Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 11 Ay Kala Yapılması Gerekenler
düğüne 11 ay kala yapılması gerekenler

Düğüne 11 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Düğün yapacak olan çiftler için son 1 yıl gerçekten son derece önemlidir. Özellikle de planlı ve programlı bir şekilde yapılan düğün planlanmasında son düğüne 11 ay kala yapılması gerekenler hakkında sizlere ipuçları verelim.  11 ay ilk bakışta uzun bir süre gibi görünse de sonraya bırakılan işlemler hatalı kararlar vermenize neden olabilir.

Düğün Temasını Yavaş Yavaş Belirleyin

Yapmak istediğiniz düğün ile ilgili olarak tema belirlemeye 11 ay kala başlamanızı öneriyoruz. Hayalinizde olan düğün ile ilgili kararlar almak istediğiniz zaman bütçenize uygun hareket etmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Bu yüzden de düğün temanız ile ilgili kararları iyi bir şekilde araştırarak sizlerde düğün temanızı oluşturabilirsiniz.

Tema üzerinde kafanıza oluşan şablon ile ilgili oluşacak diğer detaylarında yavaş yavaş oluşmaya başladığın göreceksiniz. Mekâna uygun davetiye modelleri, mekana uygun düğün pastası, mekana uygun olarak alınacak süslemeler bu temayı belirlemeniz sırasında sizlere öncülük edecektir.

Fotoğraf Çekimi

Son yıllarda oldukça popüler olan dış çekim ile ilgili kafanıza oluşturacağınız şablon son derece önemlidir. Özellikle düğün yapacağınız yerde bulunan mekanlar hakkında bilgi edinmek ve buna göre bir fotoğrafçı bulmak uzun bir zaman alabilir. Bu yüzden de fotoğraf çekimi ile ilgili olarak kiminle çalışmak istediğinize düğüne 11 ay kala başlamanız son derece önemlidir. Çünkü fotoğrafçıların aylar öncesinde yaptıkları rezervasyonlar istediğiniz fotoğrafçılar ile anlaşmanızın önüne geçebilir. Bu yüzden de elinizi çabuk tutarak ve önden bir miktar peşinat vererek daha da uygun fiyatlardan fotoğrafçı bulmanıza imkan sağlamaktadır.

Fotoğraf Mekan Seçimi

Fotoğrafçı ile anlaşma yaptıktan sonra düğün fotoğraflarınızı çektirmek istediğiniz mekanlar ile ilgili de bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Özellikle büyükşehirlerde çok fazla mekan olması kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden de bu konuda iyi bir araştırma yaparak düğüne 11 ay kala yapılması gerekenler arasında mekan konusunda fikir birliğine varmanız gerekmektedir.

Post navigation

  • Yapılması gereken çok şey varda en önemlisi para biriktirmek sanırım. Çünkü düğün zamanı çok fazla gider oluyor ister istemez.

  • Yavaş yavaş alınacakların bazılarına karar verilebilir, bütçe için planlamalar yapılabilir. Artık evliliğe hazırlanmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir