En Uygun Fiyatlı 15 Düğün Mekanı Türü – Artı, Kendi Düğün Mekanınıza İlham Verecek Gerçek Hayattan Örnekler

Düğün mekanınız büyük gününüzün şekillenmesinde ayrılmaz bir rol oynar. Kutlamanızın görünümünü ve hissini belirler, konuk sayınızı belirler ve genellikle toplam düğün bütçenizin yarısına kadarını oluşturur. Tüm bunlar, çiftlerin yemin etmek ve “evet” demek için en iyi yeri seçmek için önemli miktarda zaman harcamaları gerektiğini söylüyor. Ancak hayalinizdeki yeri seçecek bütçeniz yoksa ne olur?

İşte size iyi haberler: Tarzınızdan ya da kişiliğinizden ödün vermenizi gerektirmeyen pek çok bütçe dostu düğün mekânı mevcut; ancak uygun fiyatlı bir seçenek seçmek sizin neyi ucuz bulduğunuza bağlı. Düğün planlayıcısı Roxane Bellamy, “Uygun fiyat her müşteriye göre değişir,” diyor. “Müşterilere düğün bütçelerini değerlendirmek ve en iyi nasıl dağıtacaklarını belirlemek için zaman ayırmalarını öneririm.” Ancak bir kez bir fiyat noktası belirledikten sonra, doğru mekana karar vermek çok kolay olacak ve düğün günü için daha önemli ayrıntılar üzerinde harcama yapmanıza olanak sağlayacaktır. Amy Nichols Special Events’ten Amy Nichols, “Daha ucuz bir mekan seçmek, bütçenizin daha büyük bir kısmını sizin için en önemli olan şeylere (yiyecek ve içecek, tasarım ve dekor veya fotoğrafçılık) harcamanızı sağlayacaktır” diyor.

Uzmanla Tanışın

  • Amy Nichols, San Francisco’da Kaliforniya merkezli ve destinasyon düğünlerine odaklanan bir düğün planlayıcısıdır.
  • Roxanne Bellamy, çoğunlukla samimi düğünlerde uzmanlaşmış tam hizmetli bir etkinlik planlama şirketi olan Roxanne Bellamy & Co’nun sahibi ve kurucusudur.

Şu anda hayallerindeki düğün mekanını arayanlar için, nikahınız için en iyi yeri bulmanıza yardımcı olacak hızlı ve kolay bir rehber hazırladık. Bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

İçindekiler

Uygun Fiyatlı Bir Düğün Mekanı Nasıl Bulunur?

Uygun fiyatlı bir düğün mekânı bulmanın en iyi yolu bir planlamacıyla ya da önerdiğiniz mekânı tanıyan biriyle çalışarak en iyi mekânı bulmanıza ve rezervasyon yaptırmanıza yardımcı olmaktır. Bellamy’ye göre, çiftler kendilerine en çok neyin önemli olduğuna dair önemli sorular sorarak işe başlamalı: “Konuklarınıza nasıl bir deneyim yaşatmak istiyorsunuz? Yılın hangi zamanı? Evden ne kadar uzağa seyahat etmek istiyorsunuz? Konum havaalanına ne kadar yakın olmalı? Planlamacınıza tüm bu bilgileri verdiğinizde, ağlarından faydalanabilir ve tüm mekan ihtiyaçlarınızı olmasa da çoğunu karşılayacak bir liste oluşturabilirler” diye açıklıyor.

Elbette, herkesin bir düğün planlayıcısı tutmayı tercih etmediğini biliyoruz (özellikle de bütçeniz kısıtlıysa), bu nedenle siz ve eşiniz büyük gününüzü kendi başınıza organize ediyorsanız, Nichols ilişkinize uygun ve istediğiniz fiyat aralığında olan birkaç yere göz atmanızı öneriyor. “Eğer bir planlayıcınız yoksa, bölgenizde doğal güzelliği olan veya sizin ve nişanlınız için anlamı olan yerleri düşünerek başlayın” diyor. “Bu, halka açık parklar, plajlar, manzaralar veya diğer kamusal alanlar anlamına gelebilir. Genel olarak konuşursak, bu tür mekanların ücretleri bir otel ya da tatil köyüne göre daha düşük olacaktır.”

Hayalinizdeki kutlamaya ev sahipliği yapmak için ihtiyaç duyacağınız diğer düğün gereksinimlerini de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Nichols, özellikle çiftlere kısıtlı bir bütçeyle mekan rezervasyonu yaparken aşağıdaki kilit noktaları akıllarında tutmalarını tavsiye ediyor:

  • Belirtilen fiyatlara masa, sandalye, dekor, oyun veya ikram gibi unsurların dahil olup olmadığını iki kez kontrol edin.
  • Mekan olarak kamuya açık bir alan düşünüyorsanız, etkinlik sırasında mekanın halka açık olması gerekip gerekmediğini iki kez kontrol edin.
  • Tarihiniz esnekse, Cuma veya Pazar günü olsa bile bütçenize uygun en iyi tarihi bulmak için mekanla birlikte çalışın.

15 Uygun Fiyatlı Düğün Mekanı Türü – Artı, Kendinizinkine İlham Verecek Gerçek Hayattan Örnekler

Planlamaya başlamaya hazır mısınız? İşte aramanıza ilham verecek birkaç örnek de dahil olmak üzere en uygun fiyatlı 15 düğün mekanı türü.

Bride and groom walking through the desert at sunset in Joshua Tree National Park.Bride and groom walking through the desert at sunset in Joshua Tree National Park.

Fotoğraf: For Love and Light

1. Ulusal Parklar

Bir park veya bahçede açık havada düğün yapmayı mı düşünüyorsunuz? En popüler yerlerden bazıları (örneğin Napa Vadisi, Kaliforniya’daki Beaulieu Bahçesi veya Pittsburgh’daki Phipps Konservatuarı) yıllar süren bekleme listelerine ve bütçeyi sarsan fiyatlara sahip olabilir. Öte yandan ulusal parklar, maliyetin çok altında özel kullanım izinleri sunmakta ve size doğayla iç içe düğüm atma şansı vermektedir. Seçtiğiniz parkın izin gerekliliklerini öğrenmek için Ulusal Park Hizmeti’nin web sitesini ziyaret edin; burada ücretler 100 dolar civarında olacaktır.

A view of mountains and vibrant green trees in front of clouds and blue sky at Bridal Veil Falls in Yosemite National Park in California.A view of mountains and vibrant green trees in front of clouds and blue sky at Bridal Veil Falls in Yosemite National Park in California.

Getty Images

Bridalveil Şelaleleri, Yosemite Ulusal Parkı, Kaliforniya

Böyle bir isme sahip bir tören alanına nasıl karşı koyabilirsiniz ki? Bridalveil Şelalesi, Yosemite’nin girişine yakın 1⁄2 millik kolay bir döngüdür ve parkta göreceğiniz ilk şelalelerden biridir. Yosemite’de özel kullanım izni 150 dolardır.

Fall foliage overlooking a lake and mountains at Rocky Mountain National Park in Colorado.Fall foliage overlooking a lake and mountains at Rocky Mountain National Park in Colorado.

Getty Images

Yukarı Kunduz Çayırları, Rocky Dağı Ulusal Parkı, Colorado

Bir buçuk millik bir yürüyüş (hem toprak patika hem de asfalt yol mevcuttur) sizi Continental Divide’ın kesintisiz manzarasına sahip muhteşem bir noktaya götürür. Açık Yukarı Kunduz Çayırları, yakındaki geyik sürüleri dışında dünyada sadece siz varmışsınız gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Rocky Mountain Ulusal Parkı’nda özel kullanım izni 350 dolardır.

Clay-colored canyons during the day at Timber Creek Lookout in Zion National Park, Utah.Clay-colored canyons during the day at Timber Creek Lookout in Zion National Park, Utah.

Getty Images

Timber Creek Overlook, Zion Ulusal Parkı, Utah

Töreninizi küçük tutmak mı istiyorsunuz? Zion, bölgeyi korumak için Timber Creek Overlook’a yürüyen grupları 12 ya da daha az kişiyle sınırlandırmaktadır; bu da bir dağ kaçamağı için mükemmeldir. Patika, Kolob Kanyonlarına bakan bir sırtı takip eder ve Büyük Kanyon’un kuzey ucundaki Trumbull Dağı’nı bile görebilirsiniz. Yaz aylarında muhteşem bir kır çiçeği gösterisi için oraya gidin. Zion Ulusal Parkı’nda özel kullanım izni 100 dolardır.

same-sex couple standing in the hallways of city hall taking their wedding portraitssame-sex couple standing in the hallways of city hall taking their wedding portraits

Fotoğraf: Stephanie Lynn

2. Şehir Salonları

Bir belediye binası düğünü kaçamak olmak zorunda değildir; çoğu daha samimi gruplar için tasarlanmış olsa da, yine de yakın arkadaşlarınız ve ailenizle “evet” diyebilirsiniz. Birçoğu tarihi binalarda yer almaktadır, bu nedenle tören odası muhteşem olmasa bile, ön merdivenlerdeki tören sonrası fotoğraflar tamamen çarpıcı olacaktır. Bonus olarak, belediye binasında bir tören yapmak son derece ekonomiktir ve genellikle evlilik cüzdanınızın maliyetine ek olarak yalnızca küçük bir ücret gerektirir.

San Francisco City HallSan Francisco City Hall

Getty Images

San Francisco Belediye Binası

Göz alıcı San Francisco Belediye Binası “lüks düğün mekanı” diye bağırıyor olabilir, ancak binayı tüm gece için kiralamak zorunda değilsiniz. Pazartesi’den Cuma’ya sabah 9 ile öğleden sonra 3 arasında, en fazla 100 konukla 1.000 $ karşılığında sade bir kutlama düzenleyebilirsiniz. Elbette, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü’ndeki bir resmi törenden daha pahalı (93 $, artı 112 $ evlilik cüzdanı ücreti), ancak ortam ve tarih bu yatırıma değer.

An exterior view of St. Louis City Hall on a blue-sky, sunny day.An exterior view of St. Louis City Hall on a blue-sky, sunny day.

Getty Images

Louis Belediye Binası

Louis Belediye Binası’ndaki rotunda sadece bir tören için 99 kişiden daha az bir grup için sadece 150 $’lık bir fiyattır. İki saat boyunca alana erişiminiz olacak (fotoğraflar dahil), bu da koridorda yürümek ve bir öpücük için bolca zaman demektir. Bu dramatik alan Paris’teki Hotel de Ville’den esinlenerek tasarlanmıştır ve kutlamanıza Fransız zenginliği katacaktır.

The exterior framework at Atlanta City Hall.The exterior framework at Atlanta City Hall.

Getty Images

Atlanta Belediye Binası

Atlanta Belediye Binası yerinde törenler için birkaç farklı seçenek sunmaktadır. Bazı yargıçlar randevu alarak kendi odalarında tören düzenleyebilir ve evlilik cüzdanınızın dışında ek bir ücret talep etmezler. Bazıları da tesis dışında veya mesai saatleri dışında tören düzenleyebilir ve bunun için ek bir ücret talep edilebilir. Biraz daha resmi bir şey mi arıyorsunuz? San Francisco Belediye Binası’nda olduğu gibi, binanın belirli bölümleri düğün kutlamanız için kiralanabilir. Eski Konsey Odalarında 1929 avizelerin altında 1.500 $ karşılığında evlenin veya Belediye Binası Atriumunda tarih ve saate bağlı olarak 2.500 ila 3.500 $ arasında bir fiyata kutlama yapın.

bride and groom standing at the altar during their backyard wedding ceremonybride and groom standing at the altar during their backyard wedding ceremony

Fotoğraf: Etcetera Photography

3. Arka bahçeler

Arka bahçede düğün yapmak kesinlikle ücretsiz olmasa da, bir mekandan tasarruf edeceğiniz miktar, ihtiyaçlara (mobilya kiralama, dekor ve catering gibi) daha fazla harcama yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca size hazırlanmak için rahat ve konforlu bir yer sağlar ve düğünü yaptığınız yeri her zaman ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir. Elbette göz önünde bulundurulması gereken birkaç husus var: İzin ve sigorta konusunda şehrinize ve ilçenize danıştığınızdan emin olun ve lüks portatif tuvaletler kiralamayı düşünün (böylece evinizin sistemi aşırı yüklenmez).

Couple kissing during backyard wedding overlooking mountains and surrounded by white flowers.Couple kissing during backyard wedding overlooking mountains and surrounded by white flowers.

Fotoğraf: Christian Oth

Connecticut’ta Sofistike Bir Arka Bahçe Düğünü

Fête NY’da düğün yapımcısı olan Allison Aronne, düğün planlama konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip; ancak Ryan Beauchamp ile olan düğünlerini planlamak çok daha özel bir işti. Aronne, sektördeki bağlantıları sayesinde nikahları için mükemmel bir yer buldu: Patronu Jung Lee’nin Connecticut, Kent’teki muhteşem arka bahçesi. Tören için muhteşem bir fon ve akşam yemeği için çimlere kurulan en güzel çadır ile bu arka bahçe düğünü el değmemiş hiçbir ayrıntı bırakmadı.

A white farmhouse backyard wedding venue in Maryland on a sunny summer day.A white farmhouse backyard wedding venue in Maryland on a sunny summer day.

Fotoğraf: MARY NEUMANN PHOTOGRAPHY

Tarihi Maryland Çiftliğinde Arka Bahçe Düğünü

Bir çift, gelinin büyüdüğü Maryland’deki 17. yüzyıldan kalma çiftlikte “Evet” demeyi tercih etti. İngiliz bahçesinden esinlenen kutlamaları için mükemmel bir ortamdı; ayrıca dönümlerce tarım arazisi sayesinde 220 konuk için fazlasıyla yeterli alan vardı.

wedding cocktail hour by poolwedding cocktail hour by pool

Fotoğraf: Valorie Darling

Havuz Başı Arka Bahçe Düğünü

Düğününüz için havuz başında parti yapmaya ne dersiniz? Gerçek bir çift, San Jose Del Cabo, Meksika’da muhteşem bir arka bahçe düğünüyle bunu kusursuz bir şekilde başardı. Güzel palmiye ağaçlarıyla eşleştirilmiş çarpıcı bir manzaraya sahip bu arka bahçe suaresi gerçekten nefes kesiciydi.

Arka bahçe düğünü söz konusu olduğunda park yerini unutmayın. Cadde üstü park izinleri için yerel polis departmanına danışın veya garaj yolunuzu arabalarla doldurmamak için yerel otelden servis ayarlamayı düşünün.

couples getting married in front of their homecouples getting married in front of their home

Fotoğraf: Beyond Jade

4. Aile Evleri

Düğünü yapmak için uzaklara gitmeniz gerektiğini kim söylemiş? Eviniz kalbinizde özel bir yere sahipse, mükemmel bir mekan olabilir. Düğününüzü çocukluğunuzun geçtiği evde ya da eşinizin büyüdüğü evde yapmak güne çok daha fazla anlam katabilir.

A backyard wedding with guests outside of a grey shingled New England home.A backyard wedding with guests outside of a grey shingled New England home.

Fotoğraf: Henry + Mac

Bir New England Evi

Ailenizin evi Massachusetts’teki göz alıcı Padanaram Village mülkü olduğunda, düğünü muhteşem bir ortamda yapmak için çok uzağa gitmenize gerek kalmaz. Maddy ve Andrew çiftinin her ikisinin de New England bölgesiyle bağları vardı ve Maddy kendi yaz vahası olarak gördüğü bu önemli yeri arkadaşlarına ve ailesine göstermeyi hayal ediyordu. Tören için çarpıcı bir liman zemini ve çimenlikte kurulan hoş bir akşam yemeği ile bu düğün, nostaljik çocukluk anıları ve geleceğe kadeh kaldırmanın mükemmel dengesini bir araya getirdi.

a wedding party smiling and looking at each othera wedding party smiling and looking at each other

Fotoğraf: Peyton Byford

Teksas’ta Bir Aile Evi

Düğün fotoğrafçısı Claire Pedregon, düğünü söz konusu olduğunda sıcak bir atmosfer hissi uyandırmak istedi ve bunu da eşiyle büyük günü için ailesinin evini sevgi ve kahkahalarla doldurarak yaptı. Gelin, “Her zaman açık havada, kırda bir düğün hayal etmişimdir ve ailemin evi çok güzel,” diye paylaştı. “Hayatımız boyunca piknik ve kamp yapmak için tüm arkadaşlarımızla bu mekânı tekrar ziyaret edebilecek olmamıza bayılıyorum!”

the outside of a large home with guests walking down out the doorthe outside of a large home with guests walking down out the door

Fotoğraf Corbin Gurkin

New York’ta Bir Çocukluk Evi

Annie Starke ve Marc Albu düğünlerini planlamaya başladıkları andan itibaren Annie’nin çocukluğunun geçtiği evde evlenmek istediklerini biliyorlardı. Bedford Hills, New York’ta bulunan bu evle ilgili pek çok anıya sahip olan çift, aile ve arkadaşlarını bir araya getirerek kutlama yapmak için buranın mükemmel bir yer olacağını biliyordu. Tören, arazideki elma ağaçlarının altında yapıldı ve ardından çarpıcı bir kır çiçeği tarlasının arasında çadırlı bir akşam yemeği verildi.

bride and groom kissing on rocks near the oceanbride and groom kissing on rocks near the ocean

FOTOĞRAF ST. CHELLE

5. Plajlar

Deniz kenarında bir suare hayatınız boyunca düğün hayaliniz olduysa, bunu kesinlikle gerçekleştirebilirsiniz. Elbette, sahilde bir mekan rezervasyonu yapmak mümkündür, ancak yüksek bir fiyat etiketi ile gelebilir. Sahillere erişimi olan arkadaşlarınızdan veya aile üyelerinizden size yardımcı olmalarını isteyebilir veya sahilde samimi bir toplantıya izin verecek bir kiralık tatil evi arayabilirsiniz.

bride and groom posing on the beach for their wedding portraitsbride and groom posing on the beach for their wedding portraits

FOTOĞRAF: ELIZABETH AUSTIN PHOTOGRAPHY

Puerto Vallarta, Meksika’da Bir Sahil Düğünü

Bir sahil düğününün güzelliği, düğün fotoğrafları için en muhteşem zemini sunmasıdır. Brittani ve Jared, Meksika’nın Puerto Vallarta kentinde 171 davetlinin arasında düğünü gerçekleştirdiler. “Brittani sahil düğünü hakkında şunları söyledi: “Tesisin lüks hissini, muhteşem arka planını ve oda başına şaşırtıcı fiyat noktasını çok sevdik. “Tüm konuklarımızın bunun şimdiye kadar katıldıkları en iyi düğün olduğunu düşünerek ayrılmalarını istedik.”

Bride and groom exchanging vows on the beach during a beachside wedding.Bride and groom exchanging vows on the beach during a beachside wedding.

Fotoğraf: ELIZABETH LANIER PHOTOGRAPHY

Gelinin Çocukluk Evinde Güney Carolina Sahilinde Düğün

Eğer çocukluğunuzun geçtiği evden sahile ulaşabilecek kadar şanslıysanız, neden bunu nikahınız için mükemmel bir zemin olarak kullanmayasınız? Gelin Lauren Schaper yedi yaşından beri yapmak istediği şeyin bu olduğunu biliyordu ve eşiyle evlendiğinde bunu gerçekleştirdi. Sahilde bir tören ve bu aile evinin çimlerinde çadırlı bir resepsiyon ile bu Güney Carolina düğünü, muhteşem bir düğün için plaja kolay erişimden mükemmel bir şekilde yararlandı.

bride and groom exchanging vows seasidebride and groom exchanging vows seaside

Fotoğraf: Chris & Ruth Photography

Sahil Kenarında Bir Tulum Düğünü

Sahil mekanları da harika çünkü doğayı fon olarak kullanabiliyorsunuz, bu da düğün dekorunda size tonlarca para kazandırabilir. Gelin Meghan, Tulum sahilindeki kutlaması hakkında “Mekan boş bir tuval gibi” diyor. “Araştırma yaptıktan sonra orada gerçekleşen pek çok düğün gördük ve her birinin kendine has bir cazibesi vardı. İstediğiniz kadar az ya da çok dekora sahip olabiliyorsunuz ve mekân yine de harika görünüyor çünkü etraftaki manzara nefes kesici. Palmiye ağaçları, masmavi su – başka bir yerde evlenmeyi hayal bile edemezdik.”

Wedding Couple Eloping at a courthouseWedding Couple Eloping at a courthouse

Fotoğraf: Mo Davis Photography

6. Adliye Sarayları

Adliye binasında evlenmek bazen kötü bir şöhrete sahip olabilir, ancak dışarıda bazı çarpıcı mimari seçenekler var ve biz tamamen onlar için buradayız. Neredeyse hiçbir ücret ödemeden evlenin ve günün anısına adliyenin ön merdivenlerinde veya çimlerinde bir fotoğraf çekimi ayarlayın.

Exterior view of green lawn and trees outside Santa Barbara Courthouse.Exterior view of green lawn and trees outside Santa Barbara Courthouse.

Getty Images

Santa Barbara Adliyesi

Santa Barbara Adliye Sarayı bir düğüne ev sahipliği yapmak için çarpıcı, tarihi bir mekandır. 1929 yılında inşa edilen İspanyol-Mağribi mimarisi, güzel bakımlı çimenler ve bahçelerle çevrili nikahınız için mükemmel bir arka plan sağlar. Çiftler, maksimum 250 konuk kapasiteli Adliye Sarayı Bahçeleri alanını 200 $ ek rezervasyon ücreti ile 900 $ karşılığında rezerve edebilirler.

DeKalb County Courthouse in Decatur, GeorgiaDeKalb County Courthouse in Decatur, Georgia

Getty Images

Tarihi DeKalb Adliye Sarayı

Bu adliye binası artık bir hükümet merkezi olmasa da Atlanta’dan ayrılmak için muhteşem bir neden. Bu güzel mermer bina bir müze olarak faaliyet göstermekte ve hafta içi gündüzleri sadece 650 $ karşılığında birkaç çarpıcı alan kiralayabilmektedir.

Exterior view of Beverly Hills City HallExterior view of Beverly Hills City Hall

Beverly Hills Konferans ve Ziyaretçi Bürosu’nun izniyle

Beverly Hills Adliyesi

Beverly Hills Adliye Sarayı, şık ve hızlı bir kaçamak arayan çiftler için mükemmel bir seçenektir. Bu mekan, çarpıcı mimarisinin yanı sıra, özel gününüzün bir parçası olmak isteyen gönüllüleri planlayan gönüllü bir evlilik töreni programına sahiptir. Evlilik cüzdanı ücreti 91$, tören ücreti ise 35$ olup son derece uygun fiyatlı bir seçenektir. En iyi kısmı mı? Tören bittikten sonra fotoğrafçınızla buluşmak ve ön merdivenlerde çarpıcı fotoğraflar çekmek için dışarı çıkabilirsiniz.

dinner table setting inside of a librarydinner table setting inside of a library

Fotoğraf: Nikki Daskalakis

7. Kütüphaneler

Elbette kütüphaneler edebiyat seven çiftler için özel bir mekan seçeneğidir. Ancak, kütüphaneler herkese özel bir şeyler sunma potansiyeline sahiptir, çünkü bu tarihi seçeneklerden bazıları tarihi cazibe ve zarafetle ışıldamaktadır.

Long white reception tables with candles and flowers, string lights above at Peabody libraryLong white reception tables with candles and flowers, string lights above at Peabody library

Fotoğraf: Rachel May Photography

George Peabody Halk Kütüphanesi

Oturma düzenine bağlı olarak 170 ila 200 kişilik alanıyla Maryland’deki John Hopkins Üniversitesi’nde bulunan George Peabody Kütüphanesi kesinlikle rüya gibi. Bu masalsı ortamda, yığınların arasında düğününüze ev sahipliği yapın. Kiralama ücretleri Cumartesi günleri kesinlikle daha pahalıdır, ancak bir Cuma veya Pazar düğününe (hatta hafta içi bir güne) açıksanız, bu güzel alanı 5.000 $ ‘dan başlayan fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Daytime wedding in the lush courtyard at Boston Public Library in Boston.Daytime wedding in the lush courtyard at Boston Public Library in Boston.

Fotoğraf: EMILY WREN

Boston Halk Kütüphanesi

Boston Halk Kütüphanesi güzel bir düğün mekanı olarak dünyaca ünlü olduğundan, bu listedeki en ucuz seçenek değildir. Bununla birlikte, bu ortam bütçesi kısıtlı çiftler için uygun olabilecek birkaç alan sunmaktadır. Örneğin, avlu 6.500 $’dan başlayan fiyatlarla çarpıcı bir seçenek sunar veya Guastavino Odası 3.000 $’dan başlayan bir resepsiyon için muhteşem bir sütunlu alan sunar.

Couple kissing during evening in front of Providence Public Library in Rhode Island.Couple kissing during evening in front of Providence Public Library in Rhode Island.

Fotoğraf: JENNY FU

Providence Halk Kütüphanesi

Rhode Island’daki Providence Halk Kütüphanesi, nikahınıza ev sahipliği yapmak için 1900’lerin başlarından kalma en çarpıcı mimariyi sunuyor. Mermer döşemeleri ve el oyması detaylarıyla bu alan kesinlikle muhteşem. Ayrıca, 200 ila 300 konuk kapasitesiyle, konuk listenizden kimseyi çıkarmak zorunda kalmayacaksınız. Kiralama ücretleri, tarih ve saatinize bağlı olarak, birden fazla odaya erişimle birlikte 2.500 ila 6.000 $ arasında değişmektedir.

Bride and groom during a wedding ceremony at the Detroit Institute of the ArtsBride and groom during a wedding ceremony at the Detroit Institute of the Arts

FOTOĞRAF: K.R. MORENO

8. Müzeler

Mimari ve sanatsal cazibesiyle ışıldayan müzeler, düğün mekanları söz konusu olduğunda bir başka benzersiz seçenektir. Rezervasyon yaptırdığınız mekana bağlı olarak kendinizi başka bir dünyaya taşıyabilirsiniz: Bu seçeneklerde, uyulması gereken birkaç mekan kuralı olabileceğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Bride and her father walking down the aisle at the Cleveland art museum.Bride and her father walking down the aisle at the Cleveland art museum.

Fotoğraf: JENNY HAAS

Cleveland Sanat Müzesi

Cleveland Sanat Müzesi 1913 yılında kurulmuştur ve geniş bir sanat koleksiyonunu sergilemek için bir alan sunmaktadır. Ames Family Atrium da dahil olmak üzere bir tören için birden fazla alanın yanı sıra tesis bünyesinde bir restoran ve özel ziyafet salonu sunan müze, nikah töreninize ev sahipliği yapmak için de mükemmel bir yerdir. Bu sanatsal mücevher için kiralama ücretleri 3.500 dolardan başlamaktadır.

Exterior shot of the American Visionary Art Museum during the day.Exterior shot of the American Visionary Art Museum during the day.

Fotoğraf American Visionary Art Museum’un izniyle

Amerikan Vizyoner Sanatlar Müzesi

Amerikan Vizyoner Sanatlar Müzesi, güzel bir düğüne ev sahipliği yapmak için tesis genelinde birden fazla rüya gibi konum sunmaktadır. Sculpture Barn & Wildflower Garden, tören için açık bahçe alanı veya çarpıcı bir mermer spiral merdivenin fon olarak kullanılmasıyla birlikte 130 konuk için yer sağlar. Bunun yerine bir restoran ortamı mı umuyorsunuz? Tesis bünyesindeki restoran da törenler için bir açık hava terasına sahiptir. Her türlü konuk listesi ve bütçeye uyum sağlamak için 750 ila 9.000 $ arasında değişen çeşitli alan seçenekleri arasından seçim yapın.

Exterior view of guests waiting outside ivy-covered brick walls at Decordova sculpture museumExterior view of guests waiting outside ivy-covered brick walls at Decordova sculpture museum

Fotoğraf: CAMBRIA GRACE

deCordova Heykel Parkı ve Müzesi

Bir açık hava düğününe ev sahipliği yapmak için muhteşem bir heykel parkından daha iyi bir yer olabilir mi? Lincoln, Massachusetts’te bulunan deCordova Heykel Parkı ve Müzesi, sanatı ve açık havayı seven çiftler için mükemmel bir düğün mekânıdır. Düğün etkinlikleri Heykel Terası’nda, Rappaport Çatı Terası’nda veya Dewey Galerisi’nde düzenlenebilir ve fiyatlandırma tarihinize bağlı olarak 4.500 ila 7.000 $ arasında değişir.

Wedding reception with wooden tables and chairs, taper candles, and pink flower arrangements at Coohills restaurantWedding reception with wooden tables and chairs, taper candles, and pink flower arrangements at Coohills restaurant

Fotoğraf: Bokeh Company

9. Restoranlar

Restoranlar düğün mekanları olarak genellikle göz ardı edilir, ancak gerçekten özel bir şey sunabilirler. Birçok restoran, ister özel bir veranda, ister bir ziyafet salonu, isterse de tam kapsamlı bir satın alma sunsun, alanlarını büyük grupları ağırlayacak şekilde tasarlar. Nichols, “Restoranlar ve kır kulüpleri, lüks tatil köyleri veya özel mülklere kıyasla daha düşük yiyecek ve içecek minimumlarına sahip olma eğilimindedir” diye ekliyor.

Wedding ceremony under a tent with a flower-covered arch at City Winery.Wedding ceremony under a tent with a flower-covered arch at City Winery.

Fotoğraf: SARAH STREET PHOTOGRAPHY

Şehir Şaraphanesi

Büyük bir masraf yapmadan aynı şaraphane düğünü havasını mı istiyorsunuz? D.C.’deki City Winery tam aradığınız yer. Çıplak tuğlalar, fıçı parçalarından yapılmış muhteşem bir duvar ve yaşlanan meşe fıçılarının manzarasıyla burası 120 kişilik gruplar için muhteşem bir seçenek. Dahası, bu eşsiz mekan ayrı bir mekan ücreti gerektirmiyor ve konuk sayınıza uygun bir paket seçeneği sunuyor. Kişi başı 175 dolar karşılığında özel etkinlik alanına ve bir düğün süitine erişebilir, ayrıca ordövrler, oturmalı iki çeşit akşam yemeği, tatlı ikramları ve açık bara sahip olabilirsiniz. Ayrıca çarşaflar, masalar ve sandalyeler gibi pek çok eklentinin yanı sıra işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için özel bir etkinlik yöneticisi de bulunmaktadır.

Wedding reception tables set with taper candles and red roses at Bottino, a restaurant in New YorkWedding reception tables set with taper candles and red roses at Bottino, a restaurant in New York

Fotoğraf: Edward Winter / READYLUCK

Bottino

Bottino, Chelsea semtinde ustalıkla hazırlanmış İtalyan mutfağı sunarak yıllardır New York’un vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Ancak restoran sadece harika yemekler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda samimi düğünler için mükemmel olan çarpıcı bir bahçe verandasına da sahip. Kapalı Kuzey Bahçesi verandası, minimum 2.200 dolarlık yiyecek ve içecek ücretiyle 34 konuk için alan sunuyor. Çiftler ayrıca daha küçük bir alan olan ve minimum 1.200 $ yiyecek ve içecek ile maksimum 26 kişilik oturma alanı sunan Doğu Bahçesi’ni de tercih edebilirler.

Stable cafe wedding reception outside with small wooden tables set with floral arrangements and candles.Stable cafe wedding reception outside with small wooden tables set with floral arrangements and candles.

Fotoğraf: HANNAH COSTELLO

10. Kafeler

Düğününüzü bir kafede yapmak, samimi bir tören ve resepsiyon için mükemmel bir ortam sunabilir. Nasıl mı? Bu mekanlar genellikle canlı bir dekora sahiptir ve düğün temanız için bundan yararlanma şansı sunar. Ayrıca kafelerden bahçeli verandaları olan küçük bistrolara kadar çeşitlilik gösterebilirler ve benzersiz bir mekan için çok sayıda muhteşem seçenek sunarlar.

Soho South Cafe wedding reception set with colorful mismatched chairs and a black and white dance floor.Soho South Cafe wedding reception set with colorful mismatched chairs and a black and white dance floor.

Fotoğraf: Rach Loves Troy

Soho Güney Kafe

Savannah, Georgia’da bulunan Soho South Café, Pazar brunch’ı ve muhteşem, benzersiz etkinlik alanıyla tanınmaktadır. Bina 1945 yılında inşa edilmiştir ve bir resepsiyon yemeği veya dans pistinde parti için mükemmel bir zemin sağlar. Çiftler, mekanın tüm lezzetli yiyecek ve içeceklerine uygulanmak üzere minimum 3.500 $ yiyecek ve içecek ile 3.500 $ mekan kiralama ücreti için bütçe ayırmayı bekleyebilirler.

Coffee shopCoffee shop

Fotoğraf Anodyne Coffee’nin İzniyle

Anodyne Kahve

Anodyne Coffee, Milwaukee’de sahil kenarında düğün mekânı seçeneği sunan hoş bir kafe. Bir zamanlar depo olarak kullanılmış rustik bir binada yer alan mekân, çarpıcı ahşap kirişlere ve orijinal tuğlalara sahiptir. Mekânda bol miktarda sıcak ambiyans bulunurken, 150 kişilik bir kalabalığı da rahatlıkla ağırlayabiliyor. Ücretlere gelince, bir Cumartesi düğünü, masa ve sandalyeler, barmenler ve hatta bir gün koordinatörü de dahil olmak üzere yerinde tören ve resepsiyonu kapsayan yaklaşık 2.800 $ ‘a mal olacak.

Bride and groom kissing in front of a theater marquee at Clay Theater during a wedding ceremony.Bride and groom kissing in front of a theater marquee at Clay Theater during a wedding ceremony.

Fotoğraflar Southern Studios

11. Tiyatrolar

Evliliğinizi şık bir şekilde mi duyurmak istiyorsunuz? Bir tiyatroda evlenme fikri kesinlikle zamansızdır ve gençlik yıllarınızdaki unsurları bir araya getirir. Hepsinden iyisi mi? Tamamen uygun fiyatlı.

Bride and groom kissing under theater marquee sign that says "Emily & Cole" during a theater wedding.Bride and groom kissing under theater marquee sign that says "Emily & Cole" during a theater wedding.

Fotoğraf: Chelsea Reece

Büyük Kanada Tiyatrosu

Her zaman adınızın bir seçim çerçevesi üzerinde parladığını görmek istediyseniz, The Grand Canadian Theater kesinlikle sizin için uygun bir mekandır. Purcell, Oklahoma’daki bu eşsiz mücevher, 1930’ların Hollywood ihtişamını yansıtan muhteşem bir mimariye sahiptir. Tüm gün kiralama seçenekleri 4.400 $’dan başlıyor ve bu da size töreninizin yanı sıra bar ve salon alanları, masa ve sandalyeler, bol miktarda park yeri ve tabii ki büyük seçim çerçevesindeki yeni evli adınız için alan sağlıyor.

Wedding Guests in TheatersWedding Guests in Theaters

Fotoğraf: Amber Gress Photography

Stifel Tiyatrosu

Louis’de bulunan Stifel Tiyatrosu, sofistike bir düğün için zamansız ve çarpıcı bir seçenektir. 3.100 kişilik tiyatro 1934 yılında açılmış ve açılışından bu yana Frank Sinatra ve The Rolling Stones gibi sanatçılar sahneyi süslemiştir. Artık düğününüz için bu tarihi mücevheri kullanabilir, nikâhınızı ana tiyatroda kıyabilir ya da bunun yerine büyük lobi veya balo salonu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kiralama ücretleri, tarihinize ve seçtiğiniz alana bağlı olarak 800 ila 6.500 $ arasında değişmektedir, ancak fiyatlandırmanıza masa ve sandalyeler, sofra takımları ve büyük gününüze yardımcı olacak şirket içi bir etkinlik yöneticisi dahil olacaktır.

bride and groom kissing in front of a yellow taxibride and groom kissing in front of a yellow taxi

FOTOĞRAF: KATIE JEAN

12. Oteller

Oteller her zaman popüler düğün mekanı seçenekleri olmuştur, özellikle de tüm düğün etkinliklerinize tek bir yerde ev sahipliği yapabileceğiniz ve yakınlarda uyuyabileceğiniz için. Ancak paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için yapmanız gereken şey, düşük mekan kiralama fiyatlarına sahip bir butik otel bulmaktır.

Aerial shot of wedding ceremony set-up at Hotel Valencia with ocean views, palm trees, and pool.Aerial shot of wedding ceremony set-up at Hotel Valencia with ocean views, palm trees, and pool.

Fotoğraf: True Photography

La Valencia

La Valencia, La Jolla, Kaliforniya’da bulunan ve uçağa atlamak zorunda kalmadan en güzel Akdeniz tarzı dekoru sunan çarpıcı bir tesistir. Töreninizi muhteşem bir okyanus kenarı fonuna sahip El Jardin’de düzenleyin ve resepsiyonunuz için partiyi Patio Sol ve Solarium’a taşıyın. Mekan kiralama ücretleri 1.000 ila 2.500 $ arasında değişmekte olup, La Valencia’nın tesis bünyesindeki şefinden yiyecek ve içecek menüleri de dahil olmak üzere çeşitli eklenti seçenekleri mevcuttur.

A rustic wedding ceremony set up at Della Terra Mountain Chateau.A rustic wedding ceremony set up at Della Terra Mountain Chateau.

Fotoğraf Della Terra Dağ Şatosu’nun izniyle

Della Terra Dağ Şatosu

Eğer dağlara gitmek istiyorsanız, Della Terra Mountain Chateau mükemmel bir seçenektir. Rocky Mountain Ulusal Parkı’nın hemen yakınında bulunan bu gözlerden uzak Colorado mücevheri, kaçamak bir düğün için ideal bir mekandır. Düğün tarihinize bağlı olarak 4.000 ila 8.500 $ arasında değişen fiyatlara törenden önce hazırlanmak için alan da dahildir. Töreniniz ve fotoğraflarınız için birden fazla arka plan arasından seçim yapın ve hafta sonunu tamamlamak için dağ kulübesi kiralayın.

Wedding reception set up with white tablecloths, colorful floral centerpieces, and rattan chairs at Hotel FigueroaWedding reception set up with white tablecloths, colorful floral centerpieces, and rattan chairs at Hotel Figueroa

Fotoğraf: Mike Radford

Hotel Figueroa

Hotel Figueroa, Los Angeles şehir merkezindeki en eski otellerden biridir ve bununla birlikte muhteşem bir karaktere sahiptir. Bu mimari mücevher, Rick’s’te açık havada yemek yemek için özel açık alan seçeneği de dahil olmak üzere (benzersiz siyah beyaz karo zemini ve L.A. silüeti manzarasıyla) bir tören ve resepsiyon için birden fazla alan sunmaktadır. Fiyatlandırma kişi başı 149 dolardan başlıyor ve daha samimi bir düğüne ev sahipliği yapmayı planlıyorsanız size bütçe dostu bir seçenek sunuyor.

photo of the back of a bride walking through her wedding reception held in a greenhousephoto of the back of a bride walking through her wedding reception held in a greenhouse

FOTOĞRAF: HIPSTER WEDDING

13. Bahçeler ve Seralar

Göz alıcı çiçeklerden oluşan devasa bir dizi, büyük cam pencereler ve tuğla döşeli kaldırımlar mı? Evet, ikonik bir bahçe partisi düğününden bahsediyoruz. Çoğu şehir, romantik bir kutlama için mükemmel bir yer sunan bir tür topluluk bahçesi veya sera işletmektedir. Ancak bu mekanı düşünüyorsanız, kiralamanız sırasında arazinin halka açık olup olmadığını veya kapıları kapatıp kapatmadıklarını teyit ettiğinizden emin olun. Nichols, “Kamuya açık alanlar genellikle daha ucuz alan ücretlerine sahiptir” diyor. “Ancak alanların halka açık kalması gerekebilir; sandalyeleri yerleştirmek gibi şeyler için kısa veya sınırlı kurulum süreniz olabilir ve popüler alanlar çok önceden dolar.”

bride and groom standing inside a greenhouse holding handsbride and groom standing inside a greenhouse holding hands

Fotoğraf: Erika Mattingly Photography

Garfield Park Konservatuvarı

Chicago’da bulunan Garfield Park Konservatuarı, uçağa bile atlamadan tropik bir cennete kaçmak için mükemmel bir yoldur. Bu eşsiz mekan, hepsi yemyeşil ve çarpıcı, eşsiz çiçeklerle donatılmış çok sayıda sera odası sunmaktadır. Çiftler, konservatuarın belirli alanlarını kiralamayı tercih edebilir veya tüm ortak alanları 4.500 $ karşılığında kiralayabilirler.

bride and groom posing for a wedding photo in the Brooklyn Botanical Gardenbride and groom posing for a wedding photo in the Brooklyn Botanical Garden

FOTOĞRAF: BO SHIM

Brooklyn Botanik Bahçesi

Brooklyn Botanik Bahçesi’nde düzenlenen düğünler tek kelimeyle büyüleyici, ancak bir dezavantajı var: Düğününüz sabah 9 ile sabah 10 arasında yapılmak zorunda. Ancak bununla birlikte büyük bir maliyet tasarrufu da sağlanıyor. 50 kişiye kadar sadece 600 dolar olan mekan ücreti, 60 kişiye kadar kişi başı 18 dolar olarak uygulanıyor. Çiftler, tercih ettikleri arka plana bağlı olarak gül bahçesi, Japon Tepesi ve Gölet Bahçesi veya su bahçesi arasından seçim yapabilirler.

Bride and groom walking across a field on a farm during a rustic farm wedding.Bride and groom walking across a field on a farm during a rustic farm wedding.

Fotoğraf: Kate Headley

14. Çiftlikler

Rustik tarzda bir düğün için, parti için çarpıcı bir ahırla tamamlanmış gerçek bir çiftlik veya çiftlikten daha iyi bir mekan yoktur. Genellikle bu alanlar, muhteşem bir tören zemini için tesiste birden fazla seçeneğin yanı sıra, fotoğraflar için dolaşmak için bolca alan ve ister çimlerde akşam yemeği ister ahırda dans olsun, ardından bir resepsiyon için yer sunar.

Wedding reception set up at Allenbrooke Farms with white curtains, black tables and chairs, and fresh flowers.Wedding reception set up at Allenbrooke Farms with white curtains, black tables and chairs, and fresh flowers.

FOTOĞRAF: MOLLY PEACH

Allenbrooke Çiftlikleri

Çarpıcı bir ahır düğünü için Nashville’den daha iyi bir yer düşünemiyoruz ve Allenbrooke Farms muhteşem bir seçenek. İki lise aşığının sahibi olduğu mekan, ahırda veya çim alanda tören ve resepsiyon seçenekleri ve hazırlanmak için seçebileceğiniz birden fazla süit sunuyor. Muhteşem rustik dekorasyonlar, masa ve sandalyeler ve hatta çim oyunları dahil olmak üzere paket fiyatı 7.000 $’ın altındadır.

Reception tables set up on a farm for a farm wedding ceremony.Reception tables set up on a farm for a farm wedding ceremony.

Fotoğraf Jason & Daris Photocinema

Montesino Çiftliği

Austin, Teksas’ın bir saatten az dışında yer alan Montesino Ranch, 225 dönümlük çarpıcı ve geniş manzaralara sahiptir. Çiftler dağ manzaralı pavyonda bir tören seçebilir veya arazide benzersiz bir yer bulabilirler. Ahır, kapalı bir resepsiyon için muhteşem, rustik bir seçenek sunuyor, ancak dışarıda çimlerin üzerinde de aynı derecede güzel. Paket fiyatları 3.500 ila 6.000 $ arasında değişmekte olup, konaklama da dahil edilebilmektedir.

Bride and groom standing outside historic building during their wedding.Bride and groom standing outside historic building during their wedding.

Fotoğraf: Laura Memory Photography & Videography

15. Tarihi Mekanlar

Düğününüz boyunca eski dünyanın cazibesini yakalamayı umuyorsanız, tarihi bir mekan en iyi seçeneğiniz olacaktır. Sadece unutmayın: Asırlık mimariyi korumak için uyulması gereken birkaç kural olabilir.

Bride and groom holding hands at Rhodes Hall in Atlanta.Bride and groom holding hands at Rhodes Hall in Atlanta.

Fotoğraf: KRISTA TURNER PHOTOGRAPHY

Rhodes Salonu

Bir kalede evlenmek kulağa tamamen ulaşılmaz mı geliyor? Tekrar düşünün! Atlanta’daki Rhodes Hall, hem bütçenize uygun hem de çarpıcı bir peri masalı havasına sahip mükemmel bir seçenektir. 1904 yılında inşa edilen bu inanılmaz konak, Viktorya dönemi tasarımı eşliğinde tamamen granitten inşa edilmiştir. Tesisin kiralama ücretleri etkinliğin tarihine, büyüklüğüne ve uzunluğuna bağlı olarak 2.000 ila 4.000 $ arasında değişmektedir, ancak düğün ücretlerine düğün fotoğraflarınız için ücretsiz zaman ve prova süresi dahildir.

bride and groom sitting at their reception tablebride and groom sitting at their reception table

Fotoğraf: Paula Jackson Photography

Antik İspanyol Manastırı

Evet, kesinlikle antik bir manastırda evlenebilirsiniz ve en iyi yanı da bunu uygun bir bütçeyle kolayca yapabilmenizdir. Göz alıcı Antik İspanyol Manastırı Florida, North Beach’te yer alıyor, ancak binaların inşasında kullanılan malzemeler aslen MS 1141 yılında Kuzey İspanya’da inşa edilen bir manastırdan geliyor. Bir tören ve resepsiyon için düğün paketleri, arazide seçilen yere ve konuk sayısına bağlı olarak 6.000 ila 9.000 $ arasında değişmektedir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir