Eviniz İçin En İyi Yemek Odası Boya Renkleri İle Şık Bir Ziyafet Çekin!

Ziyafet çekmek ve şık bir şekilde ev sahipliği yapmak için davetkar bir alan yaratın! Eviniz için bu en iyi altı yemek odası boya rengi, içinizdeki mükemmel ev sahibini memnun edecek.

Yemek odası, arkadaşların ve ailenin yemek için bir araya geldiği bir yerdir. Hiçbir şey sevdiğimiz insanları onlarla bir yemeği paylaşmaktan daha fazla yakınlaştıramaz. Hafıza şeridinde bir gezintiye çıkın ve en güzel anılarınızdan bazılarının ailenizin büyükannenizin ve büyükbabanızın evinde yemek masasının etrafında bir araya gelmesi olduğunu göreceksiniz. Burası sadece misafir ağırladığınızda değil, ailenizle her yemeğe oturduğunuzda da bir sıcaklık ve kutlama yeridir.

Ve doğru atmosfer önemlidir. Bu da, renkler ruh halimizi ve duygularımızı etkilediğinden, yemek odanız için doğru boya rengini seçmenin çok önemli olduğu anlamına gelir. İşte bu anıları ve deneyimi tüm yıl boyunca keyifli kılmak için seçebileceğiniz renkler.

Sıcak Renklerle Biraz Dram İçin Sahneyi Hazırlayalım

Bir yemek odası iyi aydınlatıldığında ve sıcak renk tonlarıyla tasarlandığında rahatlatıcı ve davetkar olabilir. Burası uzun süre vakit geçirdiğimiz bir yer değildir ve bu nedenle zengin, cesur renklerle denemeler yapma seçeneğiniz vardır. Biraz gösteriş için bu dekora altın ve gümüş içeren parçalar ekleyin. Koyu kırmızılar, topraksı kahverengiler, yanık turuncular bu görünümü ortaya çıkarmak için mükemmel renklerdir. En popüler renklerden biri, sıcaklık katmak için bir miktar kırmızı ile kahverenginin farklı tonlarıdır. Kahverengiler koyu kırmızılar kadar çarpıcı olmasa da, zenginlikleriyle bir sınıf unsuru getirirler. Denenebilecek tonlar arasında çikolata, kahve, trüf, bej ve diğerleri yer alıyor.

Turuncu Bir Patlama ile İşleri Renklendirin

Eğer geleneksellik içeren cesur renklerden hoşlanan biriyseniz, yemek odanızda turuncuya bayılacaksınız. Yanık veya baharatlı turuncu, seçenekler sonsuzdur. Bu renk tonu, 21. yüzyıl yemek deneyiminize bir gelenek duygusu getirecektir. Kırmızılar kadar güçlü olmayan, ancak yine de bir alanı ısıtacak kadar canlı olan turuncu, konuklarınızın yemek boyunca yemek masasında gülümsemesini sağlayacaktır.

Dining room wall painting with a pop of orange
Modern dining room interiors for fun meal time with family

Şehri Kırmızıya Boyayalım!

Sıcak tonların en parlağı olan kırmızının derin tonları, misafirleriniz için abartılı bir yemek deneyimi yaratmak istiyorsanız ideal bir renktir. Koyu kırmızılar altın ve bakır vurguları iyi tamamlar. Dekorunuzda, aydınlatma armatürlerinde, modüler mobilyalarda ve hatta sofra takımlarınızda altın veya bakır kullanmak yemek odanızın ambiyansını değiştirebilir ve misafirleriniz için unutulmaz bir deneyim yaratabilir. Kırmızının parlak bir tonuyla aşırıya kaçmamayı ve derin, zengin ve zarif olan daha topraklanmış bir tonla şıklığı korumayı unutmamak önemlidir. Koyu ahşap damarlı mobilyalar bu rengi iyi bir şekilde tamamlayacaktır.

Dining room paint colors in warm tones, deep shades of red

Yemek OdasıİçinMoody Morlar

Sıcak renkler her mekana neşe katar ancak bu soğuk renk paletlerinin hüzünlü veya donuk olduğu anlamına gelmez. Aksine, maviler, yeşiller ve morlar gibi soğuk renkler yemek alanınıza tazelik ve dinginlik getirebilir. Sessiz mor veya leylak rengi, tıpkı kahverengiler gibi ince ve yumuşak bir renktir. Sessiz mor, bir yemek odası için en sevdiğimiz renklerden biridir. Bir parça gri ve çikolata kahverengisinin zenginliğine sahiptir. Bu renk göze hoş gelir ve doğru dekor parçalarıyla bir kraliyet dokunuşu katar. Mor, son derece nadir ve elde edilmesi zor olduğu için kraliyet rengi olarak kabul edilirdi. Bu nedenle de elit ve yönetici sınıflar için ayrılmıştır. Mor, altın veya gümüş gibi metalik vurgulara sahip dekorlarla iyi uyum sağlar. Bununla birlikte, bu boya rengi beyaz mobilyalarla eşleştirildiğinde sade, abartısız bir görünüm de taşıyabilir.

Best dining room paint colour ideas with purple

Derin Mavi Deniz ve Okyanus Sisleri

Soğuk tonlar kovasındaki bir diğer renk de gösterişli olmayan ancak sakinleştirici olan koyu mavidir. Bu renk, zengin koyu kahverengi mobilyalar, beyaz taç pervazlar, kornişler ve tel kafes mobilyalarla güzel bir şekilde eşleşerek zamansız bir klasik Fransız görünümü oluşturur. Rustik mobilyalar ve eserlerle dekore edildiğinde eski tarz bir cazibeye sahiptir. Bu, seyahat etmeyi ve dünyanın dört bir yanından hediyelik eşya toplamayı sevenler için en uygun olanıdır.

Dining hall painting with a cool shades is deep blue

Zeytin Bahçesi’nde

Yemek odanız için deneyebileceğiniz bir diğer hoş renk de zeytin yeşili. Genellikle doğa, hasat ve bereket zamanlarıyla ilişkilendirilen zeytin yeşili, yemek odanızın duvarlarını boyamak için parlak bir renktir. Tüm renklerdeki ahşap mobilyalarla iyi uyum sağlar. Soluk pişmiş toprak veya seramik karolar ve beyaz bir bar ünitesi ile eşleştirildiğinde bu renk düzeni yemek odanız için harikalar yaratabilir. Bu renk, ana akım bir şey istemeyenlere uygundur. Bununla birlikte, tam tersi bir yol izleyebilir ve yemek odanızı metal vurgulu bir dekorla lüks bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Tıpkı metal aksanların kırmızılar ve morlarla iyi uyum sağlaması gibi, yeşil tonları da abartılı görünümlü bir yemek odası için işe yarar.

Dining room wall painting ideas with olive green

Yemek odası çok fazla zaman geçirdiğimiz bir alan değildir, ancak geçirdiğimiz zaman genellikle arkadaşlarımız veya ailemizle birlikte olur. Anılar en değerli olanlardan bazılarıdır ve bu nedenle cesur tasarımlar ve canlı renkler denemek için fazladan bir yol kat etmek, yemek deneyimini yediğiniz yemek kadar unutulmaz kılacaktır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir