Evinizin Şu An İhtiyacı Olan 7 Havalı Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikri

Havalı bir yatak odasının çocuklarınızın öğrenmesini ve karakter gelişimini destekleyebileceğini biliyor muydunuz? Nasıl olduğunu öğrenmek için bu blog yazısına göz atın

Çocuklar büyürken en çok yatak odalarında yarattıkları anılara değer verirler. İster ninni ya da masal dinleyerek uykuya dalmak, ister kardeşleriyle oyuncaklar için kavga etmek, oyuncak bebeklerle oynamak ya da renkli kalemlerle duvara bir şeyler karalamak olsun, çocukların yatak odası büyüme deneyimlerinin merkezidir. Bu yüzden onların eşsiz kişiliklerine uygun bir şekilde dekore edilmelidir.

İnternette tonlarca güzel kız ya da havalı erkek çocuk yatak odası fikri mevcut. İdeal olarak, bir çocuğun yatak odasında bir uyku alanı, bir çalışma alanı ve bir oyun alanı olmalıdır. Ancak, bir ebeveyn olarak, hangi tarzın en uygun olacağını nasıl anlarsınız? Birden fazla çocuğunuz varsa ve alan kısıtlamaları varsa, odanın onların beğenisine uygun olmasını, karakterlerini yansıtmasını ve aynı zamanda rahat olmasını sağlamak zorlaşır. Bu yüzden ebeveynler genellikle sürece nasıl başlayacakları konusunda zorlanırlar. İşte size uygulayabileceğiniz yedi çocuk odası tasarım fikri.

[wpcc-iframe title=”How to Design a Kids Bedroom | Childrens Bedroom Design Ideas for Small Rooms | Kids Room Interiors” width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/CKVcXJ9jtzI?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen=””]

Monotonluğu Uzak Tutmak İçin Renklerle Oynayın

Havalı kız ya da erkek yatak odası fikirleri, renkli ve canlı olanları içermelidir. Pembe, yeşil, limon sarısı, turkuaz gibi parlak renklerle eğlenceli olun. Boya ile canlı desenler oluşturmak da tek renklerin getirdiği monotonluğu ortadan kaldırır. Bu resimde, yatak başlığı genel renk düzeninin bir uzantısı olarak pembe tutulmuş, ancak özellikli duvar benzersiz tasarımıyla derinlik, boyut ve drama katıyor. Ayrıca, gardıropta stratejik olarak kullanılan aynalar, özellikli duvarı yansıtıyor ve genişleterek odanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlıyor.

Cool kids bedroom colour in pink and white with vivid pattern lends vibrancy to space.Cool kids bedroom colour in pink and white with vivid pattern lends vibrancy to space.
Boya ve desenlerin stratejik kullanımı bazen bir çocuk yatak odasına canlılık katmak için ihtiyacınız olan tek şeydir

Havalı Çocuk Odası Teması Fikirleriyle İçinizdeki Hayrana Hitap Edin

Arabalar, Disney prensesleri, hayvanlar veya çizgi film karakterleri olsun, her çocuk bir şeyin hayranıdır. Bu yüzden, bir temaya dayalı eğlenceli silüetlerle işleri şekillendirin. Havalı çocuk odası teması fikirleri, çocuklarınızın yüzüne kocaman bir gülümseme yerleştirmenin harika bir yoludur. Bu resimde, çocuk Hello Kitty’nin büyük bir hayranı! Bu yüzden, ebeveynler çocuklarının yatak odalarını Hello Kitty temasına göre yapmaya karar verdiler. Duvar kağıdından yatak şekline, hatta gardırop kulplarına kadar aynı tema genişletildi. İkinci resimde, çocuk bir hayvansever ve Minion hayranı. Bu da dramatik baskılı zürafa temalı duvar kağıdında, resim çerçevelerinde ve Minion baskılı yastık kılıflarında kendini gösteriyor.

Cool kids bedroom theme idea, kids bedroom designed in Hello Kitty theme gives a fun look to space.
Kids' bedroom designed with giraffe-theme wallpaper and Minion-printed cushion covers is a cool kids bedroom theme.
Birinci Slayt
İkinci slayt
previous arrow
next arrow
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Bazen Eğlenceli Duvar Kağıdı Tüm Farkı Yaratır

Bir veya iki duvarda eğlenceli ve heyecan verici duvar kağıtları kullanmak herhangi bir odanın görünümünü büyük ölçüde değiştirebilir. Ancak, duvar kağıdının suya ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğundan emin olun. Bu resimde, iki duvarın duvar kağıdıyla kaplandığını ve inanılmaz havalı yatak odası fikirlerimizden birine yükseklik kattığını görebilirsiniz.

The kids' room has a cool bedroom wallpaper on the wall that adds a fantastic look to the space.The kids' room has a cool bedroom wallpaper on the wall that adds a fantastic look to the space.
Bu odadaki duvar kağıdı, çok ihtiyaç duyulan yükseklik hissini katıyor

Ayrıca, Çocuk Odası Duvar Kağıdı Tasarımlarına göz atın

Alışılmadık Aksesuarlar Olarak Hobi Vitrini

Eğer ergenlik çağındaki çocuğunuzun bir hobisi varsa, neden bunu göstermeyesiniz? Hobileriyle ilgili şeyleri aksesuar olarak kullanmak odalarına karakter katar. Ayrıca kişilik duygusunu da ortaya çıkarır. Örneğin, aşağıdaki resimde, odada duvara ilginç bir şekilde yerleştirilmiş badminton raketlerinden oluşan bir koleksiyon bulunmaktadır. Su yeşili duvar boyası üzerindeki siyah duvar çıkartması da derinlik ve renk bloğu katıyor. Ayrıca, futbol topları ve ninja kaplumbağa kılıçları, bu odada yaşayan çocuğun aynı zamanda bir futbol oyunu hayranı ve bir aksiyon çizgi film hayranı olduğunu gösteriyor. Odanın tamamında yeşil ve beyaz renkler bir tema olarak kullanılmış. Aynı fikri boya fırçaları, tenis raketleri ve kriket sopaları gibi diğer hobilere de uygulayabilirsiniz. Bu, havalı yatak odası fikirleri içinde stratejik bir yerleştirme oyunudur.

Cool bedroom wall idea with badminton sport wall stickers, brings out the sense of personality.Cool bedroom wall idea with badminton sport wall stickers, brings out the sense of personality.
Badminton raketleri duvar aksesuarı olarak kullanılmış

Ranza ile Yüksekliği Avantajınıza Kullanın

Yüksek tavanlara sahip olduğunuz için şanslıysanız ancak daha küçük zemin alanına sahip olacak kadar talihsizseniz, yüksekliği avantajınıza kullanın. Birden fazla çocuğunuz varsa ve yer sıkıntısı çekiyorsanız ranza mükemmel bir fikirdir. Merdiven korkuluğuna sahip özelleştirilmiş bir ranza, çocuğun üst seviyeye güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca, basamaklara eklenmiş çekmeceler ekstra depolama alanı yaratır. Odanın daha büyük görünmesini sağlamak için büyük bir ayna ekleyin. Pencerenin karşısına yerleştirmek odayı daha aydınlık ve doğaya daha yakın hale getirecektir.

The cool kids' bedroom has a bunk bed with an attached study table that makes the room look bigger.The cool kids' bedroom has a bunk bed with an attached study table that makes the room look bigger.
Bu ranza, çalışma alanı ve ekstra depolama ile birlikte iki çocuk için yer yaratıyor

Bırakın Mobilyalar Konuşsun

Kim demiş yer darlığı çocuğunuzun her şeye sahip olamayacağı anlamına gelir diye? İşte size büyük bir yatağı, çalışma köşesini ve oyun alanını tek bir yere sığdırmanın harika bir yolu. Yer tasarrufu sağlayan bu özel mobilya ünitesi her şeyi yapıyor. Alt kata bir kraliçe yatak, bir yan sehpa ve ağaç şeklindeki bir merdivenle ayrılmış alçak bir çalışma köşesi sığabilir. Merdiven, çocuklarınızın düşmemesini sağlayan dal şeklindeki bir korkulukla gizlenmiş oyun alanına çıkar. Bu alan, çocuğunuzun bir arkadaşı yatıya kaldığında ilave yatak olarak kullanılabilir. Odada ayrıca yüzer raflarda aksesuar olarak oyuncaklar yer alıyor.

The kids' room has a bunk bed with an attached study unit that is space-saving cool kids' bedroom furniture.The kids' room has a bunk bed with an attached study unit that is space-saving cool kids' bedroom furniture.
Çocuklarınızın yatak odası için çok amaçlı, yerden tasarruf sağlayan nihai mobilya ünitesi
Looking for affordable designer home interiors on EMI

Ayrıca, Çocuk Yatak Odası Mobilya Fikirleri’ne göz atın

Sadece Dramatik Bir Duvar Çıkartması ile Tasarruf Edin

İç tasarım için çok fazla harcama yapmak istemiyorsanız, çocuğunuzun yatak odasını yenilemenin en kolay yolu, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi duvara büyük bir çıkartma eklemektir. Odaya giren herkesin dikkatini hemen çeker. Odak noktası tepe aydınlatmasıdır. Çocuğunuz daha büyükse, yatağın arkasına dramatik bir duvar kağıdı ile sanatsal hislerini göstermelerine izin verin ve bazı sanat eserleri asın.

A wall with quotes turns a space into inspiration and is a cool wall sticker for kids' bedroom.A wall with quotes turns a space into inspiration and is a cool wall sticker for kids' bedroom.
Bu yatak odası, bir üniversite öğrencisinin önündeki uzun gün için ilham verici bir destekle uyanması için mükemmeldir

Çocuklarınızın yatak odasını bu benzersiz fikirlerle özelleştirerek yaratıcı ustalığınızı ortaya çıkarın. Siz de çocuğunuz için fütüristik görünümlü bir yatak odası istiyorsanız, tasarımcılarımızla iletişime geçin. Sadece çocuğunuzun kişiliğini ve ilgi alanlarını sergilemekle kalmayıp aynı zamanda çalışmasına ve büyümesine de yardımcı olacak bir oda yaratmanıza yardımcı olacaklardır. Ayrıca çocukların çok hızlı büyüdüğünü ve ilgi alanlarının da değiştiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle tasarımın da benzersiz olması gerekir. Bu sevimli kız ya da havalı erkek yatak odası fikirlerinden hangilerini çocuklarınızın odasına dahil edeceksiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Genç Kız Yatak Odası Tasarım Fikirleri
  • Genç Erkek Yatak Odası Fikirleri
  • Çocuk Yatak Odası İçin Asma Tavan Tasarımları
  • Yenilikçi Çocuk Yatak Odası Fikirleri
  • 10 Çocuk Odası Dekorasyonu Konsepti

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir