Evde Yapabileceğiniz Festival Dekorasyon Fikirleri

Yolda olanlar için hazırlanmaya başlamak varken neden başka bir festivali bekleyesiniz ki? Festival dekoru ipuçları blogumuzu hızlıca okuyun ve önümüzdeki sezona hazırlanın. Festival sezonuher zaman eğlencelidir! Festival sezonu, çok sayıda lezzetli festival yemeği ve güzel festival dekoru anlamına gelir. Eğer Hindistan’da yaşıyorsanız, festivallerin ne kadar önemli olduğunu ve kutlandığını biliyorsunuz demektir. Evdeki festival dekorasyonu muazzam bir düşünce ve özveri ile gerçekleşir. Çeşitli yemekler yemenin ve lagori gibi eğlenceli oyunlar oynamanın keyfi, festival zamanının en sevilen anıları olacaktır. Festival sezonu geldiğinde birçoğumuz evlerimizi süslemek için çiçek sepetleri satın alır ve girişlerimizi güzel rangoli tasarımlarıyla renklendiririz – her iki unsur da Hindistan’daki festival dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturur. Hindistan’da festival sezonu yaklaşıyor, bu nedenle eviniz için festival dekorasyon fikirleri arıyorsanız, bu sezonu unutulmaz ve güzel kılmak için en son makalemizi hızlıca okuyun.

Festival Dekorasyonu Olarak Origami

Evde bir festival olduğunda kuzenlerin ve yakınların bir araya gelmesi eğlenceli değil mi? Kesinlikle öyle. Festival dekorasyonu için kullanılan tüm tatlılar ve taze çiçekler sizi kendinizden geçirecek. Ve bu yıl sokağa çıkma yasağı nedeniyle hepimiz evde olduğumuz için bu zamanı dekor fikirlerinizle yaratıcı olmak için kullanabilirsiniz. Festival dekoru söz konusu olduğunda ışıklar ve origami artık yeni ve havalı bir trend haline geliyor. Bu nedenle, arkadaşlarınızı ve ailenizi bir araya getirebilir ve evde bazı Origami seansları ile festival sezonuna hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Bu oturma odasını görüyor musunuz? Minyatür origami turnalar bir araya getirilerek duvara ve kemere çelenk yerine zarif bir şekilde asılmış. Maviler, sarılar ve pembelerden oluşan origamiler güzel bir topluluk oluşturuyor ve yemek masasında dekoratif öğeler olarak da kullanılmış.

Ganpati decoration at home with origami in blues, yellows, and pinks colours & lights in this white room look beautiful.
Origami kağıtlarından yapılmış minyatür

turnalarla süslenmiş bir

oturma odası

Festival Dekorasyonu Olarak Rengarenk Uçurtmalarla Çıldırın

Yılın ilk festivali, uçurtma festivali olarak da bilinen Sankranti ile başlıyor. Ve işte size harika bir dekor öğesi olan uçurtmalarla gerçekten harika festival dekorasyon fikirleri. Duvara ya da balkonunuza asacağınız farklı renklerdeki uçurtmaların evinize şenlikli bir görünüm kazandıracağından emin olabilirsiniz. Renkli uçurtmalar süper havalı göründükleri için evinizi başka herhangi bir festival için de dekore etmek için kullanılabilir. Evinize eğlenceli bir unsur kattıklarını söylemeye gerek yok.

Ugadi decoration ideas at home hang colourful kites & beads in the balcony to bring the festival vibe.Ugadi decoration ideas at home hang colourful kites & beads in the balcony to bring the festival vibe.
Renkli uçurtmalar ve boncuklarla süslenmiş

bir

balkon, mekanlara canlılık

katarSankranti Dekorasyon Fikirlerihakkında daha fazlasını

keşfedin

Lord Ganesha İçin Dekorasyon Fikri

Lord Ganesha, Ganesh Chathurthi festivali sırasında Hint evlerinde karşılanır ve Diwali sezonuna kadar devam eder. Dekorasyon ve kutlama söz konusu olduğunda Hintli ev sahipleri bunu büyük bir şevk ve heyecanla yaparlar. Bu bayram sezonunda evinizi harika çiçek dekorlarıyla süsleyin. Çiçekler evde Lord Ganesha için harika bir dekorasyon fikridir. Çiçekler sadece harika kokmakla kalmaz, aynı zamanda harika da görünürler. Çeşitli çiçekleri bir araya getirebilir ve yine de dekorasyon ve koku işini yapmak için muhteşem aromaya ve güzel yapraklara güvenebilirsiniz. Çiçek malaları veya sadece bir kaseye dizilmiş çiçek yaprakları kesinlikle çarpıcı görünür.

Decorate with flowers and add lights behind it looks stunning is decoration ideas for Ganpati at homeDecorate with flowers and add lights behind it looks stunning is decoration ideas for Ganpati at home
Çiçeklerden yapılmış malalarla süslenmiş Lord Ganesha idolünün bulunduğu

bir

pooja odası

Do you want a dream home with interiors that last a lifetime

Ayrıca, Ganesha Chaturthi Dekorasyon Fikirlerihakkında daha fazla bilgi edinin

Evde Pooja Odası Dekorasyonu Olarak Kil Kaplar ve Çiçekler

Janmashtami’den ilham alanbu dekorasyon fikrini daha önce hiç olmadığı kadar öne çıkarın. Handi’ler Hint geleneğinin önemli bir parçasıdır, öyleyse neden toprak kaplarımızdan bazılarını devreye sokup yaklaşan bayram sezonu için evinizi süslemeyesiniz? Handi’leri pooja odasının tavanına asabilir veya basitçe yere yerleştirebilirsiniz. Handilerin etrafını seçtiğiniz güzel çiçeklerle ve malalarla çevreleyerek daha da muhteşem görünmelerini sağlayabilirsiniz. Handiler daha da canlı görünmeleri için farklı renklere veya desenlere de boyanabilir.

Janmashtami decoration at home with handi pots decorated with white paint and flowers & lights looks fantastic.Janmashtami decoration at home with handi pots decorated with white paint and flowers & lights looks fantastic.
Beyaz boya ve çiçeklerle süslenmiş kil kaplar bu pooja odasının cazibe merkezidir

Renkli Bir Festival Dekorasyonu

Yıl boyunca ve ayrıca Lohri’de kullanabileceğiniz süper renkli festival dekorasyon fikirlerimiz var. Renkler eğlenceyi çağrıştırır. Eğer canlı ve hareketli bir festival sezonu istiyorsanız, balonları dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Evinizi aydınlatmak isterseniz renkli kağıtlardan yapılmış fenerler asabilirsiniz. Kendinize tavandan bir dekor parçası gibi sarkan büyük bir fener ve aynı zamanda bir avize yapın. Renkli flamalar da mekanları anında canlandırdığı için festival dekoru için mükemmel bir fikirdir.

Decorate the living room with colourful balloons, streamers and hand made lanterns are bright festival decoration ideas.Decorate the living room with colourful balloons, streamers and hand made lanterns are bright festival decoration ideas.
Renkli balonlar, flamalar ve el yapımı fenerlerle dekore edilmiş

bir

oturma odası, yaklaşan festivaller için bu mekanı aydınlatacaktır Ve

işte, busezonu neşeli ve bereketli kılacak bir avuç renkli festival dekorasyonu ipucu. Eviniz anıların oluştuğu yerdir, bu nedenle 2020’yi hatırlanacak güzel bir yıl haline getirin. Keşfedin, hakkında daha fazla bilgi

  • Lohri Dekorasyon Fikirleri
  • Diwali Dekorasyon Fikirleri
  • Ugadi Dekorasyon Fikirleri
  • Noel Dekorasyon Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir