Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısı Nasıl Değerlendirilir?
gelin ayakkabısı

Gelin Ayakkabısı Nasıl Değerlendirilir?

Her gelin düğününde mükemmel görünmek ister. Dolayısıyla tırnağından saçına, makyajından ayakkabısına kadar her ayrıntı kusursuz olsun ister. Fakat düğün için özenilerek alınmış olan gelin ayakkabısı, gelinlik ve diğer birçok şey tören sonrasında bir daha kullanılmamak üzere rafa kaldırılır. Peki ama küçük bir servet ödeyerek aldığınız bu ayakkabıyı yalnızca gelinliğinizin altında mı kullanmak zorundasınız? Hayır, hayır, hayır! Gelin ayakkabınızı küçük dokunuşlarla değiştirebilir veya kombinlerde kullanabilirsiniz. Tabi ki yapabilecekleriniz bunlarla bitmiyor. Düğünden sonra gelin ayakkabısı nasıl değerlendirilir sorusunun cevabı yazımızın devamında…

Düğünden Sonra Gelin Ayakkabısı Nasıl Değerlendirilir?

Kombinlerde Ona da Şans Ver

Gelin ayakkabınızı eğer sedefli ya da beyaz, krem tonlarında tercih ettiyseniz işiniz çok basit. Çünkü bu ayakkabılar hemen her renge muhteşem uyum sağlıyor. Özel bir günde giyeceğiniz mini, midi etek ya da elbisenin altına bu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer ayakkabınız dolgu topuk ise tercih yapma alternatifiniz daha fazla. Çünkü bu ayakkabıları sıradan bir günde giyeceğiniz salaş elbiselerin altında da kullanabilirsiniz.

Daha Salaş, Daha Şık

Eğer gelin ayakkabınızın fazla parlak olduğunu düşünüyorsanız birkaç dokunuş ile onu kotların bile altında değerlendirebilecek şekle sokabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette kullanmadığınız fularlarla! Renkli birkaç fuları ayakkabının ucuna bağlayabilir ve böylece daha salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta fuları ayakkabının altından geçirebilir ve üzerine bir fiyonk yaparak çok daha şık bir model elde edebilirsiniz.

Spor – Vamp Kombinler Yap

Spor vamp yani spor şıklık dediğimiz bir trend var ki önümüzdeki birkaç yıl varlığını sürdüreceğe benziyor. Aslında kot vb. spor kıyafetler seçip, birkaç vamp anahtar parça ile kombin yapmaktan söz ediyoruz.

Gelin ayakkabılarının buradaki yeri ne diye düşünebilirsiniz. Son dönemde çokça kullanılan spor gelin ayakkabıları, tam da bu kombinlerde yıldızlaşıyor. Hatta ayakkabınızın spor olmasına da gerek yok. Dolgu topuk sandalet gelin ayakkabınız da bu kombinlere mükemmel bir uyum katabiliyor.

Korkmadan Boya!

Severek kullandığınız bir gelin ayakkabınız var ve onu atmaya kıyamıyor musunuz? O halde biraz değişiklik ile mükemmel bir tarz oluşturmaya ne dersin? İşte tam da bu işler için hazırlanmış özel asetatlı kalemler mevcut. Bunlardan birkaç tane edinip bembeyaz ya da sedefli gelin ayakkabınızı puantiyeli, hoş bir pabuca çevirebilirsiniz. Böylelikle bahar ve yaz aylarında tercih edeceğin salaş, midi eteklerin altına giyebileceğin çok şık ayakkabılarınız olabilir.

Boncuklar İle Yenile

Eğer elinde modası geçmiş bir gelin ayakkabısı varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız, onu günümüze yaklaştırabilirsiniz. Bunun için birkaç takı, boncuk ve yapışkan size yardımcı olacaktır. Başka bir görünüme bürünen bu ayakkabıyı renkli kombinelerinizde tercih edebileceğiniz gibi, onu düğünü olacak bir yakınınıza hediye de edebilirsiniz. Ayrıca bu tip ayakkabılar sade, gösterişsiz elbiselerin altında harika duracaktır. Hatta onu bir takı ile kombinleyebilir ve gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir