Evinize Zen ve Doğallık Getirecek Japon İç Tasarım Fikirleri

Bu Japon iç mekan fikirleriyle evinize zen, sadelik ve doğallık getirin

Ev iç tasarımı yıllar içinde büyük ölçüde değişti. İnsanlar savurganlık yerine sadeliği, yapay yerine doğal olanı tercih etmeye başladı. Ve bu durum günümüzün ev tasarımlarında daha belirgin hale geldi.

İnsanlar basit yaşamı savunan açık, sade ve organik ev iç mekanları talep ediyor. İşte bu nedenle Japon ev iç tasarımı Hint ev iç mekanlarında kendine yer buluyor. Japon ev iç mekanları Zen konseptini takip ediyor. Doğal unsurlara yönelik bir eğilimle minimalist yaşamı kutluyorlar.

İç mekan stili, barış ve uyuma çok fazla vurgu yapan basit bir yaşam tarzı olarak kendini gösterir. Aynı zamanda işlevsel tasarımlara yönelir. Bu nedenle, gerekli ve amaca yönelik mobilya parçaları kullanır.

Japon ev iç tasarımı, tasarım estetiğinin bel kemiği olarak bu kavramları takip eder:

  • Bol miktarda doğal ışık alan açık alanlar
  • Doğayı içeri almak için geniş pencereler
  • El dokuması paspaslar, makrome gibi el yapımı dekoratif unsurlar.
  • Kusurları ve eksiklikleri kucaklamak için Wabi-sabi tasarımları
  • Geleneksel yaşam tarzına uygun alçak mobilyalar
  • Dağınıklıktan uzak bir yaşam için sade ve yerden tasarruf sağlayan mobilyalar

Bu Japon iç tasarım konseptlerinden esinlenerek, zen’i evinize taşımanızı sağlayacak sekiz muhteşem tasarım fikri.

Öyleyse zen alanlarına doğru yolculuğumuza başlayalım mı? Sou shimashou! (Hadi yapalım)

Japon İç Tasarımıyla Sade Bir Oturma Odası

İşte Japon tarzı minimalizmi kutlayan sade bir oturma odası tasarımı. Resimde görüldüğü gibi, bu iki oturma düzenine sahip Japon tarzı bir oturma odasıdır. Odanın bir bölümünde, yerel Japon tarzı misafir odası düzenlemeleri var. Koltuk minderleri ve alçak bir sehpa vardır. Mekanınızı sıcak ve sade tutmak için oturma odanızın zeminini el dokuması hasırlarla dekore edebilirsiniz.

Bu Japon iç mekan oturma odasının diğer bölümünde sade ahşap duvar dekoru ile alçak bir kanepe bulunuyor. Ahşap bir oda bölücü, Japon iç mekanlarında da popüler bir unsur olan iki bölümü birbirinden ayırıyor.

Bazı Japon İç Tasarım Unsurlarına Sahip Modern Bir Oturma Odası

Eviniz için tamamen Japon tasarımını uygulamak mümkün değilse, modern evinize Japon iç tasarım unsurları ekleyebilirsiniz. İşte böyle bir örnek: Oturma odası, doğal ışığı içeri almak için büyük bir pencereye sahip açık alanlı bir tasarıma sahiptir. Odada Japon tarzına uygun sade modüler mobilyalar bulunuyor. Alçak bir seksiyonel kanepe, ahşap modern bir sehpa ile modüler bir ahşap TV ünitesi ve bir bambu sandalye bulunuyor. Odada ayrıca Japon tarzı yeşil bitkiler ve el dokuması pencere panjurları bulunmaktadır. Bunlar modern ve Zen iç mekanların güzel bir kombinasyonunu oluşturuyor.

Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Yemek Takımına Sahip Japon İç Tasarım Mutfak

Bu, gerçekten doğal iç mekanları teşvik eden Japon Wabi-Sabi esintili bir mutfak tasarımıdır. Mutfak, süper işlevsel mobilyalarla eksiksiz bir ahşap tasarıma sahiptir. Buna uzun bir mikrodalga ünitesi, alt taban derin köşe üniteleri, çeşitli depolama çözümleri vb. dahildir.

Mutfak, etrafında yeterince doğal ışık ve yeşillik bulunan açık bir düzene sahiptir. Mutfakta ayrıca mekanın organik görünümünü vurgulayan ahşap bir panel tavan bulunuyor. Mutfağın tam ortasında, sandalyeler ve bir oturma bankı ile Wabi-Sabi tarzı bir yemek düzeni var.

Bu tür bir Japon iç tasarım mutfağı, modern Hint dairelerine kolayca uyarlanabilir.

Japon İç Tasarımıyla Huzurlu Bir Zen Yatak Odası

Japon tasarımlarında yatak odaları en sade tasarımlara sahiptir. İşte Japon tarzı alçak ahşap platform yatağa sahip sade bir yatak odası. Yatağın yanındaki pencere, yerden tasarruf sağlayan tipik bir Japon tarzı sürgülü kapı düzeneğine sahip. Gördüğünüz gibi, yatak odasındaki diğer süslemeler de minimal düzeyde. Mükemmel Japon zen düzenini oluşturmak için el dokuması bir hasır ve yeşil iç mekan bitkileri var.

Japon İç Mekanlara Sahip Doğadan İlham Alan Bir Çalışma Odası

Çalışma odaları ve ev ofisleri sessiz bir düzene ihtiyaç duyduğundan, Japon ev iç mekanları onlar için idealdir. Mekanı dağınıklıktan uzak tutmak için saklama alanı olan basit bir ahşap çalışma masası seçin. Eski tarz ahşap bir kitaplık ve bazı doğal dekoratif unsurlar ekleyin. Bir ağaç gövdesi taburesi, el dokuması bir halı ve yeşil bitkiler tercih edin.

Estetiği daha otantik tutmak için bonsai gibi belirli Japon bitkilerini de seçebilirsiniz.

Odanızda her zaman yeterli doğal ışık olması için çalışma masanızı pencerenin yakınına yerleştirmeyi unutmayın.

Huzurlu Duş Saatleri İçin Zarif Modern Japon İç Tasarım Banyo

Banyonuz, sessiz zamanın tadını çıkarabileceğiniz ikinci alandır. Bu nedenle, modern bir Japon evi iç stili ile daha Zen benzeri bir hale getirin. Banyonuzu sadece işlevsel unsurlarla basit ve açık tutun. İçine dalıp endişelerinizden arınacağınız büyük bir küvet ekleyin.

Ağır iç mekanlardan kaçınmak için makyaj ünitesini dağınıklıktan uzak ve sade tutun. Banyonuza organik bir hava katmak için ahşap unsurlarla oynayabilirsiniz. Japon tarzının açıklığını vurgulamak için banyo alanınızın büyük sürgülü pencerelere sahip olduğundan emin olun.

Ahşap Çerçeveli Cam Bölmelerle Odaları Japon Tarzında Bölün

Klasik bir Japon oda bölücü aparat ile modern evinize Japon havası katın. Bu oda bölücüler şık ve muhteşemdir ve modern iç mekan evleriyle harika görünür. Böylece, evinizi baştan aşağı yenilemeye gerek kalmadan bu Japon unsurunu evinize aşılayabilirsiniz. Bu bölücüleri oturma-yemek odanızda veya hatta yatak odanızda kullanabilirsiniz. Bu oda bölücüleri bazı Japon iç mekan bitkileriyle de dekore edebilirsiniz.

Japon iç tasarımı basit ve organik yaşamı teşvik eder. İşte bu yüzden insanlar bu iç mekan temasına giderek daha fazla ilgi duymaya başlıyor. En iyi kısmı mı? Bu iç mekan stili lüks mobilyalar gerektirmez. Ve Japon iç mekanlarını modern minimalist tasarımlarla tamamen birleştirebilirsiniz. Öyleyse, devam edin ve Zen Japon iç mekanlarınızı yaratın.

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Tasarım uzmanlarımızdan biriyle konuşmak isterseniz, bugün bize ulaşın.

Japon iç tasarım fikirleri hakkında okumaktan keyif aldıysanız, Fransız tarzı iç tasarım fikirlerine de bir göz atın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir