Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Evlilik Teklifi Ettirmenin Yolları
evlilik teklifi ettirmenin yolları

Evlilik Teklifi Ettirmenin Yolları

Uzun süredir iyi giden bir ilişki yaşıyorsunuz ve artık hayatınızdaki insanla nikah masasına oturmanızın zamanının geldiğini düşündüğünüzü tahmin ediyoruz. Ancak henüz bir evlilik teklifi almadınız değil mi? Hayatınızın aşkı ile birliktesiniz ve bu ilişkinin evlilik ile devam etmesini arzu ediyorsunuz ancak karşı taraftan bırakın evlilik teklifini, ciddi olup olmadığına dair bir yorum dahi alamadınız mı? Üzülmeyin yalnız değilsiniz; günümüz toplumunda modernleşmeye paralel olarak evlenme oranı da gittikçe düşüyor ve bilhassa erkeklerin nikah masasına oturmaları çok daha güç hale geldi. Peki müstakbel eşinizi dizleri üzerine çöktürüp size evlenme teklifi etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? Bu pek tabi mümkün fakat önerilerimize kulak vermeyi ve düğününüze bizi de davet etmeyi ihmal etmeyin!.. Gelelim seven bir erkeği evliliğe ikna etmenin, ona evlilik teklifi ettirmenin yolları nedir sorularının cevabına…

Sevgilinize Evlilik Teklifi Ettirmenin Yolları Nelerdir?

Kendiniz Olun

Koşullar ne olursa olsun kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin. Karşınızda baskın karakterli birisi olabilir. Onu kaybetmemek adına ve belki evlenir umuduyla asla onaylamadığınız şeyleri kabul etmeyin. Ayrıca herhangi biri olmaya da çalışmayın. Karşı taraf sizi olduğunuz gibi kabul edebiliyor ve sevebiliyor ise doğru yoldasınız demektir. Aksi halde evlenseniz dahi bunun yürümeyen ve boşanma ile sonuçlanan bir evlilik olacağını göz ardı etmeyin. Aynı şey sizin için de geçerli. Karşı tarafı olduğu gibi kabullenebiliyorsanız evlenmeyi düşünebilirsiniz. Partnerinizi değiştirebileceğinizi ummak büyük bir hata olacaktır. Aşkın gözü kör olabilir ancak aşk bitince sizi çileden çıkaracak davranışları olan biri ile evlilik hayatınızın mutlulukla sürüp gitmesini beklememelisiniz. Yani sözün özü başkası olmayın kendiniz olun böyle çok daha güzelsiniz.

Samimi ve Doğal Olun

Olmadığınız biri gibi davranmaya çalışmak, yapmacık tavırlar ve doğal olmayan haller sizi itici biri gibi gösterebilir. Ayrıca karşı tarafa hoş görünmek için onaylamadığınız şeyleri onaylıyor gibi görünmeniz ya da partnerinizin duymak isteyeceği sözleri ifade etmeniz de kısa vadede etkili bir taktik gibi olsa da karşı tarafı sizinle evlenmeye ikna etmeyecektir. Bu yüzden içinizden geldiği gibi davranmanızı ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmenizi tavsiye ederiz.

Yüksek Özgüven Size Çok Yakışır

Özgüven ile kibirli olmak birbirinden çok uzak kavramlardır. Yüksek özgüvene sahip olmanız genel olarak sosyal hayatta ve özel ilişkilerinizde sevilen ve çabuk kabul gören biri olmanız adına önemlidir. Özgüvenin temelini kendiniz ile ilgili düşünceleriniz oluşturmaktadır. Eğer kendinizle ilgili olumsuz fikirleriniz varsa bunların nedeni araştırarak kendinizi önce sizin takdir edip onaylayacağınız bir versiyona dönüştürmenizi tavsiye ederiz. İddia ediyoruz ki bir kadını çekici yapan en güzel aksesuarı özgüvenidir!

Her Daim Bakımlı Olun

Davranışlarınız noktasında doğal olmanızı da tavsiye ettik biliyoruz fakat dış görünüşünüze gösterdiğiniz önem noktasında tam tersine doğal olmamanızı tavsiye ediyoruz. Mümkün olan her zaman özenli ve bakımlı bir görünüme sahip olmalısınız. Hayatınızdaki kişi sizi her zaman göz alıcı bulmalıdır. Birlikte gecelemek ya da aynı sabaha uyanmak durumunda kaldığınız hallerde dahi çekici ve özenli görünmeye gayret edin. Yani yataktan fırladığınız karmakarışık saçlar ve şişmiş gözler ile müstakbel eşinizin karşısına çıkmak yok hele hele eşofmanlarda asla!

Hayatınızdaki Kişiyi Sık Boğaz Etmeyin

Aşırı kıskanç haller ve kontrol edilme duygusu hayatınızdaki insanın sizden koşarak uzaklaşmasına neden olacaktır. (Biraz ironik olacak ama evlilik teklifi ettirmenin yolları arasında evlilik teklifi ettirmeye çalışmamak da var.) İçinizi rahatlatacak bir noktaya değinelim; siz kıskansanız da kıskanmasanız da partnerinizin gidesi varsa zaten gidecektir. Hatta aşırı kıskanç haller ile bu süreci sadece öne çekmiş olursunuz. Sizin ve hayatınızdaki kişinin birbirinize ayırdığınız zaman dışında kişisel olarak başkalarına ayıracağınız özel zamanlarınız olmalı. Sizin kız arkadaşlarınızla rahatça buluşup, kahve içip, dedikodu yaparken; erkek arkadaşınızın da erkekler gecesi yapmasına ya da kendi arkadaşları ile rahatça buluşmasına imkan vermeniz gerekmektedir. Birlikte olduğunuz zamanlarda ise ona ne kadar sevecen ve keyifli biri olduğunuzu hissettirin.

Annelik Yapmayın!

Erkek arkadaşınızın zaten bir annesi var ihtiyacı olan son şey ona annelik yapan başka bir kadının hayatında olması. Hele ki bu kadın sevgilisi ise… Sevgi dolu ve özenli davranabilirsiniz tabi ki; karakterinizin doğasından kaynaklanan şefkatli haller de kabulümüz ancak ona annelik etmemelisiniz. Buna örnek vermek gerekirse hayatınızdaki kişinin ne yiyeceğine ne giyeceğine karar vermek; aşırı özen ve ihtimam gösterip ona kırılacak eşya muamelesi yapmak ve küçük bir çocukla konuşur gibi tavırlarda bulunmak kaçınmanız gereken davranışlar arasında yer alıyor.

Sizinle Neden Evlenmeli?

Sanki bir iş görüşmesinin kritik sorusunu cevaplıyor gibisiniz. Sizi neden işe alalım? sorusunun başka bir versiyonu sizinle neden evlenmeli? Erkeğe evlilik teklifi ettirmenin yolları arasında ona sizinle neden evlenmesi gerektiğini hissettirmek de yer alıyor. Baktığınız zaman işi, gücü ve keyfi yerinde bir insanın (kadın ya da erkek fark etmez) neden evlenmesi gerekir ki? Evlilik demek başka birinin sorumluluğunu almak ve belki de huzurunun kaçması demek değil midir? Hayır değildir! Sevgiliniz sizinle evlendiğinde onun hayatına huzur getireceğinizi hissettirmelisiniz. Aynı evi paylaşırken yalnız olacağınızdan daha mutlu ve keyifli bir ömür süreceğinizi de anlamalı karşı taraf. Sorun çıkaran ve mutsuz olmasına neden olan kişi değil keyifli ve eğlenceli bir ev arkadaşı olacağınızı bilmeli.

Evlilik Fobisi Varsa Bir Uzmandan Yardım Alın

Böyle şeyler olabiliyor. Hayatınızdaki insan sizi çok sevmesine rağmen yakınlarında yaşadığı ya da annesi ve babası üzerinden deneyimlediği evlilik fikrine sıcak bakmıyor olabilir. Hatta evlenmek kendisi için fobi düzeyinde olabilir. Bunu gözlemlemenin basit yolları bulunuyor. Uzun süreli bir ilişkiniz olmasına rağmen sevgilinizin ayrılmak gibi bir derdi olmadığı halde hiç evlilikten bahsetmiyor; siz konuyu açmak istediğinizde ise konuşmaktan kaçınıyor ise evlilik terapistine gitmenizde fayda var. Evlenmeden evlilik terapisine gidilir mi? Pek tabi gidilir. Mümkünse evlenmeyi düşünen çiftlerin evlilik öncesinde birkaç seans evlilik terapistine gitmeleri mutlu bir evlilik yapmalarını çok kolaylaştıracaktır. Gelelim evlenmekten korkan sevgilinize… İki seçenek sunun ya terapiste gidersiniz ya da bu iş biter! Bitme ihtimalini de göze alabiliyorsanız sizin için bir sonraki aşama mutlak evlilik ise bu resti çekmenizin zamanı gelmiş demektir. Eğer anne de olmak istiyorsanız tik tak tik tak zaman aleyhinize işliyor, doğurganlığınız geçiyor olabilir.

Siz Evlenme Teklifi Edin

Evlilik teklifi ettirmenin yolları yazısında siz evlenme teklif edin mu yazıyor? Evet, yanlış duymadınız. Sizin sevgilinize evlenme teklifi etmeniz gerektiğini söylüyoruz. Uzun zamandır sürüp giden çok inandığınız bir ilişki yaşıyorsunuz ancak karşı taraftan henüz bir evlilik teklifi gelmedi ve ufukta da bir teklif görünmüyor. Reddedilme ihtimalinizi de göze alarak sevdiğiniz adama evlilik teklifi edin. Tamam siz dizlerinizin üzerinde çöküp tektaş kutusunu sevgilinize uzatmayın ama onunla evlenmek istediğinizi açıkça söyleyin. Tektaşlı olmasa da bir sürpriz organize edebilirsiniz bunun için. Çünkü bazen bazı adımları sizin atmanız gerekiyor olabilir. Hayatınızdaki insan sizin için çok önemli ise bu adımı rahatça atabilirsiniz. Hem artık kadınların ve erkeklerin eşit olduğu (bazı toplumlarda hala erkekler farklı bir statüde) bir toplumda yaşadığımıza göre sizin evlilik teklifi etmeniz de son derece doğal karşılanabilir.

Post navigation

  • Keyifli bir içerik olmuş, teşekkürler. Unutmayın iyi bir evlilik teklifi ”Evet” cevabı alma ihtimalinizi birkaç kat arttırır 🙂

  • Gerçekten çok faydalı başlıklara değinilmiş. Kız arkadaşıma evlilik teklifi yapacağım hop oturup hop kalkıyorum. 🙂

  • Okurken güldüren bir yandan da düşündüren bu yazıda anlıyoruz ki işler tek taraflı değil olmamalı, zaten aile kurmanın ana mantalitesi herkesin elini taşın altına sokmasıdır. Bu yazıda siz teklif edin derlen tek tarafın her şeyi yapması gerekmediği, kadının diz çökmesinin de normal olabileceğinin en güzel göstergesi. Arkadaşlar hepimiz büyüdük. İnsanlar hayatına yoldaş olacak kişilere evlenme teklifi etmeli belirleyci zamanlar sizlere de faydalar sağlayacaktır.

  • Eee erkekler olarak yazılanların çoğu doğru, annelik yapmak sizi koruyucu rolüne gönderir. Belirli aşamalarda geri durmayı, gerektiğince sessiz kalabilmek önemli çünkü ne kadar baskılarsanız o kadar gerilirisiniz. Elinizden geldiğince minimalist yaşayın zaten sizi hayatına katmak isteyen erkek teklif edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir