Eviniz İçin 8 Mükemmel Vitrifiye Karo Tasarım Fikri

Seramik karoların biraz daha pahalı bir alternatifi olan vitrifiye karolarınev iç mekanlarıiçin harika bir yatırım olduğu kanıtlanmıştır . Eviniz için bu sekiz mükemmel vitrifiye karo tasarım fikriyle seçeneklerinizi keşfedin.

Yeni eviniz tasarlanmaya hazırsa ya da eski evinizin iyi bir çeki düzene ihtiyacı varsa, yeni görünüm için vitrifiye karoları düşünebilirsiniz. Vitrifiye karolar, karışıma silika eklenmesiyle geleneksel seramik karolardan çok farklı değildir. Vitrifiye işlemi sırasında karolar, birkaç yıl kullanımdan sonra bile kendini koruyan cam benzeri güzel bir parlaklık kazanır.

Seramik ve Vitrifiye Karolar Arasındaki Fark Nedir?

SERAMİK

  • Seramik karolar kil ve su içerir. Karışım bir fırında yüksek sıcaklıkta pişirilir
  • Belli bir parlaklıkları var ama çoğunlukla topraksı bir görünümleri var
  • Seramik karolar, güzel tasarımlarının estetik çekiciliği nedeniyle backsplash ve tezgahlar için popüler olarak tercih edilmektedir

VITRIFIED

  • Vitrifiye karolarda kilin yanı sıra silika ve bazı mineraller ve çözücüler de bulunur
  • Vitrifikasyon, fayanslara sadece dayanıklı olmakla kalmayıp aynı zamanda bu fayansları mermer veya granite göre çok daha ucuz bir alternatif haline getiren cam benzeri bir parlaklık veren bir işlemdir
  • Bu karolar popüler olarak yer döşemesinde tercih edilir

Vitrifiye karoların montajı hızlıdır. Serttirler ve bu nedenle nemli havalar ve nemli yerler için mükemmeldirler. Bu karo türü, temizlenmesi ve bakımı kolay olduğu için backsplash veya döşeme olarak harika çalışır. Vitrifiye karoların kaymaz çeşitleri de mevcuttur, bu da onu çocuklu evler için mükemmel bir seçim haline getirir. Vitrifiye karoları evlerinizde kullanmanın bu sekiz yoluna bir göz atın.

Şık Zeminler İçin Vitrifiye Karolar

Vitrifiye karolar çeşitli stillerde gelir ve döşeme için en iyi sonucu verir. Bu oturma odası için kullanılan karolar bu alana eşsiz bir sofistike hava katıyor. Döşemenin bakımı son derece kolaydır ve her yaş grubundan insanın günlük olarak üzerinde rahatça yürüyebileceği rahatlıktadır.

Modern living room with vitrified tiles flooring is effortless to maintain and is comfortable for people.Modern living room with vitrified tiles flooring is effortless to maintain and is comfortable for people.
Get a free design consultation from design cafe

Mutfak Backsplash Olarak Vitrifiye Fayans

Güzel vitrifiye karolar harika bir backsplash seçeneği oluşturur. Bu Fas tarzı, zarif görünümlü vitrifiye karolar, bir mutfağı parlak ve neşeli göstermenin mükemmel bir yoludur. Kolay temizlenebilme özellikleri, mutfak gibi düzenli olarak leke tutmaya eğilimli bir yerde bu karoların bakımını zahmetsiz hale getirir.

Vitrified tiles used in this kitchen backsplash in Moroccan-styled are the perfect way to the bright and cheerful kitchen.Vitrified tiles used in this kitchen backsplash in Moroccan-styled are the perfect way to the bright and cheerful kitchen.

Mutfak Döşemeleri İçin Vitrifiye Karolar

Bu mutfağın klasik çekiciliği, doğru türde bir zemin kaplaması gerektiriyor. Mutfaktaki vitrifiye karolar, sofistike bir hava katarken bu alanda gezinmenin kolay olmasını sağlar. Mutfaklar, çok fazla trafiğin olduğu ve maksimum aktivitenin gerçekleştiği alanlardır. Bu nedenle zemin kaplaması tüm aile üyelerinin güvenliğini sağlamak için önemlidir.

Traditional kitchen with types of vitrified tiles flooring used that brings classic appeal to the area.Traditional kitchen with types of vitrified tiles flooring used that brings classic appeal to the area.

Yatak Odası İçin Vitrifiye Karolar

Klasik temalı bir yatak odası mı istiyorsunuz? Mermer kesinlikle harika bir seçenek olsa da, zarafet sunan ve cebe daha hafif gelen benzer vitrifiye karoları tercih edebilirsiniz.

White vitrified tiles in classic-themed bedroom deliver on the elegance and are lighter on the pocket.White vitrified tiles in classic-themed bedroom deliver on the elegance and are lighter on the pocket.

Zarif Bir Zemin Tasarımı Tercih Edin

Vitrifiye karolar stil ve desen açısından harika seçenekler sunar. Bunun gibi zarif tasarımlı bir oturma odası için bu desenli vitrifiye karo çeşitleri doğru kutucukları işaretler. Bu tasarım odanın estetik görünümünü de koruyor.

Elegantly designed living room with vitrified tiles offers excellent options in terms of style and patterns.Elegantly designed living room with vitrified tiles offers excellent options in terms of style and patterns.

Zemin Tasarımları Oyunu

Ev iç mekanları için oldukça benzersiz bir karo seçimi olan bu vitrifiye karo türü, yatak odasına farklı bir çekicilik katıyor. İlk bakışta, karoların oluşturduğu desen bize bir karambol tahtasını hatırlattı! Bu gibi ilginç tasarımlar, birbirine yakın bir şekilde kolaylıkla döşenebildikleri için vitrifiye karolarla elde edilebilir.

Quirky designs vitrified tiles sizes in hexagon add a different charm to the classic bedroom.Quirky designs vitrified tiles sizes in hexagon add a different charm to the classic bedroom.
Get a virtual tour of our designs

Balkon İçin Sade Bir Sofistike Tasarım

Balkonlarınız ve teraslarınız değişken hava koşullarına maruz kalır. Döşemenin dayanıklı olması gerekir. Vitrifiye karolar bu tür alanlar için harika ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Balkonlarınızı çok sayıda saksı bitkisi ile doldurmayı planlıyorsanız, temizlenmesi ve bakımı çok kolay olduğu için vitrifiye karolar tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Simple vitrified tiles texture in the balcony are super easy to clean and maintain.Simple vitrified tiles texture in the balcony are super easy to clean and maintain.

Banyo İçin Kaymaz Vitrifiye Karolar

Banyo karoları, düzenli temizliğe ve suya karşı dayanıklılığa en çok ihtiyaç duyan alanlar olduğundan bilinçli bir şekilde düşünülmelidir. Kaymayı önleyen çeşitlerdeki vitrifiye karolar, su birikmesi sorunu yaratmadıkları için banyolar için harikadır. Bu tür, çok fazla kullanıma dayanıklıdır ve kazaları önler.

Anti-skid vitrified tiles for the bathroom are great as they don't create water logging issues.Anti-skid vitrified tiles for the bathroom are great as they don't create water logging issues.

Vitrifiye karoların montajı iyi bir teknik gerektirdiğinden, montaj sırasında uzman gözetimi gerekir. Her türlü bütçeye uygun geniş bir fiyat aralığına sahiptirler, hatta sürekli güncellenen daha fazla çeşitleri vardır. Eviniz için vitrifiye döşeme seçeneklerini görüşmek üzere bizimle iletişime geçin.

Ayrıca Okuyun:

  • Oturma Odası İçin Fayans Tasarımı
  • Banyo Yer Karosu Tasarım Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir