Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısı Nasıl Süslenir?
gelin ayakkabısı nasıl süslenir

Gelin Ayakkabısı Nasıl Süslenir?

Artık gelinlik kadar onun altında giyilecek olan ayakkabılar da özenle seçiliyor, hazırlanıyor. Hatta bu ayakkabılar çekilen düğün fotoğraflarında adeta başrolde oluyor. Dolayısıyla her gelin, ayakkabısının farklı olmasını ve kendi tarzını yansıtmasını istiyor. Aslında bunu yapmak sandığınızdan daha kolay olabilir. Size yol göstermek adına bu yazımızda gelin ayakkabısı nasıl süslenir sorusunu yanıtlıyor olacağız. Gelin ayakkabısı süslemeleri konusunda kendimize oldukça güveniyoruz çünkü sizlerle paylaşacağımız çok güzel fikirlerimiz var. Sadece birkaç boncuk, kumaş parçası, fiyonk, renkli kalem ve yapıştırıcı ile bambaşka bir ayakkabı ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz!

Acaba Gelin Ayakkabısı Nasıl Süslenir Diyorsanız..

Tüllü Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Eğer tüllü bir gelinlik tercih edecekseniz ayakkabınız da buna uyum sağlamalı öyle değil mi? Arkasında bir duvak gibi tül ayrıntısı bulunan ayakkabılar bu yılın trendi. Üstelik yapımı da çok basit. Bir tutam tülü yapışkan ile ayakkabının topuk kısmına yapıştırın ve işte oldu. Dilerseniz tülün üst kısmına bir boncuk ya da taş yapıştırabilir ve daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak tül boyunu çok uzun tutmamalısınız ki yürümeyi engelleyen bir durum teşkil etmesin.

Zarif İncili Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Eğer daha zarif bir gelin ayakkabısı kullanmak isterseniz inciler bu anlamda size yardımcı olacak. (İncilerle kaplı bir gelin ayakkabısına eminiz ki kimse hayır diyemez.) Bunun için arkası düz incileri ayakkabınıza yapıştırabilir ve mükemmel bir gelin ayakkabısı elde edebilirsiniz. Hatta farklı renk bir inci kullanarak daha marjinal bir zarafet de elde edebilirsiniz. Örneğin simli, sedefli ya da kırık beyaz inciler bu anlamda size bolca yardımcı olacaktır.

Kır Düğününe Özel Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Kır düğünlerinde kullanılan ayakkabıların genellikle daha renkli olması tercih ediliyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, ayakkabınızı renklendirebilirsiniz. Örneğin gelin çiçeğindeki parçalardan bir kısmını ayakkabınıza yapıştırabilir ve daha salaş bir gelin ayakkabısı elde edebilirsiniz. Eğer gelin çiçeğinizde bu tür küçük ayrıntılar yok ise bir butikten bunları kolayca edinebilirsiniz.

Dantel Detaylı Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Dantelli bir gelinlik tercih edecekseniz kesinlikle bu uygulamayı denemenizi öneriyoruz. Kumaşçıdan alacağınız yarım metre danteli ayakkabınıza yapıştırabilir ve gelinliğinizle hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Gelinliğiniz ile birebir aynı tülü kullanmak zorunda değilsiniz. Benzer bir kumaş da aynı mükemmelliği sağlayacaktır. Önemli olan tülün yoğunluğu ve rengidir. Ayrıca bu teknik için ihtiyacınız olan sıvı yapıştırıcıyı da almayı unutmayın.

Boncuklu Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz ve ayakkabılarınızın parlamasını istiyorsanız kristal ve metal taşlar ile mükemmel bir gelin ayakkabısı oluşturabilirsiniz. Bu taşları herhangi bir takıcıdan satın alabilirsiniz ya da kullanmadığınız kolye ve küpelerinizi kullanabilirsiniz. Ayakkabının yüzeyini ince bir şekilde yapışkan ile kaplayın ve taşları dizin. (Ancak bu teknikte taşların arasında boşluk bırakacaksanız renksiz bir yapışkan kullanmanızı öneririz.)

Simli Gelin Ayakkabısı Süslemeleri

Aslında simli gelin ayakkabısı belki de en çok yapılan ve sevilen süslemeler arasında bulunuyor. Üstelik yapımı da son derece basit! Bunun için öncelikle ayakkabınıza uygun bir yapışkan edinmeli ve renkli sim seçmelisiniz. (Bizim favori sim rengimiz ise gümüş.) Ardından ayakkabının dış yüzeyini yapışkan ile kaplayın ve simi dökün. Sadece birkaç dakika sonra, sanki günlerce uğraşılarak hazırlanmış gibi görünen şaheserleriniz hazır olacak.

Resimli Gelin Ayakkabıları

“Ben marjinal bir gelin olacağım ve bu konuda yeteneğime güveniyorum” diyorsanız sizi böyle alalım. Çünkü resimli gelin ayakkabıları son yılların en büyük trendleri arasında yer alıyor. Hatta bu iş için özel olarak üretilmiş kalemler bulunuyor. İsterseniz ayakkabının üzerine bu kalemler ile manzara resmi dahi çizebilirsiniz! Ama bizim önerimiz daha çok düğün konseptinizi yansıtan figürler çizmeniz yönünde olacaktır.

Gelin ayakkabısı nasıl süslenir sorusunu tüm detaylarıyla yanıtlamış olduk. Fakat tabi ki yapılabilecek çok daha farklı süslemeler de bulunuyor. Peki siz ayakkabınızı nasıl süslemeyi düşünüyorsunuz?

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir