Evde Deneyebileceğiniz 7 DIY Diya Dekor Fikri

2022’de eviniz için eğlenceli DIY Diwali dekor fikirleri mi arıyorsunuz? Bu 6 DIY Diya dekor fikri, tüm Hint evleri için mükemmel Diwali dekor ilaveleridir. Bir göz atın!

Şık Diwali dekorasyon fikirleri için pazarda mısınız? El yapımı dekorlarla tatmin etmek istediğiniz bir DIY kaşıntınız mı var? Belki de köklerinize dönmek istiyorsunuz ve toprak lambaların norm olduğu ve LED ışıkların uzak bir hayal olduğu eski güzel günlerin sadeliğine özlem duyuyorsunuz. Ya da çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek ve onların yardımıyla evinizi dekore etmek istiyor olabilirsiniz. İşte yaratıcılığınızı tetikleyecek ve hayal gücünüzü ateşleyecek birkaç Diwali aydınlatma fikri. Boyayı çıkarın, tutkal şişesinin kapağını açın, sanatçı şapkanızı takın ve evinizi şık bir şekilde aydınlatmaya hazır olun.

Eviniz İçin Renkli Cam DIY Diwali Dekoru

Renkli camın içinden parıldayan ışığın gerçekten de büyülü bir yanı var. Bunu basit ve güzel bir Diwali ışık dekorasyonu haline getirmek için ihtiyacınız olan tek şey birkaç cam bilezik, kart stoğu parçaları veya kullanılmış karton, biraz ağır hizmet tutkalı ve çay ışıkları. Bileziklerden birini kullanarak kart stoğunun üzerine dairesel bir taban çizin. Çay ışığınız için ışıltılı bir tutucu oluşturmak üzere bilezikleri kesip üst üste yapıştırın. Daha uzun bir silindir oluşturmak isterseniz altı ila yedi bilezik veya daha fazlasını kullanabilirsiniz. Işıltı katmak için boncuklar, yapay elmaslar ve payetlerle süsleyin ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Use glass bangles to decorate Diyas this Diwali, to know more check  Diwali Diya Decoration Ideas from Design Cafe.
Cam DIY diyalar eğlenceli bir Diwali dekoru yaratır
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Evdeki Çeşitli Eşyalarla DIY Diya Dekoru

İhmal edilmiş bir köşede değerli gayrimenkulleri kaplayan bir sürü CD’niz mi var? Onlara biraz canlılık katın ve hayatlarına yeni bir soluk getirin. Akrilik boyalar kullanarak CD üzerine desenler çizin ve boncuklar ve payetlerle süsleyin. Bu Diwali dekorasyonunun en basit versiyonu için CD’nin ortasına bir çay ışığı veya kil diya yerleştirin veya yapıştırın.

Daha ayrıntılı bir diya kurulumu için bir dizi süslenmiş CD yerleştirin veya bunları farklı yüksekliklere yerleştirin. Bu Diwali’de eviniz için harika bir aydınlatma tasarımı, değil mi?

Best handmade Diya decoration ideas are to use waste materials like CDs to decorate Diya in Diwali.Best handmade Diya decoration ideas are to use waste materials like CDs to decorate Diya in Diwali.
DIY Diwali dekorasyonu için evinizdeki eşyaları kullanın
[wpcc-iframe title=”Easy DIY Diwali Decoration Ideas 2021 | Budget Friendly Diwali Home Decoration Ideas | Design Cafe” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/vTvjNacEhNs?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=””]

Rangoli ve Diya Sanatı Eviniz İçin Mükemmel Diwali Dekor Fikirleridir

Rangolilerin iyi şans getirdiği bilinmektedir ve Diwali sırasında geleneksel favori ev dekorasyon fikridir. Diyaların akıllıca yerleştirilmesiyle en sade rangoliler bile harika sanat eserlerine dönüştürülebilir. Diyaları rangolinin dış kenarına yerleştirin veya merkezden yayılan çizgiler halinde yerleştirin. Çiçek desenleri veya çiçeklerden yapılmış rangoliler, yanan diyalarla zenginleştirildiğinde daha da muhteşem görünebilir. Etkilerini en üst düzeye çıkarmak için Rangoli’nin merkezine yerleştirerek birden fazla yüzü olan kil lambalarla denemeler yapın. Diwali aydınlatması için çarpıcı bir tasarım oluştururlar ve yanlış yapamazsınız!

A simple Diya decoration ideas is, place the diya next to rangoli and enhance the plainest of rangolis into wonderful artwork.A simple Diya decoration ideas is, place the diya next to rangoli and enhance the plainest of rangolis into wonderful artwork.
Rangoli tasarımları güzel diyalarla ışıldıyor

Denizin Sesini Getirin

Oldukça büyüleyici bir etki elde etmek için, sahil yürüyüşünüz sırasında topladığınız deniz kabukları yığınını kullanarak diya süslemeleri oluşturun. Deniz kabuklarını artık kullanılmayan diğer süslemelerden de kullanabilirsiniz. Düz tabanlı büyük bir deniz kabuğunuz varsa, biraz eritilmiş balmumu dökün ve hızlı ve sevimli bir mum için içine bir fitil yerleştirin. Böyle bir deniz kabuğuna bir tealight yerleştirmek de aynı etkiyi yaratacaktır. Lambayı oturma odanızdaki sehpanın ya da yan sehpaların üzerine, tercihen bir çiçek yatağının üzerine yerleştirerek şekillendirin. Alternatif olarak, eski bir shot bardağını ya da küçük bir kaseyi süslemek için daha küçük kabuklar kullanarak güzel adaklıklar elde edebilirsiniz. Atık malzemelerle bir diya işte böyle süslenir!

Beautifully decorate diyas at home using that stack of seashells you gathered during your beach walk.Beautifully decorate diyas at home using that stack of seashells you gathered during your beach walk.
Deniz kabuklarını ipe dizin ve balkonunuza ya da ana girişe asın

Diwali Dekoru İçin El Boyaması ve Rhinestones, Ayna ve İnciler Kullanın

Diya süslemelerinizi boyayarak Diwali’yi renklerin festivali haline getirin. Bu etkinlik için önceden hazırlanmış desenli ya da desensiz kil diyalara, akrilik renklere ve boya fırçalarına ihtiyacınız olacak. Kir kalıntılarından kurtulmak ve daha az yağ emmelerini sağlamak için diyaları birkaç saat suda bekletin. Nemden arındırmak için güneş ışığında veya doğal yollarla kurutun. Lambaları ters çevirin ve kalın bir fırça kullanarak tabanlarını ve dış yüzeylerini boyayın. İçlerini boyamak için ters çevirmeden önce boyanın kurumasını bekleyin. Mevcut herhangi bir tasarımı ortaya çıkarmak için kontrast bir renk veya altın tonları kullanın. Lambanın kenarına özellikle dikkat edin. Turuncu, kırmızı, sarı ve altın gibi şenlikli renkler kullandığınızdan emin olun, ne kadar parlak olursa o kadar iyidir. Boya kuruduktan sonra aynalar, inciler ya da yapay elmaslar yapıştırarak ya da parıltılı kalemler kullanarak daha fazla ihtişam katabilirsiniz. Bu güzel diya dekorasyonu kesinlikle arkadaşlarınızdan ve ailenizden övgüler almanızı sağlayacaktır

Paint your diyas with different patterns and colours for a colourful DIY look.Paint your diyas with different patterns and colours for a colourful DIY look.
Renkli bir DIY Diwali dekoru için diyalarınızı boyayın

DIY Diwali Dekoru Olarak Kağıt Fenerler ve Kağıt Diyas

Karmaşık quilling, taklit edilmesi zor bir şıklık katar ve bu el işi formunu diya süslemeleri için kullanabileceğiniz pek çok yol vardır. Muhteşem bir diya tutucu yapmak için sert kağıttan yapılmış bir taban üzerinde eşmerkezli daireler halinde quill yaprakları düzenleyin. Ayrıca benzer bir etki elde etmek için sıcak tutkal tabancası kullanarak tüy şekilleri doğrudan bir çay lambasına yapıştırabilirsiniz. Quilling şeritlerinizi seçerken bayram renklerini kullanın ve bir bakmışsınız ışık festivalini şık bir şekilde aydınlatmaya hazırsınız. Diya boyama tasarımları hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Quilling petals designs using paper crafts to decorate your Diyas.Quilling petals designs using paper crafts to decorate your Diyas.
Quilled yaprakları ilginç bir dekorasyon fikridir
End-to-end home interior design solutions for a stunning home
[wpcc-iframe title=”Easiest Diwali Home Decoration Ideas That Will Impress Everyone in 2022 | Eco-Friendly Diwali Decor” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/9LBIjxXgcII?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=””]

Bakır veya Pirinç Kase İçinde Yüzen Çay Lambaları ve Diyas

Büyük bir kaseyi suyla doldurun ve yüzeye biraz çiçek yaprağı yayın. Bir çay lambası alın ve parlak köpük kağıttan bir taban ölçün. Tabanın etrafına büyük bir çiçek gibi bir tasarım çizin ve köpüğü bu şekilde kesin. Işığı kağıda tutturun ve süsleme söz konusu olduğunda tekneyi dışarı itin. İşiniz bittiğinde, kağıdı yüzeyde yüzecek şekilde yavaşça suya indirin. Lambayı yakın ve sihrin ortaya çıktığını hissedin. Kendi DIY Diwali diya dekorunuz hazır!

Flower petals with floating diyas in a large bowl is a beautiful decoration you can place across the home.Flower petals with floating diyas in a large bowl is a beautiful decoration you can place across the home.
Yüzen tealight mumlar ve diyalar ile yapraklar

Ve böylece, güzel eviniz için Diwali dekorasyon fikirleri olarak DIY diya projeleri hakkındaki bu süper eğlenceli blogun sonuna geliyoruz. Bu festival sezonunda evinizin iç mekanlarına başlamak mı istiyorsunuz? DesignCafe’deki en iyi tasarımcılarımızdan bugün ücretsiz bir danışmanlık alın!

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • 25 En İyi Diwali Dekorasyon Fikri
  • Oturma Odası İçin Diwali Dekorasyon Fikirleri
  • Diwali Işık Dekorasyon Fikirleri
  • Kızlar İçin DIY Oda Dekoru Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir