Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 7 Ay Kala Yapılması Gerekenler
Düğüne 7 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Düğüne 7 Ay Kala Yapılması Gerekenler

7 aylık bir süreniz kaldı ve halletmeniz gereken önemli noktaların bazılarını hallettik. Şimdi düğüne 7 ay kala yapılması gerekenler nedir bir bakalım.

Şehir Dışından Gelecek Misafirler İle İlgili Planlama

Şehir dışından gelecek olan misafirleriniz bulunabilir. Bu konuda özellikle de çift taraflı düğün yapacak olanların maruz kaldığını biliyoruz. Bu konuda da ciddi bir sıkıntıdan kurtulmak için çalışmalarınıza kısa süre içerisinde başlamanız gerekmektedir. Özellikle gelecek ve belli bir süre sizinle kalacak olan kişiler için kalacak yerin sorun olmamasını istiyorsanız, önceden yapacağınız rezervasyon ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Özellikle de bütçe konusunda sizleri çok fazla yormasını istemiyorsanız, erkenden hamle yapmanız uygun fiyatlar ile yer ayarlamanıza yarayacaktır. Hatta öğretmen evi veya polis evi gibi yerlerin fiyatlarının uygun olduğunu düşündüğümüz zaman buralarda da konaklama için yer bulabilirsiniz.

Düğün Pastası

Düğün yapmak istediğiniz mekanın sizlere vermiş olduğu düğün pastasını istemiyor ve gelen misafirlerinize özel bir pasta hazırlatmak istiyorsanız, düğün pastası konusunda da çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Bu konuda pastanelerden veya sadece bu alanda hizmet veren firmalar ile iletişime geçerek düğün pastanız ile ilgili olarak karar verme aşamasına gelebilirsiniz. Hatta unutulmaz bir pasta yaptırmak istediğiniz zaman son derece tarz bir pasta yaptırarak düğün pastanızın da akıllarda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hatta bazı pastanelerin bu konuda aylar öncesinden aldıkları işler sonrasında sizlerin pasta seçiminin de istemediğiniz sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bu yüzden de düğüne 7 ay kala yapılması gerekenler arasında erkenden hareket etmeniz gerektiğini sizlere belirtmek istiyoruz.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir