Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Buradan Başlayın » Evlilikte Kim Ne Yapar?
evlilikte kim ne yapar

Evlilikte Kim Ne Yapar?

Evlilik kendi yuvanızı, kendi ailenizi sizin kurallarınız geçerli olduğu bir evi yönetmek demektir. Evlilikte herkesin uygulaması gereken şeyler vardır. Günümüzde evlilik erkekler için değil ama bayanlarımız için kölelik olarak lanse edilmektedir. Kesinlikle öyle bir şey söz konusu değildir. Evlendikten sonra herkesin üzerine düşen belli başlı görevler vardır. Geçmişe baktığımızda evlilik kadınların sürekli erkeklere hizmet ettiği sürekli erkeklerin söyledikleri şeyleri yapma zorunluluğu varmış gibi lanse edilmiştir. Günümüzdeki evlilikler erkeklerin bu geçmişten gelen alışkanlıklarını eşlerine uyguladıkları için düzenli bir geçimleri olmamaktadır. Bu sebepten dolayı boşanmalar çoğalmıştır. Biz sizler için evlilikte kim ne yapar bunu araştırdık ve sizlerle paylaşacağız.

Evlilikte Erkek Ne Yapar?

Evlilikte erkeğin herkesten çok görevi vardır. Yani evliliği oluşturan evliliği sürdüren kişi erkektir. İdare etmeyi bilmek zorundadır. Erkek hem annesini hem eşini idare etmeyi bilmelidir. Çünkü bir taraftan birisine eğer ki farklı muamele gösterdiği hissedilirse bu iki taraf için de hoş karşılanmaz. Günümüzde erkekler bunu yapamıyorlar; anneyle eşlerinin arasındaki farkı ayırt edemiyorlar. Anneler de gelinleriyle kendileri arasındaki farkı ayırt edemiyor, bu yüzden boşanmalar günden güne çoğalıyor. Erkek çalışacak eve gelecek illaki hizmet bekleyecektir. Fakat bu hizmeti beklerken bir şeyleri talep ederken ki konuşma üslubu ve tavırları son derece önem taşımaktadır. Bu yüzden aradaki dengeyi sağlamak erkeğin görevidir.

Evlilikte kim ne yapar sorusuna cevaben en önemli olan şey karşılıklı saygıdır. İkinci en önemli olan şey de karşılıklı birbirine sahip çıkmaktır. Sahip çıkmayı bilen erkek karşısındaki eşini hiçbir şekilde kaybetmez, kaybetme gibi bir durum söz konusu bile değildir. Girdiği çıktığı saatlere dikkat etmelidir. Bekarken eve geldiği saate karışmayan anne ve babalar vardır. Bunun evlendikten sonra da böyle devam edeceğini düşünen erkekler var ama bu kesinlikle öyle değil. Eve geç gelmek demek ihmalkar olmak demektir. Günümüzde hiçbir kız ihmalkâr bir erkeğin eşi olmak istemez. Bu yüzden bu konu da çok hassas olmadırlar.

Bayanlar Evlilikte Ne Yapmalıdırlar?

Günümüzdeki evliliklerde bayanlarımızdan beklenen şeyler çok fazladır. Bunun sebebi ise bahsettiğimiz gibi ailelerimizin çocuklarını geçmişten gelen evliliklere göre yetiştirmeleridir. Bu yüzden bayanlarımız genelde ikinci planda tutulur. Kadın evde erkeğe hizmet etmekle zorunluymuş gibi gösterilir ama işin aslı öyle değildir. Bulunduğumuz ülkede bayan olup bir şirket yönetenleri de bulunmaktadır. Bir evlilikte bayan kendini ikinci plana attırmamalıdır. Bunu sağlamakta sürekli evde kavga etmek ya da eşine sürekli bir şeyleri yapmamak için inatlaşmak demek değildir. Bir bayan eşine istediği her şeyi yaptırmalıdır. Bunu tatlı dille veya kendine özgü yöntemler bulmalıdır. Hiçbir erkek emri baki bir şey yapmaz.

Söylediğimiz gibi bir erkek eşine nasıl davranacağını bilmesi gerektiği gibi bir bayan da eşine nasıl davranacağını bilmeli, neyi nerede nasıl isteyeceğini bilmelidir. Bunu yapabilen bayanlarımızın evlilikleri düzenli bir şekilde rayında gitmektedir. Siz bayan olarak erkeklerle inatlaşarak bir şeyleri yaptırmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bayanlar inatlaşma konusunda erkeklerin üzerine çok gittikleri için evlilikleri genelde sallantıda olur. İnatlaşma yoluyla herhangi bir problemi çözemezsiniz istediğinize ulaşamazsınız.

Sahip çıkmayı erkekten çok bilmeliler. Kıskançlık sahip çıkmak değildir. Erkeği sıkmadan sahip çıkmalısınız. Siz eşlerinize ne kadar sahip çıkmayı bilirseniz kocalarınız da size o kadar saygı duyar ve size bir o kadar sahip çıkar. İstediğiniz bir şeyi emirle yaptırmak isterseniz bazı erkeklerde bu ters tepebilir. Yani siz bir bayan olarak eşinizi tanıyıp eşinizden istediğiniz bir şeyin iznini nasıl alacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir