Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 1 Yıl Kala Yapılması Gerekenler
Düğüne 1 Yıl Kala Yapılması Gerekenler

Düğüne 1 Yıl Kala Yapılması Gerekenler

Düğün yapacak olan çiftlerin aslında zamanla yarıştıklarını biliyoruz. İlk başlarda çok uzun bir süre gibi görünse de düğüne 1 yıl kala yapılması gerekenler olduğunu belirlemek istiyoruz. Özellikle de çiftlerin önünde bulunan 1 yıllık bu süreyi iyi bir şekilde değerlendirmesi için belirttiğimiz planlamaları yaparak daha rahat bir düğün yapma şansları bulunmaktadır.

Düğün Bütçesi Oluşturma

Aslında 1 yıl kala yapılması gereken planlar arasında düğün bütçesi ilk sıralarda gelmektedir. Günümüz şartları düşünüldüğü zaman oldukça masraflı bir olay olan düğünü yapmak için mutlaka bütçe konusunda iyi bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Özellikle de çiftlerin bu konuda herhangi bir sorun yaşamaması için birçok konuda oturup karar vermesi son derece önemlidir. Ailelerin ekonomik yapıları da göz önüne alınarak oluşturulan bu bütçe ile hem sizin tarafınız hem de karşı tarafın herhangi bir sorun ile karşılaşmaması son derece önemlidir. Zaten düğüne 1 yıl kala yapılması gerekenler arasında bütçe konusunda yapacağınız plan ile birlikte sizlerde sonrasında daha rahat adımlar atma şansını yakalamış olursunuz.

Düğün Salonu Planı

Yapılacak olan düğüne gelecek olan davetlilerin aşağı yukarı 1 sene öncesinden belli olduğunu biliyorsunuz. Bu rakamın en fazla 30-50 arasında değişkenlik göstermesi söz konusudur. Bu yüzden de düğününüze 1 yıl kala düğün yapacağınız mekân konusunda da çalışmalara başlamanız gerekmektedir. Özellikle de öncesinde tutacağınız salonların sizlere daha uygun maliyetle düğün yapma imkanı vereceğini unutmayınız. 1 yıl öncesinden salonu daha uygun fiyatlardan tutabilir ve kalan bütçe ile diğer alacağınız eşyalarınıza veya harcamalarınıza ek bütçe oluşturabilirsiniz.

Düğün Mekânına Karar Verin

Düğüne 1 yıl kala yapılması gerekenler arasında düğün mekanının da önemi bulunmaktadır. Özellikle de mekân olarak açık hava mı, salon düğünü mü, kır bahçesi mi veya diğer tarzlarda bir mekan tutmak istediğinize çiftlerin karar vermesi çiftlerin düğünlerinde daha mutlu olmasına imkan sağlayacaktır tek başına alınan bazı kararlar çiftler arasında ciddi sıkıntılar oluşmasına neden olduğundan dolayı ortak bir karar alarak bu konuda fikir birliğine varmanızı öneriyoruz.

Düğüne 1 ay kala yapılması gerekenler için tüm merak edilenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Post navigation

  • Düğün salonu bulmak gerçekten çok büyük bir sıkıntı bu işte de araya tanıdık sokarak uygun fiyat bulabilirsiniz ya da şartlar el veriyorsa en güzeli evinin bahçesinde yapmak mis gibi gerçekten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir