Evinizde Kahverengi ile Hangi Renkler Uyumlu? İşte Liste!

İşte evinizde hangi renklerin kahverengiyle uyumlu olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için favori kahverengi renk kombinasyonlarımızdan bazılarının özeti!

Kahverengi renk, ilham vermeyen ve insanların hükümet binaları ve okullarda hatırladığı bir renk olarak kötü bir üne sahiptir. Ancak bu gerçeklerden uzaktır, evinize sofistike bir görünüm kazandırmak için kahverengiyi kullanmanın birçok eğlenceli ve heyecan verici yolu vardır. Kahverengi nötr bir renktir, bu da hem sıcak hem de soğuk renklerle eşleştirilebileceği anlamına gelir.

Evinizin iç mekanlarında harikalar yaratacak birkaç kahverengi renk kombinasyonunu keşfedelim!

Kahverengi ve Mavi

Dokulu boyaya sahip kahverengi bir duvar harika bir ifadedir; bunu mavi kanepeler veya mavi koltuklarla eşleştirdiğinizde kazanan siz olursunuz. Mavi gibi soğuk bir rengin kahve kahvesi gibi nötr bir renkle eşleştirilmesi bir oturma odası için ideal bir seçimdir. Ayrıca, donuk bir görünüme canlılık katmak için bu renk düzeninde mavi taşlı vazolar ve diğer dekorlarla mekanı süsleyebilirsiniz.

Brown and blue brown colour combination with textured paint and blue sofas

Kahverengi ve Zeytin Yeşili

Soğuk renklerden zeytin yeşili, kahverengi renk için doğal bir eşleşmedir. Evinizin bu renklerle boyanması veya dekore edilmesi, kahverengi ve zeytin yeşili doğada bulunan renklere çok benzediği için evinize serin bir toprak görünümü verecektir. Bu renkleri kullanarak geleneksel rustik bir görünüm tercih edebileceğiniz gibi klasik ya da vintage bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Brown olive green and brown color shades which closely resemble the colours found in nature

Kahverengi ve Gri

Hem kahverengi hem de gri nötr renklerdir ve birlikte iyi uyum sağlarlar. Ancak birini daha koyu bir tonda, diğerini ise daha açık bir tonda kullanmanız tavsiye edilir. Açık kahverengi bir duvara karşı koyu renkli kumaş bir kanepe buna bir örnek olabilir. Bu, diğer rengi boğmadan iki renk arasında bir kontrast yaratır. Ayrıca beyaz duvarlara sahip olabilir ve ahşap bir zeminle kahverengi tonunu kullanabilirsiniz.

Brown grey brown color combination which do pair well togetherBrown grey brown color combination which do pair well together

Kahverengi ve Bakır

İşte size kahverengi renkle eşleştirmek için bakır aksan veya dekor kullanarak tamamen farklı bir şey. Bakır veya altın ya da cilalı bronz gibi benzer metaller, evinizin iç mekanlarına modern ve lüks bir görünüm kazandırmak için kahverengiyle iyi uyum sağlar. Bunları bronz renkli aynalar, bakır sarkıt lambalar, kanepeler, yan sehpalar, çekmeceli dolaplar, gardıroplar ve yataklar gibi mobilyalarda altın vurgular şeklinde kullanabilirsiniz.

What colors match with brown with copper to o give your home interiors a modern and upscale lookWhat colors match with brown with copper to o give your home interiors a modern and upscale look
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Kahverengi ve Turuncu

Soğuk renklerde olduğu gibi kahverengi de turuncu gibi sıcak renklerle iyi uyum sağlar. Kahverengi ve turuncu, boya spektrumunun aynı tarafında oldukları için doğal bir çifttir. Kanepelerdeki, yastık kılıflarındaki veya perdelerdeki turuncu kumaşlar kahverengi bir duvara veya zemine iyi bir renk patlaması verecektir.

brown contrast color with orange which are a natural pair with sofas and pillow coversbrown contrast color with orange which are a natural pair with sofas and pillow covers

Kahverengi ve Beyaz

Duvardaki kahverengi renk, iç mekanlarınızı sabitleme gücüne sahiptir, bu nedenle bu güçlü tonu biraz azaltmak önemlidir. Bu görevi yerine getirmek için beyazdan daha iyi bir renk olabilir mi? Bu oturma odasında beyaz kanepe, sessiz kahverengi duvar, kahverengi parke zemin ve kahverengi sehpayı tamamlayarak genel kahverengi renk düzeninin en iyi şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor.

Shades of brown paint and white with brown hardwood flooring and the brown coffee tableShades of brown paint and white with brown hardwood flooring and the brown coffee table

Kahverengi Tonları

Siz de bizim gibi kahverengi rengini seviyorsanız ve evinize topraksı bir hava katmak istiyorsanız açık bejden ceviz kahverengisine kadar kahverenginin farklı tonlarını bir araya getirebilirsiniz. Kahverenginin farklı tonlarından oluşan bir renk düzeni oturma odaları, yemek alanları ve yatak odaları gibi alanlar için doğru seçim olacaktır. Duvarları bej rengine boyayabilir ve daha koyu kahverengi tonlarında mobilya parçaları ekleyebilir ya da tam tersini yapabilirsiniz.

Colors that go with brown for areas like living rooms, dining areasColors that go with brown for areas like living rooms, dining areas

Endüstriyel Bir Görünüm İçin Kahverengi Tuğla Duvar

Tuğla duvarlar sağlam ve dayanıklı bir karaktere sahiptir. Hem kaba hem de boyalı tuğla duvarlar, bu resimde gösterildiği gibi her alana çarpıcı bir endüstriyel görünüm kazandırır. Tuğlaların kahverengi rengi ve metal sarkıt lambalar bu odanın sıcak ve sinirli bir havaya sahip olmasını sağlıyor. Endüstriyel tarzda bir ev iç mekanına sahip olma fikrini seviyorsanız, kahverengi tercih etmeniz gereken renktir! Özellikle de odalarınızdan herhangi birine açık tuğla duvar eklemek istiyorsanız!

Brown combination colour with Industrial look with metal pendant lights makes this room look warmBrown combination colour with Industrial look with metal pendant lights makes this room look warm

Ve işte karşınızda! En toprak rengi olan kahverengi ile mükemmel uyum sağlayan bazı güzel renkler!

Bu sıcak rengi daha da vurgulamak istiyorsanız, odanıza bol miktarda altın tonlu ışık eklemenizi öneririz. Modern bir avize, sarkıt lambalar, odak lambaları, duvara monte lambalar ve koy ışıkları harika bir şekilde çalışır! Ayrıca görünümü tamamlamak için beyaz çerçeveler, iç mekan bitkileri, kürk halılar ve kırlentler gibi daha parlak dekor parçaları da ekleyebilirsiniz!

Umarız bu öneriler kahverengi rengini kullanarak en sıcak mekanı yaratmanıza yardımcı olur.

Mutlu Dekorasyonlar!

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Ayrıca Okuyun:

  • Kahverengi Duvar Boya Renkleri
  • Nötr Boya Renkleri
  • Parlak Oda Renkleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir