Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik seçimine gösterdiğiniz özeni, gelinlik ile kullanacağınız aksesuarlar ve gelin ayakkabınızı alırken de göstermeniz gerekmektedir. Özellikle uzun süre ayakta kalıp dans edeceğiniz düğün gününüzde, sizi rahatsız eden bir ayakkabı tüm keyfinizi kaçırabilir. Böyle bir aksiliğin yaşanmaması adına gelin ayakkabınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri, düğün mekanına ve zeminine göre nasıl gelin ayakkabıları tercih etmeniz gerektiğini detayları ile konuşalım.

Gelin Ayakkabınızı Düğün Mekanına ve Zeminine Göre Tercih Edin

Gelin ayakkabınızı alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında, düğün mekanınızın zeminine uygun bir ayakkabı tercihi yapmanız gerektiği geliyor. Özellikle açık alanda düğün yapmayı planlıyorsanız; çim alanda rahatça yürüyebileceğiniz topukları zemine gömülmeyen bir gelin ayakkabısı almalısınız. Kumsal düğünü için de topuklu bir gelin ayakkabısı yerine gelin sandaleti ya da babet tarzı düz topuklu olanı uygun olacaktır. Kapalı alanlarda yapılacak düğün törenleriniz için ise ayakkabınızın altının zeminde kaymadığından emin olmalısınız.

Gelin Ayakkabınızın Gelinliğiniz ile Uyumlu Olması

 Gelin ayakkabısı seçimlerinizde etkili olan bir diğer önemli detay da gelinliğiniz ile ayakkabınızın uyumlu olmasıdır. Gelin ayakkabısı modelleri arasında gelin adaylarının âşık olacağı çok farklı ve birbirinden güzel seçenekler bulunmaktadır. Gelin ayakkabınızı tercih ederken diğer aksesuar tercihlerinizde de olduğu gibi ayakkabınızın gelinliğinizi gölgede bırakmaması gerekir. Çok gösterişli ve detaylı bir gelinliğiniz var ise gelin ayakkabınızı daha sade bir model tercih edebilirsiniz. Dantelli gelinlikler için süslemesinde dantel detayları olan bir ayakkabı hoş bir seçenek olmaktadır. Vintage bir gelinlik tercih ettiyseniz ise yine gelinliğinizin dönemi ile uyumlu bir gelin ayakkabısı tercih ederek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelin Ayakkabınızın Rahatlığından Emin Olmalısınız

Gelin ayakkabınızın topuk boyu ve rahatlığı düğün gününüzde konforlu hissetmeniz için önemlidir. Gelin ayakkabınızı satın alırken ayağınızı sıkmayan ya da acıtmayan bir ayakkabı tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Gelinlik altına rahat ayakkabı arayanlar için düz ayakkabılar ve son dönemlerde popüler olan spor ayakkabılar da giyebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alıyor. Gelin ayakkabınızı yedeklerken de rahat bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Özellikle düğün gününün ilerleyen saatlerinde topuklu ayakkabılarınızı çıkarıp rahatça dans edebilmenizi sağlayacak olan gelinlik altına spor ayakkabı seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Gelin Ayakkabınız ile Gelinlik Provasına Gidin

Gelinliğinizin etek boyu gelin ayakkabınızın topuk boyuna göre yapılmaktadır. Bu yüzden gelinliğinizin provalarına gitmeden önce gelin ayakkabınızı almış olmak avantajınıza olacaktır. Hem gelinliğiniz için doğru ölçülerde prova imkânı sağlarken hem de gelin ayakkabılarınızın rahatlığını da denemek adına bu sizin bir fırsat olabilir.

Gelin Ayakkabısını Farklı Renklerde De Tercih Edebilirsiniz

Gelin ayakkabısı alırken genellikle gelin adayları beyaz renkte ya da gelinliklerinin rengine göre kırık beyaz veya krem renginde ayakkabılar almaktalar. Siz gelinliğinizin altına farklı bir renk tonunda ayakkabı giymek istiyorsanız gelin çiçeğinizdeki baskın olan bir renk tonunu tercih edebilirsiniz. Özellikle modern tarza hitap eden asimetrik kesimli gelinlik modelleri ile tercih edeceğiniz renkli ayakkabılar hoş görünmektedir. Gelinlik altına converse ayakkabılar da son dönemlerde gelin adaylarınca çokça tercih edilmektedir.

Post navigation

  • Yüksek topuklu giyenlere hayret ediyorum gece boyunca rahatsız olmak çok saçma makaledede yer aldığı gibi yüksek topuk olmayan krem renkler daha şık duruyor

  • Gelin ayakkabısı alırken rahatlığına özellikle dikkat etmek gerekiyor evet şık olmak ve gelinliğe yakışması da lazım ama kaç saat o ayakkabı ayağınızda duracak ve hareket edeceksiniz ayakta duracaksınız bunu unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir