Eviniz İçin Bu Rustik Boya Renk Fikirleri ile Duvarlarınızı Yeniden Tanımlayın

Bu rustik boya rengi fikirleriyle modern evinize toprak sıcaklığını hediye edin!

Büyükanne ve büyükbabanızın evinin sıcaklığını hatırlıyor musunuz? Tatillerinizi veya hafta sonlarınızı büyükanne ve büyükbabanızla geçirdiğiniz her seferinde içinizde bir burukluk hissetmiyor musunuz? Bu, her zaman özlediğimiz ve arzuladığımız bir şeydir.

Dolayısıyla, çocukluğunuzda yaşadığınız sonsuz eğlencenin anılarını geri getirmek isteyen biriyseniz, evinizin iç mekanları için rustik bir renk paleti tam size göre.

Rustik renkler ve dekor, zamansız çekiciliğiyle zariftir. Sıcak ve davetkârdırlar ve her yeri rahat bir cennete dönüştürebilirler. Rustik mobilyalar genellikle doğal ahşap, dökme demir, bronz ve benzerlerinden yapılır. Ancak, modüler mobilyalara sahip modern evlerde bu her zaman mümkün olmayabilir, ancak rustik boya renkleri doğru yapıldığında mekanınıza aynı topraksı havayı getirebilir.

İşte rustik cazibeye sahip modern bir ev tasarlamanıza yardımcı olacak, eviniz için popüler rustik boya rengi fikirleri listemiz.

Demir Oksit Kırmızıları

Bir zamanlar demir oksitten yapılmış zeminleri pek çoğumuz hatırlamıyoruz. Hatırlayanlar ise demir oksidin koyu kırmızı renginin kullanıldığı her alana eski dünya ve rustik bir cazibe kattığını bilirler. Rustik iç mekan tasarımınız için biraz pop seviyorsanız, parlak bir renktir. Bu boya rengini oturma odası duvarlarınız için kullanabilirsiniz. Yüzyıl ortası bir hava için koyu ahşap mobilyalar ve bronz dekor unsurları ile tamamlayın. Bu duvar, vintage çerçeveler ve duvar sanat eserleriyle süslendiğinde bir ifade duvarı olarak da işlev görebilir.

Iron oxide beds with rustic paint with old-world and rustic charm
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Tonlanmış Bir Kahverengi

Kahverengi genellikle toprak ana ile ilişkilendirilen bir renktir. Bu renk tonu doğa ile birlik duygusunu çağrıştırır. Kahverengiler, üretimi kolay ve bakımı az olduğu için geçmiş yıllarda yaygın olarak kullanılmıştır. Bunu mutfağınızdaki veya oturma odanızdaki boş bir duvara uygulamak iç tasarımınıza zenginlik katacaktır. Kornişler, alçı pervazlar ve zengin koyu ahşap mobilyalarla kahverengi duvarlar, klasik bir İngiliz yazlık evinden ilham alan bir alan yaratabilir.

Rustic paint colours woth plaster mouldings and rich dark wood furnitureRustic paint colours woth plaster mouldings and rich dark wood furniture

Ayrıca, Kahverengi Duvar Boyası Renklerine göz atın

Sessiz Turuncu

Sessiz turuncu, Hint tarzı iç tasarım için popüler bir seçimdir. Enerji yayan parlak ve güzel bir renktir ve Hint kültüründe güneşi veya ateşi sembolize eder. Bu renk tonu, renk çarkındaki diğer varyantları kadar parlak değildir. Bu, aşırı güçlü olmadığı, ancak herhangi bir alana mutlu ve canlı bir hava getirecek kadar parlak olduğu anlamına gelir. Duvarlarda iyi sonuç verir. Oturma odanızda veya yatak odanızda vurgulu bir duvar istiyorsanız turuncunun bu tonunu deneyin ve güzel bir dekorla süsleyin.

Rustic wall paint colours with muted orange for indian style of interior designRustic wall paint colours with muted orange for indian style of interior design

Ayrıca, Yatak Odası Boya Renklerine göz atın

Mavi ve Grinin Melankolisi

Griler ve koyu maviler iç mekanlarınıza rustik bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. İhtiyaç duyulan kontrastla tasarımı destekledikleri için bol miktarda beyaz veya gri içeren parlak renkli iç mekanlarla iyi uyum sağlarlar. Bu renklerin kasvetli doğasını dengelemek için, iç tasarımınızda koyu veya açık renkli ahşap mobilyalar ve dokularla birlikte bol miktarda beyazla eşleştirin.

Rustic paint colors with melancholy of blue and grey to add a rustic touch to your interiorsRustic paint colors with melancholy of blue and grey to add a rustic touch to your interiors

Ayrıca, Gri Duvar Boyası Renklerine göz atın

Yatıştırıcı Zeytin Yeşili

Yeşil renk genellikle çok parlak veya çok soluksa donuk olabilir. Zeytin yeşili ve benzeri tonlar, görsel olarak hoş görünmeye devam ederken doğru pop dengesine sahiptir. Zeytin yeşili doğal ve topraksı bir his verir ve bu nedenle eviniz için rustik bir tarz yaratmak istiyorsanız iyi çalışır. Ceviz, venge, abanoz ve diğerleri gibi koyu renkli ahşaplarla iyi bir kontrast oluştururlar. Zaten çok sayıda masif ahşap mobilya parçasına sahipseniz veya antika koleksiyonu yapmayı seviyorsanız, bu renk tam size göre.

Brown rustic paint colour for wall with soothing olive green and right balance of popBrown rustic paint colour for wall with soothing olive green and right balance of pop

Ayrıca, Yeşil Oda Boya Fikirlerine göz atın

Multifunctional home interiors with eye catching aesthetics!

Sıcak Bej, Parıldamayan Altın

Bej, birçok evde varsayılan duvar rengi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. İncedir ancak kullanıldığı mekanlarda sıcaklık ve zenginliği ortaya çıkarır. Belirgin toprak rengiyle rustik bir görünüm için mükemmel bir seçimdir. Rustik iç tasarımın karamsar havasını dengelemek isteyenler için ideal olan nispeten parlak bir renktir. Tıpkı bir geline ihtişam katan altın gibi, bu renk de koyu renkli ahşap mobilya ve dekor parçalarını aydınlatır.

Rustic colour palette with warr beige with moody vibes of rustic interior designRustic colour palette with warr beige with moody vibes of rustic interior design

Bunlar, evinize dahil edebileceğiniz renk çemberindeki en popüler rustik boya renklerinden bazılarıdır. Ancak, burada listelenen renklerin çeşitli tonlarını her zaman keşfedebilirsiniz.

Rustik tarzın hayranıysanız, uyumlu bir görünüm oluşturmak için rustik boya rengiyle birlikte panelli ahşap duvar, ahşap kirişli tavan, yan sehpa veya sehpa olarak boyanmamış ahşap kütükler veya antika ışıklar, dokuma sepetler ve benzeri nesneler gibi dekor parçaları gibi rustik vurgular eklemenizi öneririz.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Mor Duvar Boyası Renkleri
  • Duvar Boyama Teknikleri
  • 8 Mutfak Duvar Boyası Rengi

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir