düğününde pastanızın gösterişli, yaldızlı, altın veya gümüş yenilebilir dekoratif şekerlemeler ile süslenmiş olması hoş bir tercih olacaktır. Kır düğünü konsepti için ise üzerinde renkli çiçek figürlerinin olduğu renkli ve güzel görünen bir düğün pastası tercih edebilirsiniz.
  • Düğün Konsepti: Düğün alanınızın dekorasyonunda ve süslemesinde belirlemiş olduğunuz özel bir konsept var ise bunu düğün pastanıza da yansıtabilirsiniz. Örneğin bir kır düğünü alanının süslemesinde muhteşem renkli kasımpatıları kullandıysanız; düğün pastanızın renkleri ve figürleri de kasımpatı olabilir.
  • Düğün Mevsimi: Mevsimlerin en belirgin özelliklerini düğün pastanızın teması olarak kullanabilirsiniz. Örneğin sonbaharın tonlarını yansıtan bir düğün pastasının üzerinde; kurumuş yaprakların ve sonbahar çiçeklerinin figür olarak kullanılması hoş olacaktır. İlk baharın renkli ve canlı havasını ise düğün pastanızda gökkuşağı gibi renkli bir pasta ile yansıtabilirsiniz.

Post navigation

  • Kat kat düğün pastaları seçiyoruz sonra olası kazalarla yıkılabiliyor gelirken. Bence biraz daha farklı seçimler yapmanın zamanı geldi düğün pastası konusunda…

  • Düğün pastası, düğününüzde en önemli unsurlardan biridir. Bu makalede, düğün pastası seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nelere önem vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  • Düğün pastası seçmek gerçekten fazla gereksiz önem verdiğimiz bir şey ya kimse adam akıllı o pastayı yiyemiyor yese bile öyle hımmm bu pasta da çok lezzetliymiş ya demiyor açıkçası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir