Ev İç Tasarım Trendleri 2023: Navi Mumbai’de Trend Ne Olacak?

Navi Mumbai için 2023’ün bu ev içi trendleri evinizi hayallerinizdeki cennete dönüştürecek!

Navi Mumbai çoğu Hintli için her zaman en çok arzu edilen şehirlerden biri olmuştur. Fırsatlarla ve lüks bir yaşam tarzıyla dolu bu şehir, ülkenin farklı yerlerinden pek çok insanı kendine çekerek farklı kültürlerin kaynaştığı bir pota haline geliyor. Bu durum Navi Mumbaikars’ın yaşam tarzına ve ev içlerine de yansıyor. Hızla artan emlak fiyatları sayesinde daireler nispeten kompakt olsa da, Navi Mumbai iç mekanları, köklerinden vazgeçmeden değişen trendleri kabul etme konusunda oldukça hevesli olduklarından, yerden tasarruf sağlayan modüler ev iç mekanlarında geleneksel nüansların güzel bir karışımını sergiliyor.

Bu nedenle, DesignCafe’deki stüdyo yöneticimiz ve uzman tasarımcımız Tasneem Arsiwala tarafından onaylanan Navi Mumbai’deki 2023 ev tasarım trendlerinin bir listesini sunuyoruz.

Vintage Görünümlü Modüler Mobilyalar

Modern ev sahipleri, evlerinin ferah ve dağınıklıktan uzak görünmesini sağlamak için yerden tasarruf sağlayan fonksiyonel mobilyalara yöneliyor. Bu trend, özellikle Navi Mumbai gibi metro şehirlerinde uzun süredir popüler. Ancak Tasneem’in tahminine göre bu yıl, vintage görünümlü modüler mobilyalar trend olacak. Vintage havayı duvar modülleri, duvardaki oymalar veya dekoratif duvar kağıtları, metal çerçeveli aynalar aracılığıyla getirebilir ya da poster yataklar, kanatlı sandalyeler veya vintage bir kanepe ünitesi gibi gösterişli mobilyaları tercih edebilirsiniz. Modern ve geleneksel ev iç mekanlarının mükemmel dengesi, her iki dünyanın da en iyisinin keyfini çıkarmanıza yardımcı olur ve bu nedenle önümüzdeki yıl özellikle Navi Mumbai ev iç mekanları için oldukça trend olacak.

Interior design trends with a vintage touch in Navi mumbai
Interior design trends of vintage furniture in Navi mumbai
Navi-Mumbai’de Vintage-İç Tasarım Trendleri
previous arrow
next arrow

İnce Bir Bölme Oluşturmak İçin Yarı Açık Düzen

Açık düzen tasarımı, özellikle kompakt dairelerde temiz ve ferah bir hava katsa da, bu yıl ince bölmelere sahip yarı açık düzenlerin popülerlik kazandığını göreceğiz. Evinize jali bölmeler, perdeler ve cam bölmeler ekleyerek bu görünümü yakalayabilirsiniz. Takip edebileceğiniz bir diğer popüler trend ise döner TV ünitesi ve çoklu raflara sahip ahşap bir bölme. Bu şekilde, TV programlarınızın keyfini evinizin birden fazla bölümünden çıkarabilir ve rafları kitapları, eserleri ve iç mekan bitkilerini sergilemek için kullanabilirsiniz. Bu modüler mobilya parçası sadece estetiğe katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin işlevselliğini de yükseltir. Navi Mumbai eviniz için modaya uygun bir makyaj yapmayı düşünüyorsanız, bunu evinizin iç mekanlarına eklediğinizden emin olun.

Interior design trends with Semi-Open layout in Navi Mumbai
Interior design trends of creating partition in Navi Mumbai
previous arrow
next arrow
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Evden Kolay ve Rahat Bir Çalışma Düzeni

Çoğumuz evden çalışmaktan hibrit bir çalışma moduna geçtik. Bu durum ev iç mekanlarında da bir değişim yarattı. Geçen yıl, ergonomik bir ev ofisine yönelik yüksek bir talep vardı, ancak bu yıl eğilim daha çok sağlıklı yaşam ve pozitif hislere önem veren kolay esintili bir ev ofisi kurulumuna doğru olacaktır. Balkonda (eğer sahip olacak kadar şanslıysanız) veya pencerenin yanında, iş görüşmelerinizi yaparken dış manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda bitkinin bulunduğu bir ev ofisi, 2023’ün Navi Mumbai ev iç mekanlarının en önemli trendlerinden biri olacak. Çalışma ve eğlence alanı gibi çok işlevli bir iş istasyonu veya çalışma çekmeceli bir gardırop, özellikle Navi Mumbai’nin küçük dairelerinde trend olmaya devam edecek.

Interior design trends of WFH setup in Navi Mumbai
Interior design trends of  easy breezy WFH setup in Navi Mumbai
Interior design trends of home office setup in Navi Mumbai
previous arrow
next arrow

Sürdürülebilir Mobilya İvme Kazanacak

Çevre dostu sürdürülebilir mobilyalar dünya çapında ivme kazanıyor ve Navi Mumbai de bir istisna değil. Parlak minder kaplamalı bir rattan koltuk takımı, yatıştırıcı notaları bir parlaklık patlamasıyla birleştirmenin mükemmel bir yoludur. Sürdürülebilir ev iç mekanlarınıza uyması için geri dönüştürülmüş ahşaptan yapılmış bir sehpa da ekleyebilirsiniz. Bazı DIY duvar askıları, rattan abajurlar ve jüt yer halıları topraksı bir hava getirebilir ve sürdürülebilir ev iç mekanlarınızın görünümünü tamamlayabilir. Plastikten yapılmış eserlerden kaçınmak ve bunları metal eserlerle değiştirmek ve yapay bitki ve çiçekleri doğal iç mekan bitkileriyle değiştirmek gibi küçük adımlar, gelecek nesil için bile sürdürülebilir yaşamı benimsemede uzun bir yol kat edebilir.

Interior design trends of sustainable furniture in Navi MumbaiInterior design trends of sustainable furniture in Navi Mumbai
Çevre dostu ev iç mekanları için sürdürülebilir mobilyalar

Parlak Tonlar ve Daha Cesur Renkler Yeni Trend Olacak

Viva Magenta’nın 2023’ün Pantone rengi olmasıyla birlikte, cesur ve parlak renklerin bu yıl trend olacağı oldukça açık. Bu yüzden bu sezon cesur renklerden çekinmeyin ve evinize ve hayatınıza hak ettiği canlılığı ve tazeliği verin. Sarı, yeşil ve mavi gibi parlak pastel tonlar 2023 için oldukça trend bir renk paleti olacak. Çok fazla koyu tonun evinizi dağınık göstereceğinden endişe ediyorsanız, bunu her zaman bol ışıkla telafi edebilir veya yastık kılıfları, perdeler, örtüler ve döşemeler aracılığıyla bir renk patlaması sunabilirsiniz.

Interior design trends of Bright tones in Navi Mumbai
Interior design trends of bolder colours in Navi Mumbai
previous arrow
next arrow
End-to-end home interior design solutions for a stunning home

Baskılı Döşemeler ve Dekoratif Vurgular Trend Olacak

Daha önce de belirtildiği gibi, canlı renkler bu yıl trend olacak. Tasneem’e göre, iç mekanlarınıza renk katmanın bir başka yenilikçi yolu da baskılı döşemelerdir. Bu, evinizin iç mekanlarını vurgular ve anında renkli bir hava katar. Biz burada geleneksel Hint temasını tercih ettik, ancak siz istediğiniz baskıyı ya da deseni seçebilirsiniz. Bu baskılı döşeme, seçtiğiniz herhangi bir iç mekanla eşleşir, ancak evinizin iç mekanlarına dekoratif bir hava katar.

Interior design trends of printed upholstery in Navi MumbaiInterior design trends of printed upholstery in Navi Mumbai
Baskılı döşeme evinize modaya uygun bir hava katar

Bunun size 2023 yılında Navi Mumbai için ev iç tasarım trendlerinde neler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir vereceğini umuyoruz. Bu yıl evinizi yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız, DesignCafe ile bir danışma randevusu almaktan çekinmeyin; Navi Mumbai’deki uzman tasarımcılarımız, bütçenize ve yaşam tarzınıza sorunsuz bir şekilde uyan kişiselleştirilmiş tasarımlarla size yardımcı olacaktır. Hayalinizdeki evi yakında tasarlamayı umuyoruz.

DesignCafe ekibi size başarılı bir Yeni Yıl diler! Bu yıl tüm hayallerinizi gerçekleştirsin ve evinizi neşe ve mutlulukla doldursun.

Ayrıca, Bütçe Dostu Ev İç Tasarımlarına göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir