Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısı Hangi Renk Olmalı?
gelin ayakkabısı hangi renk olmalı, gelin ayakkabısı ne renk olmalı

Gelin Ayakkabısı Hangi Renk Olmalı?

Gelinlik seçimi kadar önemli olan bir diğer ayrıntı ise gelin ayakkabısı seçimidir. Her ne kadar “Gelinliğin altında zaten görünmez” düşüncesine sahip olsanız dahi, gelin ayakkabısı sizin düğününüzde rahat etmeniz için kesinlikle hareketlerinizi kısıtlamayacak derecede konforlu olması gerekmektedir. Gelin ayakkabısının rengi de en az konforu kadar önemli bir ayrıntı olup, renk geçişleri mutlaka birbirine uyumlu tonlarda olması gerekir. Aksi halde gelinlik altında sırıtan bir ton olacağı için göze çarpan itici detaylar arasında yer alacaktır. Bu yüzden gelin ayakkabısı rengi için ilk olarak gelinliğin tonuna uyumlu bir renk seçilmeli aynı zamanda gelinlik ile bütünsellik oluşturulmalıdır. Her ne kadar beyaz ve tonlarındaki gelin ayakkabısı rengi çok eskilere dayanan bir moda olsa da, modası geçmeyen bir renk olduğundan dolayı günümüzde beyaz renk yine en çok tercih edilen gelin ayakkabısı rengi olmaya devam etmektedir. “Gelin ayakkabısı rengi illa ki beyaz olmak zorunda”veya “Bu renk olmalı” gibi klişe bir cümle sizin yanlış bir renge yönelmenizi sağlar. Bu yüzden gelin ayakkabı rengini gelin çiçeği ile uyumlu olan renklerden bile seçebilirsiniz, yeter ki sizin gönlünüze göre bir seçim olsun.

Gelin Ayakkabısı Beyaz Mı Olmalı?

Gelin ayakkabısı illa ki beyaz olmak zorunda değildir. Beyaz dışında tercih edebileceğiniz hem harika hemde gelinliğe çok yakışan renklerde bulunabilir. Örneğin gelinlik renginiz griye çalan beyaz tonlarındaysa aynı şekilde dantelli griye çalan beyaz bir ayakkabı seçimi harika bir ayrıntı olacaktır. Ayrıca kırık beyaz bir gelinliğiniz varsa işlemeli platform kırık beyaz ayakkabı seçimi yine sizin zevkinizi gösterecektir. Bu yüzden gelin ayakkabısı beyaz dışında pek çok farklı renk olabilir. Zaten son dönemlerde rahatlığı bakımından tercih edilen ayakkabılara bakıldığında genelde converse adındaki rahat düz taban gelinliğe uyumlu renkte ayakkabılar tercih edildiği görülmektedir. Bu nedenle topuklu ayakkabı, düz ayakkabı veya renk ve model gibi unsurlar gelin ayakkabısı rengi seçerken mutlaka gelinliğin modelini dikkate alarak seçilmelidir.

Gelin Ayakkabısı Beyaz Dışında Hangi Renk Olabilir?

Beyaz saflığı ve masumiyeti simgelediğinden dolayı gelinlik seçimlerinde herkes beyaz renge yönelir. Hal böyle olunca beyazın altına uyumlu olması için gelin ayakkabısı rengi seçimi için genelde yine beyaz renge yönelirler. Fakat günümüzde gelin çiçekleri o kadar şık ve gösterişli hale geldi ki, artık gelin ayakkabısı seçerken gelin çiçeği ile uyumlu renklerde sıklıkla tercih edilmektedir. Damadın cep yakası, gelin çiçeği, yapılan makyaj, kullanılan takı ve gelin ayakkabısı olarak bu şekilde harika kombin edilebilir. Bu renkli kombini beğenmiyor ve “Gelin ayakkabısı beyaz dışında hangi renk olabilir?” diye düşünüyorsanız o zaman beyazın başka renklere dönük olan tonlarını tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin fil dişi, krem, pudranın beyaza yakın tonları, dore ve beyazın griye dönük tonları beyaz renk dışında tercih edilen renkler arasında yer alır. Eğer fazla cesaretliyseniz ve kimsenin söylediklerine kulak asmam diyorsanız o zaman kırmızı, pembe, bordo, mavi ve altın renklerini düşünebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısının Rengi ve Aksesuar Uyumu

Gelinlik, ayakkabı, makyaj ve aksesuar seçimi gelinin kusursuz görünmesi için tam bir bütünlük içinde olmalıdır. Gelinin ayakkabı rengi ile kullanılan aksesuarın uyumu yine dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alır. Örneğin gelin ayakkabı rengi krem rengi ve üzerinde işlemeleri varsa o zaman kullanılan aksesuarlarda hem krem rengi olup hemde biraz işlemeli olmalıdır. Özellikle  bu durum saç aksesuarlarında daha da gösterişli hale getirilebilir. Duvak için fazla işleme gelinliğin durumu ile alakalı olduğundan dolayı gelinliğe uyumlu oluyor ise yine duvakta da işleme olabilir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir