Eviniz İçin 8 Benzersiz Dikdörtgen Yemek Masası Tasarımı

Yemek zamanlarınızı keyifli ve doyurucu hale getirmek için eviniz için akıllıca tasarlanmış dikdörtgen yemek masaları

Yemek odası çoğu Hint evinin ayrılmaz bir parçasıdır. Arkadaşlarımız ve ailemizle birlikte yemek yediğimiz alandır. Rahat bir yemek alanı bir evi sıcak ve davetkar hissettirir.

Ancak kentsel Hint evleri gittikçe küçülmeye başladı ve geniş bir yemek alanına sahip olmak zor olabiliyor.

Bununla birlikte, Design Cafe olarak, yerden tasarruf sağlayan ve işlevsel olan ancak tüm mekanın tasarım estetiğine ayak uyduran bazı harika dikdörtgen yemek masası fikirleri bulduk – zarif görünümlü dikdörtgen cam yemek masası, yerden tasarruf sağlayan katlanır dikdörtgen yemek masası veya benzersiz espresso dikdörtgen yemek masası. Bu liste sizi seçeneklerle şımartacak. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kompakt Bir Alan İçin Dikdörtgen Katlanır Yemek Masası

Yemek masasını seçerken, yemek alanınızın büyüklüğünü ve sıkışık hissetmeden ağırlamak istediğiniz yemek yiyenlerin sayısını göz önünde bulundurmalısınız. Yemek masası, yemek alanındaki en önemli mobilya parçalarından biridir, ancak hassas bir şekilde tasarlanmazsa, zemin alanınızın çoğunu kaplayarak mekanın sıkışık ve dağınık görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, kompakt bir dairede yaşıyorsanız, gizli depolama alanına sahip bu dikdörtgen katlanabilir yemek masası sizin için mükemmeldir. Bu masa, yemekten sonra katlanabildiği için fazladan yer kaplamaz – akıllı bir ev için yerden tasarruf sağlayan akıllı bir tasarım. Şarap şişelerinizi ve pahalı tabak çanağınızı dağınıklıktan uzak bir şekilde saklamak için saklama alanından yararlanabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle yemeklerin tadını çıkarmak için her iki tarafa birkaç sandalye ekleyin.

Wall-mounted rectangular folding dining table with hidden storage for compact space
Duvara monte gizli saklama alanına sahip yenilikçi katlanabilir dikdörtgen yemek masası

Yayvan Ayaklı Espresso Dikdörtgen Yemek Masası

Espresso kaplama, bir yemek alanına çok fazla sıcaklık katar. Dikdörtgen yemek masasına uygun espresso sandalyeler tercih edebilir ya da espresso dikdörtgen yemek masanızı resimde gösterildiği gibi canlı sandalyelere sahip bazı kova sandalyelerle eşleştirebilirsiniz. Yayvan ayaklı yemek masası, iç mekanlara bir kenar katarak cesur bir ifade yaratıyor. Yeşil minderli kova sandalyeler rahattır ve aynı zamanda inanılmaz derecede şık görünür. Daha fazla depolama için yemek odanıza bir yan dolap ekleyebilirsiniz. Alanı aydınlatmak ve iç mekanlara şık bir dokunuş katmak için sputnik bir ışık kullanılmıştır.

Espresso rectangular dining table with green cushioned bucket chairs
Espresso dikdörtgen yemek masası ile yemek alanınıza sıcak bir dokunuş katın

Bilardo Masası Olarak İki Katına Çıkabilen Dikdörtgen Yemek Masası

Artık yemek odanızı kısa sürede bir oyun odasına dönüştürebilirsiniz. Bu dikdörtgen yemek masasını ailenizle yemeklerin tadını çıkarmak için kullanın ve arkadaşlarınızla bilardo oynama havasına girdiğinizde bir bilardo masasına dönüştürün. Her zaman evinizde bir bilardo masası olmasını hayal ettiyseniz ancak alan kısıtlaması nedeniyle kendinizi durdurduysanız, bu dikdörtgen yemek masası sorununuzu çözecektir. Sonuçta, pandemi sırasında bir oyun ünitesine sahip olmak, evinizden dışarı adım atmadan rahatlamanıza ve eğlenmenize yardımcı olabilir. Bir şarap mahzeni ve birkaç sarkıt lamba eklediğinizde, arkadaşlarınız ve aileniz için bir ev partisi düzenlemeye hazırsınız demektir.

Rectangular dining table with a hidden pool table
Gizli bilardo masası olan dikdörtgen bir yemek masası

Yemek Alanınıza Biraz Stil Katmak İçin Dikdörtgen Cam Tablalı Yemek Masası

Cam üstlü bir yemek masası göze daha hafif gelir ve iç mekanlarınıza temiz bir görünüm katar. Şık ve zarif görünür. Bu nedenle, evinizin iç mekanlarına sofistike bir görünüm kazandırmak istiyorsanız dikdörtgen cam tablalı bir yemek masası tercih edin. Dökülmeler, lekeler veya çizikler konusunda endişeleriniz varsa, bardak altlığı ve masa paspası kullanmanızı öneririz. Bunlar cam tablanızı istenmeyen hasarlardan korumanıza yardımcı olacaktır. Özel etkinlikler sırasında bazı masa örtüleri de kullanabilirsiniz. Bu, dikdörtgen cam yemek masanızı korurken yemek alanınıza şenlikli bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Rectangular glass dining table for 8 with cushioned chairs
Cam tablalı şık bir dikdörtgen yemek masası

Yuvarlak Köşeli Dikdörtgen Yemek Masası Güvenli ve Şık

Çocuk dostu yemek masası seçenekleri mi arıyorsunuz? Köşeleri yuvarlatılmış bu dikdörtgen yemek masası tam size göre. Evde çocuklarınız, yaşlı ebeveynleriniz veya evcil hayvanlarınız varsa, keskin kenarlı mobilyalara kesinlikle hayır demelisiniz. Yuvarlatılmış köşeler güvenlidir ve her türlü iç tasarım stiliyle iyi uyum sağlar. Rahatlatıcı bir hava katmak için minderli sandalyeler ve bir yer halısı ekleyin. Yemek odası dekorunuza biraz tazelik katmak için küçük saksı iç mekan bitkileri de koyabilirsiniz.

Kid-friendly rectangular dining table with rounded corners for 6
Köşeleri yuvarlatılmış altı kişilik dikdörtgen yemek masası

Zarif Mermer Tabanlı Dikdörtgen Yemek Masası

Mermer, mekana zarif bir görünüm kazandırır ve vintage bir havaya sahiptir. Mermer tablalı bu dört kişilik dikdörtgen yemek masası kompakttır ve küçük aileler için mükemmeldir. Kitaplık ve bar ünitesi geniş depolama ve sergileme alanı sağlar. Balkona açılan sürgülü cam kapı, yemek odanıza bol miktarda doğal ışık getiriyor. Yemek alanınıza dünyevi bir görünüm kazandırmak için taş kaplama bir vurgu duvarı ve ahşap balıksırtı döşeme tercih edebilirsiniz. Mermer üst tabla biraz pahalı ve bakımı zor görünüyorsa, kuvars veya granit üst tablalı bir yemek masası da tercih edebilirsiniz.

Rectangular marble dining table for 4 is perfect for small families
Yemek alanınıza vintage bir görünüm kazandırmak için beyaz mermer dikdörtgen bir yemek masası seçin

Kolay Katlanabilen Ahşap Tablalı Dikdörtgen Yemek Masası

Bu alışılmadık dikdörtgen yemek masası, kolay katlanabilir ayaklara sahiptir ve evinizin herhangi bir yerine sorunsuz bir şekilde takılabilir. Mutfağınıza, yemek alanınıza ve hatta açık havada yemek deneyimi istiyorsanız balkonunuza yerleştirebilirsiniz. Hafif ve şık olması onu gençler arasında popüler bir seçim haline getiriyor. Eşinizle yemeğin tadını çıkarmak veya yemek hazırlarken çocuklarınıza ev ödevlerinde yardımcı olmak için mükemmel bir kurulum oluşturmak için birkaç rahat kova sandalye ekleyebilirsiniz. Bu çok işlevli ve ergonomik mobilya parçası, yemek deneyiminizi kesinlikle yükseltecektir.

Teak rectangular dining table with easy-to-fold legs for 2
Yerden tasarruf sağlayan ve çok işlevli ahşap tablalı dikdörtgen yemek masası

Çoklu Oturma Seçeneklerine Sahip Dar Dikdörtgen Yemek Masası

Ahşap kaplamalı bu dar dikdörtgen yemek masası iki farklı oturma seçeneğiyle birlikte geliyor. Bir tarafa üç sandalye, diğer tarafa ise minderli bir bank ekledik. Bu sayede yerden tasarruf edebilir ve yemek alanınıza kompakt bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamadan daha fazla oturma alanı sağlamak istiyorsanız bu kurulum mükemmeldir. Ahşap döşeme ve vurgulu duvar tüm odaya çarpıcı bir görünüm katar. Bu yemek düzeni, tasarımlarla denemeler yapmayı seven çağdaş tasarım temaları arayanlar için mükemmeldir.

Narrow rectangular dining table with three chairs and cushioned bench
Birden fazla oturma seçeneğine sahip hafif ahşap dar yemek masası

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir