Evinize Art Deco İç Mekan İhtişamından Bir Dokunuş Katın

Eviniz için Art Deco iç tasarımın bazı ilgi çekici ve etkileyici özelliklerini keşfedin

Art Deco iç tasarım, mevcut geometrik trendleri sevmek için bir başka nedendir. Paris Instagram sayfalarına göz atıyor ya da Avrupa mimarisine hayranlık duyuyorsanız, evinizi tasarlamak için Art Deco tarzını benimsemekten son derece mutlu olacaksınız.

Art Deco iç tasarım tarihine göre, Art Deco iç tasarım stili Büyük Buhran sırasında bir tasarım hareketi olarak başladı. İronik bir şekilde, 1920’lerde ekonomik bir yavaşlamanın yaşandığı bu dönemde, Art Deco iç mekan ve mimari tarzı, ilerici hayranları sayesinde yayıldı. Art Deco’yu, düzenleyici tasarım ilkelerini ve şık geometriyi vurgulayan örnek lüksü için benimsediler.

Bu Art Deco iç tasarım rehberi, yüzeyler, renkler ve dokular da dahil olmak üzere bu iç mekan stilinin temel özelliklerini anlamaya yardımcı olacaktır.

Art Deco’nun Özellikleri Nelerdir?

İşte özelliklerini ayırt etmenize yardımcı olabilecek birkaç yol:

  • Geometrik desenler: Birincil Art Deco iç tasarım özellikleri köşeli çizgiler, kalın dikey çizgiler ve mükemmel simetridir.
  • Cömertçe boyutlandırılmış mobilyalar: Burada şık ve sınırlı mobilyalardan bahsetmiyoruz. Geniş alanıyla lüks görünen büyük boyutlu mobilyalar genellikle Art Deco tasarımlarının bir parçasıdır
  • Geri dönüştürülmüş ürünler: Çökmekte olan olarak da adlandırılan bu ürünlerde pirinç ve paslanmaz çelik gibi metallerin ve hatta camın ahşap veya mermerle karışımı söz konusudur. Aksesuarlar, masa üstleri, zeminler ve duvarlar bu girdilere sahip olabilir

Art Deco İçin Kullanılan Renkler

  • Beyaz, siyah ve gri kombinasyonu
  • Pembe ve mavi, siyah ve gümüş, altın sarısı ve kırmızı gibi kontrast renkler
  • Akılda kalıcı ve parlak karolar
  • Krem tonları ile incelikli bir dokunuş

Sanatsal Bir Deco Görüntüsünde Leylak Yemek Odası

Sanki lavanta tarlalarının ortasında brunch’a davet edilmişsiniz gibi. Bu leylak rengi Art Deco yemek odası tamamen bakmaya değer. Köşeli metal ayaklı sandalyeler, yuvarlak küre sarkıt tavan lambalarının altında bulutlanmış ve kısaltılmamış leylak hissi – Art Deco diye bağırıyor! Lüksü tüm ihtişamıyla sergilemek için bu tür bir yemek ve mutfak Art Deco iç mekan stilini tercih edebilirsiniz.

Art deco interior design with a lilac dining room in an artistic deco display
A lilac dining room in an art deco interior display
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco İç Tasarım Banyolar Tamamen Simetri Hakkında

Tercihinize göre genel estetikle oynayabilirsiniz: Art Deco esintili banyonuzu son derece stilize edin veya basitleştirilmiş bir versiyona gidin. Art Deco bazen aşırı görünebilen bir dekoratif sanattan başka bir şey olmasa da, zevkinize ve bütçenize göre ince ayar yapabilirsiniz. Art Deco iç tasarım banyonuzu geliştirmek için geometrik desenli fayanslar, mermer kapaklı konsol lavabo, oval aynalar ve mermer döşemeler tercih edebilirsiniz.

Art deco style interior design bathrooms are all about symmetry
Art deco style interior design bathrooms which are classy, minimalistic and a budget friendly
Art deco interior decor excluding symmetry and simplicity
Birinci Slayt
İkinci slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco İç Duvarlar Şıklığın Ötesinde

Vurgu duvarları, Art Deco iç duvarlarınızı yükselten oturma odanızın önemli noktalarıdır. Öne çıkarlar ve Art Deco iç tasarımın gerçek özünü yansıtırlar. Her iki resimde de, eflatun pembe duvar veya rustik kahverengi, simetriyi, geometri sanatını, toprak ahşap unsurları ve metalik ayaklı sandalyeleri görebilirsiniz – hem ekstra hem de daha az olabilir, ancak her küçük ayrıntı görsel bir çöküş katmanı ekler.

Modern art deco interior design where the walls are beyond chic
Art deco interiors images in living room where decor acts as a great focal point
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco, Yatak Odası İç Mekanlarında Günümüz Cazibesini Yansıtıyor

Art Deco yatak odası iç mekanları, ayna, pirinç ve lake ahşap panellerle işlenmiş duvarlar gibi detaylarda olağanüstüdür. Heykelsi küre başucu lambaları ve mat altın tavan lambaları gibi benzersiz aydınlatma seçenekleri, benekli pirinç veya kadife yatak başlıkları ile eşleştirilerek doku ve ilgi yaratır.

Yatak odası, Art Deco tarzını denemek ve en iyi şekilde ortaya çıkarmak için en iyi yerlerden biridir. Daha dolgun görünümlü mobilyalar veya şık geometrik yapıya sahip olanlar, yatak odası Art Deco iç tasarımı için doğru görünüyor. Geometrik desenlere sahip oymalı veya kakmalı bir yatak başlığı veya cesur geometrik silüetlere sahip duvar kağıdıyla kaplı bir duvar, Art Deco’dan ilham alan bir yatak odası söz konusu olduğunda işe yarar.

Art deco interior bedroom with modern day charm in bedroom interiors
Art deco interior design interiors with modern and eclectic styled bedroom
Art deco interior bedroom with simple geometric false ceiling
Birinci Slayt
İkinci slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco Oturma Odaları Geometrik Ve Gösterişli

Art Deco tarzında tasarlanan oturma odalarında karmaşık kompozisyonlar yoktur. Dekoratiftirler ama aynı zamanda sadelik ve minimalizm yayarlar. Art Deco oturma odaları, oturma odalarını kendi başlarına dekore etmeyi seven ev sahipleri için uygundur. Büyük oval aynalar, yuvarlak avizeler, hayvan desenli halılar veya çok sayıda yastık ve dikkat çekici desenler gibi vurgular kullanabilirsiniz. Kendi dokunuşunuzu ekledikten sonra bile, Art Deco oturma odalarının estetiği bir şekilde geçmişten gelen büyülü cazibeyi beraberinde getirir.

Art deco style interior design where living rooms are geometric and opulent.jpg
Art deco apartment interior design with geometric masterpiece in this art deco living room
Art deco interior decor with brown chevron tiles and gold accents and lights
Birinci Slayt
İkinci slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco Fuayelere Kırmızı Halı Girişi

Drama girişte başlar. Art Deco iç mekanlar yalnızca temiz kıvrımlar, dikey çizgiler ve köşeli detaylar içermekle kalmaz, aynı zamanda motifleri de sağlam ve cesur bir görünüme sahiptir. Déco iç mekanları süslemek için zemine, duvar kaplamalarına, tekstil ürünlerine ve döşemelere eklenebilen zikzaklar, köşeli çift ayraçlar ve basamaklı desenler kullanabilirsiniz.

Modern art deco interior design the red-carpet entry into art deco foyers
Art deco interiors images with minimalistic form of art deco foyer
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow

Art Deco ile 1920’lerin yeniden kükremesini sağlamakla ilgileniyorsanız bugün DesignCafe uzmanlarıyla konuşun. Mumbai, Bangalore ve Haydarabad’daki deneyim merkezlerimizi ziyaret etmek için randevularınızı da alabilirsiniz.

Art deco iç tasarım hakkında okumaktan keyif aldıysanız, modern vintage dekor fikirlerine de bir göz atın

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir