Dünya Ruh Sağlığı Günü | Çarpıcı Meditasyon Odası Tasarımlarıyla Dinginliği Kucaklayın

Bu meditasyon odası fikirleri pratiğinizi geliştirir ve bir sonraki seviyeye taşır.

Pandemi ile yaşamak hayatlarımızı birçok yönden etkiledi – yeni evden çalışma kültürüyle başa çıkmaktan, korku ve endişeyle yaşamaktan ve yakınlarımızla ve sevdiklerimizle iletişim kurmanın tek yolu olarak görüntülü aramayı kabul etmekten evde uzun süre geçirmeye ve seyahat planlarını süresiz olarak ertelemeye kadar. Ve en önemlisi, zihinsel ve fiziksel sağlığımıza dikkat etmek. Bu nedenle, Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu düşünceli vesilesiyle, evinize ve hayatınıza biraz huzur katmak için size bazı huzurlu meditasyon odası tasarım fikirleri getirdik.

Meditasyon odası fikirleri ve meditasyon odası tasarımı hakkında konuşmaya başlamadan önce, meditasyonu rutininizin daha kalıcı bir parçası haline getirmeye karar verdiğiniz için sizi tebrik edelim. Başlangıçta zor görünebilir, ancak tutarlı bir çabayla meditasyon, geliştirilebilecek en faydalı alışkanlık olabilir. Düzenli uygulama zihninizi temizlemeye yardımcı olur ve işinizde daha verimli olmanızı sağlar. Meditasyon gerçekten de insanın kendini dışarı atması ve yeniden şarj olması için bir yoldur. Evinizde ayrı bir meditasyon odası oluşturmak, sadece uygulamanızda daha tutarlı olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi odaklanmanıza da yardımcı olur. Ayrıca, en iyi sonuçlar için her gün aynı yerde meditasyon yapmanız ve alanın başka bir faaliyet için kullanılmadığından emin olmanız önerilir. Bu meditasyon odası fikirleri, bu mabedi evinizde nasıl oluşturacağınız ve akılda tutulması gerekenler ve yapılmaması gerekenler konusunda size rehberlik eder.

Evdeki Herhangi Bir Ekstra Oda Meditasyon Odasına Dönüşebilir

Evinizdeki herhangi bir boş veya ekstra odayı bir meditasyon odasına dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yatak, gardırop, masa ve kanepe gibi ağır veya hantal mobilyaları kaldırmaktır. Amaç odayı mümkün olduğunca dağınıklıktan uzak tutmaktır. Çoğu insan genellikle yerde meditasyon yapmayı tercih eder, ancak isterseniz bu odada tek kişilik bir koltuk da bulundurabilirsiniz. Odanın meditatif ambiyansına katkıda bulunan dekor öğelerini yerleştirebileceğiniz duvara monte edilmiş bazı açık raflar yerleştirin. Meditasyon odası tasarımına gelince, odayı beğenilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Her şey sizi rahatlatan ve en iyi şekilde odaklanmanıza yardımcı olan şeyle ilgilidir.

Transform your extra room to a meditation room in this world mental health dayTransform your extra room to a meditation room in this world mental health day
Ekstra odanızı kişiselleştirin ve dağınıklıktan uzak bir meditasyon köşesine dönüştürün

Tamamen Bağlantıyı Kesmek İçin Minimal Meditasyon Odası Tasarımı

Dediğimiz gibi, meditasyon kişisel bir aktivite olduğundan, nasıl bir meditasyon odası tasarımı istediğiniz tamamen size ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Eğer dikkatinizin kolayca dağılabileceğini düşünüyorsanız ya da meditasyon odanızın pratiğinizi geliştirecek minimum düzeyde olmasını istiyorsanız, minimal bir meditasyon odası tasarımını tercih edebilirsiniz. Ahşap zemin ve açık ya da nötr renkte duvarlar, bu tür bir meditasyon odası dekoru için temel unsurlardır. Başlamak için tek ihtiyacınız olan rahat bir yer minderi. Doğru ruh halini ayarlamak için bazı kokulu mumları da yakabilirsiniz.

Minimal meditation room design with wooden flooring for this world mental health dayMinimal meditation room design with wooden flooring for this world mental health day
Ahşap zeminli ve sessiz renkli duvarlı minimal meditasyon odası tasarımı

Bu Meditasyon Odası Tasarımıyla Doğayı İç Mekana Taşıyın

Doğanın ortasında meditasyon yapmanın rahatlatıcı etkilerini duymuş olabilirsiniz. Bu her zaman mümkün olmasa da ve kesinlikle kentsel alanlarda olmasa da, dış mekanı içeriye getirebilirsiniz. Bu meditasyon odası tasarımı, unsurların bir kombinasyonu ile doğayı evinizde yeniden yaratıyor. Koyu kahverengi ahşap döşeme, derin ormanları ve büyük ağaç gövdelerini anımsatıyor. Ayrıca, zemini çok sayıda nehir çakılı ile süsleyin ve mumlar yerleştirin. Küçük bir su çeşmesi ekleyin ve akan suyun sesiyle meditasyon yapmanın harikalarını yaşayın. Mekana yeşillik katmak için köşelere bazı iç mekan bitkileri yerleştirin.

Meditation room design that bring nature indoors and where you can relax and unwindMeditation room design that bring nature indoors and where you can relax and unwind
Evinizde gevşeyebileceğiniz ve zihninizi rahatlatabileceğiniz doğal bir sığınak yaratın
Love this design? Make it your own

Meditasyon Odanızı Kişiselleştirilmiş ve Rahat Bir Cennete Dönüştürün

Bazıları meditasyon odalarının bir yer minderinden başka bir şey içermemesini tercih etse de, kesinlikle devam edebilir ve sizi yansıtacak şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Buradaki fikir, dış dünyayla bağlantınızı kesmenize ve içinize dönmenize yardımcı olacak bir ortam yaratmaktır. Bu meditasyon odası tasarımı, meditasyon yapmak için rahat bir alan yaratmak amacıyla baskılı kilim katmanları ve bir minder koleksiyonu içeriyor. İç mekan bitkileri yeşillik ve gençleşme hissi verir. Ses kaseleri, mumlar, tütsü çubukları ve kitaplar gibi meditasyon aksesuarlarınızı yerleştirmek için alçak bir masa alabilirsiniz.

Meditation room design that turns your room into a personalised and cosy havenMeditation room design that turns your room into a personalised and cosy haven
Evinizin iç mekanlarına katmanlar eklemek için bazı basit meditasyon odası dekor unsurları

Odanızda Meditasyon İçin Bir Köşe Ayırın

Meditasyon odası için ayıracak bir odanız yoksa, zaten dolu olan bir odanın bir köşesini meditasyon alanınız için kullanabilirsiniz. İsterseniz odanın geri kalanından ayırmak için katlanır bir perde kullanın. Ancak her zaman aynı alanda meditasyon yaptığınızdan ve başka bir şey için kullanmadığınızdan emin olun. Önemli olan, pratiğiniz için döneceğiniz aynı alana sahip olmaktır. İlerledikçe, aşina olduğunuz ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer olduğu için her seansta odaklanmak daha kolay hale gelir. Meditasyon ortamınızı çok sık değiştirmeniz önerilmez çünkü yeni ortam dikkatinizi dağıtacak veya kendinizi rahat ettirmeye çalışacaksınız.

Reserve a corner in your room for meditation for this world mental health dayReserve a corner in your room for meditation for this world mental health day
Kişiselleştirilmiş bir meditasyon köşesi oluşturmak için odanızın bir köşesini kullanın

İçinde yaşadığımız hiper bağlantılı zamanlar meditasyonu bir gereklilik haline getirdi. Gün boyunca birden fazla kaynaktan gelen muazzam miktarda bilgiye maruz kalıyoruz. Zihniniz, kapanmak ve duyusal girdilere ara vermek için zaman ayırdığınız için size teşekkür edecektir. Bir meditasyon odasının hoş ve rahatlatıcı ortamı, son zamanlarda kendinize gelmenize ve kendinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Size doğru gelen meditasyon odası tasarımı ile farkındalık yolculuğunuzu yükseltin.

Do you want a dream home with interiors that last a lifetime

Keyifli bir Dünya Ruh Sağlığı Günü dilerim! Güvende ve sağlıklı kalın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir