Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısı Modelleri
gelin ayakkabısı modelleri

Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin ayakkabısı; gelinlerin şıklığını tamamlayan en önemli parçalardandır. Gelin ayakkabısından farklı beklentiler içinde olabilirsin. Kimi; ayakkabı da rahatlık ararken, kimi gelinler ise; ayakkabının kesinlikle şık görünmesine önem veriyorlar. Gelin hep birlikte gelin ayakkabısı modellerini inceleyelim.

Stiletto Gelin Ayakkabısı Modelleri

Stiletto ayakkabılar kadınlar tarafından hemen hemen her kıyafetle kullanılır. Hatta günlük hayatta bile stiletto giymeyen kadın yoktur. Gelinliklerin altına da en çok tercih edilen ayakkabı çeşididir. Stiletto ayakkabılar içinde biraz yorulacağını bilmen gerek. Topuk kısmı ince olduğu için ayaklarını yorabilir. Fakat mükemmel modelleriyle gelinlik altına en çok yakışan ayakkabı modelidir.

Üst tarafı dantelli ve incili olan stiletto gelin ayakkabıları; krem, kırık beyaz ve beyaz renginde olabilir. Dantel ve inci detaylı modellerinden başka; üst kısmında büyük bir çiçek olan stiletto gelin ayakkabılarından da seçebilirsin. Tercih tamamen sana kalmış. Stiletto ayakkabıların taban kısmı yüksek olanlarını tercih edersen ayağın gün boyu rahat edecek. Bunun için üzerinde fiyonk olan modelleri kullanabilirsin. Stiletto ayakkabılarda en sık kullanılan model; kırık beyaz ve önü sivri olan ayakkabılardır.

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı Modelleri

Dolgu topuk ayakkabılar boyunuzu yüksek gösterirken ayağınızı rahat ettiren ayakkabılardandır. Gelinliklerin altına da sıklıkla tercih edilir. Krem rengi detaysız sade şıklıktaki dolgu ayakkabılar günün kurtarıcısı olacak. İstediğin gibi eğlenmek ve anın tadını çıkarmak için dolgu topuk ayakkabıları tercih edebilirsin. Fakat dolgu topuğun boyunu dozunda ayarlamalısın. Yüksek topuk olursa gününü zehretme ihtimali yüksek. Taş detaylı dolgu topuk ayakkabılar gelinliğin altına çok yakışacak.

Platform Topuk Gelin Ayakkabısı Modelleri

Platform topuklar gelinlikleri ihtişamlı gösteren ayakkabılardandır. Boy kısmı daha uzun gözükeceği için gelinlikleri de muhteşem gösterir. Bu ayakkabıların taban kısımları kalın olur. Aynı kalınlık topuklarda da görülür. Stiletto ayakkabılar gibi topuk ince değil aksine kalındır. Burnu açık platform topuk gelin ayakkabılarında; bantlı, kemerli, yandan çiçekli, dantel kaplamalı ve simli modellerden faydalanabilirsiniz. Ayakları hem rahat ettiren hem de boyu uzun gösteren bu tip gelin ayakkabıları sıklıkla kullanılır.

Babet Gelin Ayakkabısı Modelleri

Babetler kadınların gündelik olarak sıklıkla kullandıkları ayakkabılardan biridir. Böyle rahat bir ayakkabıyı düğününüz için kullanmak oldukça mantıklı bir seçenek. Dış kısmını kesinlikle kırık beyaz yada beyaz tercih etmelisin

Simli babet gelin ayakkabıları düz taban ve topuk kısımlarıyla hareket kabiliyetini kolaylaştıracak. Üstelik ışıl ışıl görünümüyle gelinliğin altına çok yakışacak. Dantel gelin babetleri de son yılların tercih edilen modellerinden. Dantel ve fiyonk süslemeleriyle hareket katılmış babetler içinde prenses gibi görüneceksin.

Spor Gelin Ayakkabısı Modelleri

Spor ayakkabıların sadece günlük hayatta giyildiğini kim söylemiş. Tasarımcıların modelleriyle harikalar yarattığı spor ayakkabılar mevcut. Gelinliklerin altına giyilen bu ayakkabılarda da; dantel ve inci detaylar yer alıyor. Düşününce olmaz dedirten bu uyum kesinlikle harika görünüyor. Üstelik dolgulu modelleri gece boyunca istediğin gibi hareket etmene olanak tanıyacak.

Spor gelin ayakkabısı modellerinde dolgu topuk kısmını incilerle süsletip kendi tasarımını o gece giyebilirsin. Üstelik bağcıklarının mutlaka beyaz olmasına gerek yok. Mor tülden kurdele ile farklı renk bağcıklar kullanabilirsin. Spor ayakkabının bilek arka kısmına mor bir fiyonk ilave ettirerek farklı ve şık bir gelin ayakkabısına sahip olabilirsin. Bu ayakkabı modelinin üzerini dantel parçalarla süslemeyi unutmayın. Zamanın varsa evde ufak bir masrafla spor gelin ayakkabını kendinde tasarlayabilirsin. Ufak dantel parçalar, inciler ve renkli bir kurdeleyle yapmak istediğin spor gelin ayakkabısı daha şık görünebilir.

Post navigation

  • Bence ayakkabı seçimi çok önemli ama uzun bir gelinlik tercih ettiyseniz o kadar da mühim bir mevzu değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir